Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca 7. évad 6. rész...

Trónok harca 7. évad 6. rész spoileres kérdés?

Figyelt kérdés

Először is... Egy perc néma csend a sárkányunkért.

Másodszor... Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez a más-sárkány micsodát fog okádni. Mert tüzet biztos nem. Vagy talán csak le kell majd foglalnia a harcban a másik kettőt?

Ti mit gondoltok?



2017. aug. 21. 21:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

"Miért, mi volt a baj vele?"


Hát rengeteg, szerintem lehetetlen mindet felsorolni. De párat:


-Sansa levele, amit az első évadban írt, hogyan került vissza Deresbe? Az oké, hogy Luwin mester másolatokat készített a levelekről, de a részben Arya azt mondja, hogy a levél Sansa kézírásával íródott. Most akkor Luwin mester mindig leutánozta mások kézírását, amikor leveleket másolt? Az aláírásukat is odahamisította? WTF?

Ugye az eredeti levelet Robb magával vitte a folyóvidékre...nem beszélve arról, hogy Luwinnak és Catelynnek is azonnal leesett, hogy Cersei íratta a levelet, nem pedig Sansa ült neki magától. Még itt is az a jelenet

1. Cattel: https://www.youtube.com/watch?v=ZJXjSMv87x4

2. Luwinnal: https://www.youtube.com/watch?v=p9jjjMqtGpw

Szóval hogyan zsarolhatná egyáltalán Sansát a levéllel? Mindenkinek leesett az első évadban, hogy nem önszántából írta....a 7. évadra akkor mindenkinek elhaltak az agysejtjei?

És akkor még mindig nincs magyarázat arra, hogy lehetne Sansa kézírása az, amit Luwin másolt át.


-Az Éjkirály miért Viseriont nézi ki célpontnak, amikor Drogon Danyvel a hátán közvetlenül előttük áll? Semmi értelme az egésznek. Le tudta volna szúrni Drogont és véget vet a háborúnak abban a pillanatban, mert Danyék sem tudnak akkor már menni sehova.


-Jon miért fordul vissza wightokat ölni? Mi a célja annak a jelenetnek az időhúzáson kívül?


-Deus ex machinák.


-Gendry futása, a hollók fénysebességgel repülése, Mance Rayder-es amnézia Tormund részéről, ah és még ezeken kívül is sok mindent ki lehetne vesézni.

2017. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
A Másokat nem hiszem, hogy végleg le fogják győzni. Az túl meseszerű lenne.
2017. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

20. hsz.

Épp ez a lényeg, a lezárt vég olyan semmitmondó, szerintem nem illene a szériához, de ha nyitva hagyják a végét, azt az érzést keltik, hogy a "kerék forog tovább", egyszer fenn, egyszer lenn, béke, háború, és ez megy tovább és tovább, egy ilyen világot nem lehet egy sablonnal elintézni, így dramatikusabb.

2017. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
43%

-Sansa levelével még várnék, hogy mi lesz a történet vége (jó, tudjuk, hogy Kisujj meg fog halni, de talán a következő részben megértjük Aryát is). Az meg hogy hogyan került vissza, az egy jó kérdés, még erre is választ kaphatunk, bár erre felesleges válaszolni szerintem


-Ha az Éjkirály Drogont lövi ki akkor az csak simán kimúlt volna ott a sziklán és a másik kettő még felgyújthatja, a repkedő sárkány viszont beleesett a jeges vízbe és a többiek már nem tudták megsemmisíteni a testét. Nem biztos hogy így is tervezte de így tutira sikerült sárkányhoz jutnia az Éjkirálynak


-Jon meg azért fordul vissza, mert eddig is szeretett hősködni, hogy a többiek túlélhessék. Mindannyian ugyanis nem tudtak volna felmászni a sárkányra, anélkül, hogy valaki fel nem tartotta volna a holtakat

2017. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

De épp ez a lényege, hogy forog tovább a kerék! Ne felejtsétek el, hogy a Trónok egy eszméletlen pénzgyár az HBO-nak, és több prequel, sequel sorozat illetve TV-film ötlet van, ami a sorozat univerzumában játszódna. Állítólag hat különböző folytatás ötlet is felmerült, szóval a 2020-as években szerintem rogyásig fogják gyártani a GoT-os tartalmakat.


Nekem épp az a bajom, hogy kap lezárást és kicsit túl mézes-mázos ezzel, hogy Jon és Dany lánya lesz a királynő, ez milyen klisé már? Ráadásul se Észak nem független, se a Vas-szigetek, se azt nem tudjuk meg, hogy mi lett Daenerys essosi városaival, amiken hat évadon keresztül ült.

Ami engem bosszant, hogy mindenki, aki túléli az kap valamit, lesz valaki, csóró Davos meg? Hazamehet a feleségéhez, ez aztán a jutalom! A sorozat egyik legjobb diplomatája, és legemberibb karaktere mit kap jutalmul? Semmit! Gratulálok forgatókönyvírók.

Én azt gondoltam, hogy tényleg előhúznak valami olyat a végére, amitől leszakad a pofánk, és valaki olyan kerül a trónra, aki nem akart, de ez az előnevelt Targaryen baba, nem tudom nekem nem tetszik. Az, hogy nincsenek többé sárkányok az is milyen furcsa húzás, oké dögöljön meg ez a három, de komolyan nem tudtak volna tojatni velük egy tojást? Tényleg az egész visszatértek a sárkányok dolog értelmét veszti.

2017. aug. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Ja, ha így lesz vége, szerintem nagyon értelmetlen volt ez a Dany-s "felemelkedős" mizéria, mi értelme volt mindezen keresztülmennie, csakhogy szüljön egy gyereket a trónra, aki totál tapasztalatlan?

Az essosi városok sorsa is jogosan idegesítő, eddig percenként fellázadtak, most meg semmi hír róluk egy teljes évad alatt és még Dany-t sem izgatja? Kérlek...

Davos egyik legkedveltebb karakterem, remélem azért jár neki valami a végén.

A sárkányok kihalása még oké, eddig is kihaltnak hitték őket, vajon honnan jött a 3 tojás? Talán később is előkerülhetnek még, ha eljön a tél. Belelehet komplikálni a nyitott befejezés utánba :D

2017. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Davost a Vastrónra gyerekek! :-D


Teljesen jó uralkodó lenne amúgy, ő meg Tyrion a két legtaktikusabb gondolkodó a sorozatban, így, hogy Lord Baelish meghal.

Ráadásul Davos talán az aki legtöbb humánus dolgot tette és nem volt megalkuvó közben Tyrion néha kénytelen volt kompromisszumokat kötni, meg megölte az apját is, igen megértem, hogy miért tudom a könyves motivációját is, de mégis.

2017. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

"bár erre felesleges válaszolni szerintem"


Erre nem felesleges válaszolni, mert ez egy logikai hiba. Kvázi idiótának veszi a nézőt.

De akkor leírom: a levél csak erőlködös, mert nem tudnak mit kezdeni az északi szállal.

Téged nem zavar, hogy ellentmondásos dolgokkal van tele a sorozat, amit nézel?


"Drogont lövi ki akkor az csak simán kimúlt volna ott a sziklán és a másik kettő még felgyújthatja"


Az a lényeg, ha leszedi Drogont, akkor Dany sem megy sehova és a többi sárkány sem. Sorban megölhette volna mindet.

Azt meg ne mond, hogy tudta előre, hogy Viserion majd pont a tóba fog zuhanni és elsüllyed.


"szeretett hősködni, hogy a többiek túlélhessék."


Ez nem hősködés, hanem ostobaság. Nem egy alkalma lett volna felszállni a sárkányra és akkor már a holtak sem voltak a közelében.

(Azt pedig már csak halkan jegyzem meg, hogy a wightok eddig nem haltak bele abba, ha karddal vagdosták őket. A 6. részben mégis összeestek attól, ha valaki lecsapott rájuk. Pedig eddig csak a tűz volt hatásos ellenük. Ah...de mindegy, már erre sem kell emlékezni.)

2017. aug. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
61%

Nincs itt semmiféle ellentmondás, ezer és ezer módon visszakerülhetett Deresbe a levél, egyszerűen ezt felesleges megmagyarázni.


Amúgy visszatérve a kiszivárgott 8. évados forgatókönyvhöz: Martin elárulta egyszer, hogy a főszereplő karakterek közül 5-en fognak életben maradni: Tyrion, Daenerys, Arya, Bran, és Jon. Bár a sorozat már elszakadt a könyvektől, a sorozat és a könyvek végkifejlete elméletileg ugyanaz lesz. A szivárgás szerint Jon, Dany, és Bran meghalnak, így továbbra is azt gondolom, hogy fake

2017. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

"Martin elárulta egyszer, hogy a főszereplő karakterek közül 5-en fognak életben maradni"

Igen, ezt akkor mondta, mikor még trilógiába képzelte az egészet, na azóta sok minden megváltozott.

2017. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!