Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Két régi rajzfilm. Valaki tud...

Két régi rajzfilm. Valaki tud címet?

Figyelt kérdés

Még valamikor a 80-as években láthattam a TV-ben gyerekként. Két rövid rajzfilm - nem tudom, van-e összefüggés köztük, azt sem tudom, hogy közel azonos időpontban láttam-e őket.


1.: Az egyik arról szólt, hogy ledobják az atombombát egy városra. Úgy indult, hogy egy gyerek kidobott egy papír repülőt egy emeletes ház ablakán. Közben megtörtént a robbanás, és mire a papír repülő földet ért, már mindenki halott volt. Nagyon jellegzetesen haltak meg az emberek: a csontjaikról leolvadt a hús, és az egyik szemük kifolyt a koponyájukból, és kocsányon lógott. (Bocsi az érzékletes részletekért, de kb ez minden, amire emlékszem belőle.)


2.: Ezt lehet, hogy évekkel korábban láttam, és az is lehet, hogy csak egy gyerek mese. Ebben egy (számomra akkor) rémisztő félig bika, félig gép valami pöfögött végig a tájon. Elől lábai voltak, hátul pedig kereke, és minden lépés megtétele után valami kocka, vagy háromszög kiesett az oldalából (vagy a hátuljából), és ahogy leesett, elszennyezte a talajt.

Az állatok menekültek előle, de aztán összefogtak, és valahogy legyőzték, erre nem emlékszem, csak arra, hogy a végén ebből a gépből egy körhinta (vagy forgó) lett, és az állatok vidáman játszottak rajra.



2017. aug. 30. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:
35%
Vidám gyerekkorod lehetett. Sajnos nem tudom, mik ezek, én a Lolka és Bolkát néztem.
2017. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak az elsőt találtam meg:

https://www.youtube.com/watch?v=SwdmgOfnQ9s

2017. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!