Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harca rajongói...

A Trónok harca rajongói tisztában vannak azzal, hogy az író által mondott ''keserédes'' vég nem tragikust jelent?

Figyelt kérdés
Csak én érzem szánalmasnak hogy mindenfelé azt olvasom, hogy meg fog halni mindenki meg ilyen ostobaságok? A történet írója a Gyűrűk ura végét keserédesnek tartja. Ezzel elmondtam mindent. Tessék megnézni azt a trilógiát, főleg a végét. És megtudhatod milyen stílusban fog végződni a Trónok harca.
2017. aug. 31. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Az író többször kritizálta már a Gyűrűk urát, szóval nála biztosan nem azt jelenti a keserédes, amit Tolkiennél.


Ebben pedig nem tudom, hogy mi a szánalmas. Mindenkinek más az ingerküszöbe, meg az igényei.

Elvégre egy háború zajlik éppen, Martin pedig szeret írni a káros következményeiről. Tehát biztosan nem az lesz a vége, hogy valaki boldogon felül a trónra és a többiek tapsolnak hozzá.

Inkább afféle reményt ad majd a végén, hogy nincs minden azért veszve és újra lehet építeni azt, ami elveszett.

2017. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A sorozatutálók egyre jobban foghatják a fejüket, mert a könyv is ugyan olyan lesz. Legutóbb Alan Taylor, az egyik rendező kotyogta ki, hogy az író már 2010-ben elárulta neki, hogy ''Jon és Dany találkozása az egész történetének az egyik legfontosabb kulcsmomentuma'' lesz.
2017. aug. 31. 17:00
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Értem, tehát azért írtad ki a kérdést, hogy utálhasd a sorozatutálókat. Nagyon trükkös.
2017. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Kizártnak tartom, hogy a könyv olyan újra térjen, mint a sorozat.


Amúgy pedig éppen Martin mondta nem egyszer, hogy ahogy írja a könyveket, úgy egyre több ötlet jut az eszébe és olyankor elgondolkodik rajta, hogy maradjon a réginél vagy az újat valósítsa meg. Ennek köszönhetően elvetette egy korábbi tervét és új sztorit készített, ami 4 fontosabb karaktert is érint. Ilyenekkel az HBO nem tud számolni. Ki tudja hány ötletet vethetett már el és még fog elvetni az író? Senki.


A Trónok harca sorozat rajongóinak megszállottsága, hogy mindenki meghal. És ha valós a kiszivárgott forgatókönyv a 8. évadról, akkor majdnem meg is kapják, amit akarnak.

2017. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%
A sorozat már csak egy logikátlan fanservice nyomokban jó dolgokkal.Ha a könyv is ilyen lesz akkor nagy csalódás lesz.
2017. szept. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

1. Én egy kis ideig azt hittem hogy a könyvben a végén mindenki meghal, de ez valóban egy hülyeség és tudom hogy nem így lesz. Nyilván legyőzik a Másokat/White walkereket.


2. Nem ostoba teória (bár már én sem tartom lehetségesnek sem a könyvben, sem a sorozathban).

MARTIN A SEMMIBŐL ALKOTTA MEG EZT A VILÁGOT ÉS AZ A SEMMIBE VESZNE BELE, AMIKOR GYŐZNEK A MÁSOK. Ez nem egy hülyeség, hanem egy szép lezárás.

De tudjuk hogy nem ez lesz és ezt én sem bánom már. Martin is írta hogy ő egy romantikus természetű ember és író és olyan lezárást is tervezett a művéhez. Úgyhogy ezen az új fonalon végigvezetve a gondolatot, az sem baj ha végül az emberek győznek.


A Gyűrűk Ura gyerekmese az ASOIAF-hoz képest és én nem szeretem, mert soha nem mondják meg hogy az most egy mese vagy komolyan kell-e venni (és mindkettő baj).


Én azt remélem nagyon, hogy legalább a kedvelt mellékszereplők közül sok meg fog halni (Brienne, Sandor, Podrick, Bronn, Tormund, Davos, stb)

2017. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!