Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Hullám (die Welle) c. film...

A Hullám (die Welle) c. film végén (spoiler) miért tartóztatták le a tanárt?

Figyelt kérdés

(Spoiler alert)


Tudom hogy ő indította a mozgalmat, de nem ő tehetett arról hogy az egyik fiú a végén öngyilkos lett. Szerintem sokkal inkább a gyereknek a szülei a hibásak, mert nem normális hogy érzelmileg annyira instabil legyen... de nem is csoda, hiszem a való világban is sok az ilyen, hogy sem a szülők sem az egyéb tanárok nem csinálnak semmit annak érdekében hogy normálisak legyenek a fiatalok (tisztában vagyok vele hogy ez nem egészen így van, de igenis létezik, én is ilyen környezetből jöttem, ahol a gyerekek bármilyen hülyeséghez csatlakoztak volna ha az annyit tesz hogy figyelnek rájuk). Visszatérve a témához:

A tanár meg nem bíztatta őket a vandalizmusra, sőt, ki is akadt amikor megtudta. A gyerekek maguktól vittek véghez mindent. A film csak a diákok között mutatja hogy volt akinek megjött az esze... de például a tanár nak a -félesége sem világosította őt fel rendesen hogy mi a gond, csak durcizott állandóan. Természetesen a tanár is észrevehette volna, de mint a vezető szerintem élvezte és eszébe sem jutott hogy a gyerekek túl komolyan veszik a dolgot... A tanári kar többi tagja is csak magában beszélt, nem próbálta meg felvilágosítani a gyerekeket. (Jó tudom hogy ezt nem tudjuk biztosan, de tuti lejött volna a filmben hogyha azon aa pár csajon kívül mást is tett volna valamit.)

Persze a tanár sem ártatlan, a srácnak az érzelmi instabilitását előtte is észrevehette volna, és tehetett is volna ellene. Manipulálta a gyerekeket? Lehet, de max a vége felé. Nem volt senkinek sem kötelező, plusz csapat építő illetve tanulmányi szempontból akarta megközelíteni a dolgot.

Csupán picit idegesít hogy a végére úgy jött le hogy a tanár a hibás mindenért, hollott nem ötéves gyerekek voltak a filmben, hanem olyan személyiségek akiknek már lehetett legalább egy minimálisan normális világképe.

Nem gondolom hogy ő ártatlan, neki lett volna a felelősége ezt kontrolállni. De azt sem gondolom hogy az ő hibája lett volna teljesen.. . Az öngyilkosság meg pláne nem.

Eleve az a másik kölyök aki pisztollyal járkált, az sem normális hogy a szülei nem vették észre. Gondolom nem jét forintért szerezte a pisztolyt. Drof kereskedelem? Na ja, megint valami amit senki nem vett észre...

Ahogy azt sem értem hogy az összes gyerek kóborolhatott éjszaka anélkül hogy bárki is keresné őket... Még ha idősek is voltak, akkor is kimutatta a film hogy a szüleiknél éltek, szóval biztos lehetett nekik is pár szavuk a dologhoz...


Sajnálom nem akartam senkit sem megbántani, de rég nem gondolkoztatott el ennyire egy filmnek a végén. Nagyon jó film volt :)


2017. szept. 2. 00:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!