Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az összes eltérés a Harry...

Mi az összes eltérés a Harry Potter film és könyv között?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 23:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Na az utolsó mondatot hülyén fogalmaztam meg, de szerintem érthető :D


Szóval a harmadik részben a filmben Harry a film végén kap seprűt míg a könyvben karácsonykor :D

2017. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A filmből kihagyták a tekergők háttér történetét, azt hogy Piton miért gyűlöli Lupint, a Véresbárot ennyi jutott eszembe ami még nem volt írva.
2017. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Emlékezetem szerint:

Az első részben a filmben Hagrid kíséri ki Harryt a pályaudvarra, aztán a jelenetben egyszer csak köddé válik. A könyvben viszont Dursley-ék viszik őt ki, hiszen épp úgy is mennének Londonba leszedetni Dudley malacfarkát.


A negyedik részben a filmben Harry a rossz álom után már Ronéknál ébred fel, a könyvben viszont otthon. Ebben a részben a Weasley család látogatást tesz a Dursley házba, hogy magukkal vigyék Harryt.

Nagyon sajnálom, hogy ezt kihagyták a filmből, hiszen nagyon vicces jelenet. Az ikrek szétszórnak egy halom mágikus édességet a Dursley család nappalijában, és Dudley meg is eszik egy nyelvnyújtó nyalánkságot.


A hatodik filmben Harry egy kávézóban üldögél, majd randevúra hív egy lányt, ám mágiát tapasztalva kimegy a metró aluljáróba, ahol megérkezik Dubledore is váratlanul és magával viszi.

Ez a könyvben nem váratlan esemény, hanem Harry tudja, hogy Dubledore X napon érte fog menni és elviszi őket Dursleyéktől. Akkor Dumbledore tesz viccesebb látogatást a Dursley családnál.


A hatodik filmből kimarad a miniszterek találkozója, amivel a könyv kezdődik. Ott találkozik a mágiaügyi miniszter és a mugli miniszter. Az is egy jópofa dialógus.

2017. okt. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Hóborc, a kopogószellem sajnos nem szerepel egyik filmben sem, pedig szerintem nagyon feldobta volna.


Winky, egy házimanó, aki a 4. Részben szerepel elég sokat.


A könyvben látjuk fred halálát.


A Bodzapálca nem semmidül meg, hanem harry megjavítja a magyalfa pálcáját, majd visszahelyezi Dumbledore sírjába.

2023. jún. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!