Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen irányba, kellene...

Milyen irányba, kellene elindulnom ahhoz, hogy egy írásomat animációként láthassam?

Figyelt kérdés
Konkrétan az a helyzet, hogy betöltöttem a 18-at, és hamarosan tudok komolyabb fizetésért dolgozni. Évek óta már hajt az, hogy az első komolyabb írásomból az első 15 percet Anime külsőbe öltöztetve animáció formájában lássam viszont. Karakterek vannak már, mint elképzelés, és a történet is alakulóban van. Viszont rajzolni nem tudok, tehát még az is hátra van. Mit tanácsoltok? Hogyan tovább? Szépen kérem, hogy értelmes, ilyen körökben jártas/mozgó emberek válaszoljanak. Előre is köszönöm!

2017. szept. 20. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem ismerjük a történeted, de biztosra veheted, hogy sokkal jobbak is vannak, amikből nem készült animáció...
2017. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt tagadni is teljesen felesleges, mert ha tagadom is így van. De ha mindenhez úgy álltak volna a nagyobb alkotók, hogy "van nálad jobb, ezért ne is próbálj belekezdeni!" akkor sehol sem lenne az anime ipar. És amúgy is, vannak borzalmas írások/mangák, amikből készült anime.
2017. szept. 20. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

nem trollkodni akarok, tapasztalatból írok.


1/ Mi kölyök-korunkban a haverommal RAP szövegeket irtunk hogy majd mi nagy rapperek leszünk, persze hangja egyikőnknek sem volt hozzá de gyerekek voltunk nagy álmokkal ami rendben is van. :)


2/ Épp emiatt tanultam meg a zene ilyen-olyan szerkesztését, készítését, digitalizálás rejtelmeit stb.


3/ Erősen kétlem (persze történhetnek csodák) hogy ma ebben az országban lenne igény az ötletedre, Japánban esetleg de az meg kb. elérhetetlen.


4/ Nem látok rá sok esélyt hogy bárki meganimálná és alászinkronizálná neked ingyen és bérmentve.


5/ Ha lenne tőkéd amit beleforgatsz és a film visszahozza az árát az lenne a szuper, de ez gondolom szintén elérhetetlen.


6/ VÉGEZETÜL, saját tapasztalataimra alapozva az lenne a legegyszerűbb ha leülnél a gép elé napi 2-4 órát (ebben a korban még van rá idő, később nem lesz) és kitanulnád az animálás, animáció készítés művészetét,

felfogóképességtől és ráfordított időtől függően pár-hét és 1 év közötti időintervallumban egész jól kitanulható, aztán már le is animálhatod magadnak, irány a YouTube és a megtekintés/reklámok utáni bevétel, amennyiben elég jó még fel is figyelhet rá egy TV vagy ilyesmi.

Előre szólok, ez nem egy "pár nap alatt meggazdagodom semmi ráfordított időből" út... Ez egy akár több éves sok időt igénylő vagy sikerül vagy nem út, ha nincs kitartásod akkor ne is vágj bele. :)



----

u.i.

Sok sikert, ha animáló programot keresel akkor BLENDER ingyenes és egész jó, sok free oktatóanyaggal a neten.

2017. szept. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha egy írásODAT akarod animációként látni, akkor ahhoz nem "irány" kell, hanem pénz. Mondanám, hogy forgatókönyvíró, de ezek a szakemberek általában nem a saját, hanem mások ötleteivel dolgoznak, a megrendelő történetét írják meg.


Vannak amatőr csapatok a neten szerteszét (mint mi, de mi nem foglalkozunk animékkel), lehet velük próbálkozni, de elég rizikós, egy ilyen nagy projektbe a legtöbb nem menne bele. Plusz mivel pár fős csapatokról beszélünk, 15 perc egy év alatt se készül el, ha 5-6 ember dolgozik vele.


Ha meg a nagy stúdiókat keresed meg, ők egy vagyont kérnek el, plusz mivel anime (vagyis rajzanimáció), nem is biztos, hogy elvállalnák, mert ez a technika Európóban és Amerikában már nem igazán nyereséges (szemben a CGI-jal).


Ha van pénzed, próbálhatsz még csapatot toborozni, de magyarul nem fog menni (tapasztalat...), ehhez kell egy kis angol tudás.


Vagy ahogy írták, megpróbálhatod te magad elsajátítani a technikát, de ehhez is szükséged lesz partnerekre, mivel ez nem egy egyszemélyes szakma. Bár animéhez én inkább a Moho-t (régen Anime Studio volt a neve) ajánlanám a Blender helyett.

2017. szept. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azért ne add fel, a legjobb, amit perpillanat tehetsz, hogy megtanulsz angolul (Magyarország esélytelen) befejezed a történetet, készítesz belőle angol forgatókönyvet, commission karakterterveket vásárolsz jobb rajzosoktól a neten (sokba fog kerülni), készítesz storyboardot (ezt te is meg tudod csinálni, a pálcika ember stílus bőven megfelel vagy pénzért rajzoltathatsz is egyet, ha nem vagy otthon a plánozásban), szerzel ingyenes vagy olcsó amatőr, esetleg drágább profi angol szinkronhangokat, és már van is rögtön egy jól előkészített storyd. Ingyen még mindig senkit se fog érdekelni a történedet, de szabadúszó animátorokat és háttérrajzolókat már lehet, hogy fel tudsz bérelni erre a munkára.
2017. szept. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De számolnod kell azzal is, hogy nem biztos, hogy összejön, és akkor az egész csak pénzkidobás volt.
2017. szept. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a rendes, segítőkész válaszokat! Természetesen ment a zöld kéz. Viszont lenne itt valami. Azt olvastam, hogy ezt egy LOL fan csinálta. És én minőségre kezdetben ilyet szeretnék csinálni. Mivel csinálta szerintetek? Esetleg tudna valaki segítséget nyújtani abban, hogy ilyet hogy lehet készíteni?


[link]

2017. szept. 22. 18:20
 8/8 anonim ***** válasza:

#4-5-6 vagyok.

Igen, ez tényleg fan-made. :D Elég nehéz meghatározni, hogy mivel készült, én szerintem ez kézzel rajzolt TVPaintes animáció, aminél az utómunkát After Effects-el csinálták. (Nyilván a készítők jobban tudják ezt, viszont ugyanezt a hatást ezzel a két programmal lehet reprodukálni).

Viszont mivel mondtad, hogy a rajztudásod nem az igazi, én továbbra is a Moho-t ajánlom, mert nem kell mindent képkockáról képkockára megrajzolni. A hátterekhez Paint Tool Sai vagy Photoshop (inkább az utóbbi vagy a kettő együtt) az ajánlatom.

2017. szept. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!