Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Alien: Covenant-nek mi az...

Az Alien: Covenant-nek mi az üzenete, a mögöttes tartalma?

Figyelt kérdés
Ezen töprengtem és kíváncsi lennék fórumozók véleményére.

2017. szept. 22. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

1. A Gyakorikérdések nem fórum.


2. Mégis milyen mögöttes tartalomra számítanál egy sci-fi-thriller-től? Még a film cselekménye is hagy kivetnivalót maga után, mögöttes tartalomról nem is beszélve... A Prometheus-al együtt simán csak folytattak egy kultuszfilmet, mert Hollywood-ban manapság az a szokás...

Üzenete meg az, hogy nézd meg a folytatást, mert egyre több kérdést tesz fel, amikre nincs válasz.

2017. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1


De biztos vannak itt fórumozók is.:) He-he.


Amúgy meg, belemagyarázás ide vagy oda, az Alien: Covenant-nek nem lenne sikere, ha nem egy neves elődnek a folytatásaként (tulajdonképpen történetét tekintve az elődje) mutatkozik be. Szóval, valami üzenetnek csak kell lennie.

2017. szept. 22. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudom, milyen mögöttes tartalomra gondolsz :D Arra, hogy nem csak az ember képes Istent játszani, hanem egy ember által kreált mesterséges intelligencia is, ami ítélkezik/ítéletet mond az emberiség felett és azt akarja, hogy kipusztuljanak és ebben segítenek neki a génmódosított alienek?
2017. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én sem gondolok bele többet mint amit írt az első.

de ha nagyon bele akarunk magyarázni valamit pl bibliait,akkor ezt ki lehet hozni belőle-

a tervezők a teremtők az annunakik,az istenek,akik megteremtették az embert.

az ember megteremtette az androidot.

david pedig mint a fényhozó angyal fellázad a teremtők-a tervezők és az emberek-ellen és az életükre tör,miközben ő is teremtővé válik.

de mivel luciferi karakterré vált,ezért a teremtményei is démoniak.

2017. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3


Ez már egy egész érdekes elgondolás például.

2017. szept. 22. 20:55
 6/7 A kérdező kommentje:

#4


Ilyen környezetbe én nem is mertem volna belehelyezni ezt a filmet, ezt is érdekes magyarázatnak találom.

2017. szept. 22. 20:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Siker? Attól függ, hogy mit nevezünk annak. Kb. mindenkinek óriási csalódás lett és a DVD-bevételekkel elbukott a film.

Mögöttes tartalomra jól írták az előzőek, hogy egyben a mesterséges intelligencia uralomátvételéről szól és bibliai utalásokat is tartalmaz.

2017. dec. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!