Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az éjkirály, hogyan tudta...

Az éjkirály, hogyan tudta Viseriont egy fogpiszkálóval megölni?

Figyelt kérdés

Mármint, a sárkány méreteihez képest fogpiszkáló.

Tegnap láttam a 6-7. részt, többször visszajátszottam azt a jelentet,hogy egy lándzsával megöli Viseriont.


Azért érdekes, mert a 7. évadban egy sárkányölésre kifejlesztett fegyverrel,jóval vastagabb lándzsával, aminek a vége elég komoly roncsolásokat is okoz, nyakon lövik Drogont,ő csak egy nagyon rövid ideig lesz tőle harcképtelen.

[link]

Tény és való,hogy éjkirály jóval erősebb, mint egy ember, de kizárt,hogy a sárkályölő skorpiógépnél nagyobb erőt tudjon kifejteni.


Mi a megfelelő magyarázat erre?Drogon más, mint a többi sárkány?

Alapból nagyobb, erősebb mint a másik kettő, ő a kvázi falkavezér,vagy olyasmi.Illetve a három közül csak neki van egyfajta telepatikus kapcsolata Daenerysel.



Vagy, a mások fegyverei is olyan speciálisak, mint mondjuk a valyriai acél?

Hasonló hatással lehet a sárkányokra, mint a valyriai acél a másokra?


2017. szept. 30. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy tudtam elfogadni, hogy nem csak a dobóereje ölte meg, hanem valamilyen egyéb energiával ruházta fel a tárgyat és attól volt erős. Pont amiatt mert a másik mezei fa dárda csak a fizikai erejével tudott érvényesülni ami nem volt elég.
2017. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a könyvben a mások fegyverzete valami szivárványszínű jégből létrehozott varázskard,vagy épp varázslándzsa.

szóval igen,közel van a valyriai acél párhuzamhoz.

a sárkánypikkely ebben a sztoriban meg keményebb a fémnél,úgyhogy a skorpió kárt benne tenni nem igen tud.

2017. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valiryai acél
2020. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!