Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért ítélkeznek az emberek...

Miért ítélkeznek az emberek egy filmről az alapján, hogy miről szól? (In a Heartbeat)

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem az lenne, hogy miért csak addig jutnak el az emberek, hogy két ""b*zi"" szól.

Megindokolnám azt is, hogy miért írom ki ezt a kérdést.

Benne vagyok egy Facebook csoportban, ahol feljött ez a kisfilm mint téma(nem tudták a címét és megkérdezték) és egyből jöttek a kommentek, hogy nem értik minek ilyen ""meséket"" csinálni ezzel megrontják a gyerekek lelki világát, meg hogy összezavarják őket.

És szerintem valójában nem is látták a kisfilmet hiszen akkor nem mondaná valaki rá hogy mese!

Ki mit gondol?



2017. okt. 17. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Azért, mert homofóbok.
2017. okt. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem túl van dicsérve a kisfilm. Én eléggé untam. Azzal semmi gond nincs, hogy meleg fiúk vannak benne. Nekem édes mindegy.

Egyébként mi más alapján ítélkeznének, mint ami benne van? Nem értem a kérdést. Ha valaki azért van rossz véleménnyel róla, mert két azonos nemű szerelme vagy milye a téma, akkor az nem túl szép, de nem várható el jelenleg, hogy mindenki fogadja el és szokja meg ezt a jelenséget. Plusz hülyék mindig lesznek.

Újabb teljesen felesleges kérdéssel bővült a Gyakori.

2017. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha valaki belenézett, vagy végig nézte, ám a téma ennek ellenére nem tetszik neki, milyen véleményt alkosson?
2017. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Fordított pszichológiát alkalmazol?

Azt ugye tudod, hogy az animált rajzfilmek nagy rétegben a mese kategóriát célozták meg és ezért van, hogy néhányan azt tartják, hogy a mese = rajzfilmmel.


Továbbá remélem azzal is tisztába vagyok, hogy a mese, mint irodalmi műfaj annyit tesz, hogy egy elbeszélés, aminek saját, egyszerű világában van egy mondanivalója. Legtöbbször ez a világban a valóságtól elrugaszkodottan, nem reálisan adja elő a történetet, sokszor valószerűtlenül, csodákkal, fantáziával átszőve. A szereplői kitaláltak és kitalált, természet feletti tulajdonsággal rendelkeznek: repülő szívek, fára hirtelen felmászni képes fiúk, boszorkányok, öreg király, sárkány, tündér, törpe, Harry Potter stb. Az események az adott kitalált világnak logikáját követve zajlanak. És egy fontos eleme a mesének az a hazugság, hogy a jók boldogan és diadalmasan élnek tovább, míg a rosszak, gonoszak megkapják a méltó büntetésüket.


Ebben az animált rajzfilmben volt egy történet, amit az elejétől a végéig lekövettünk. Szépen, részletesen el volt magyarázva minden mozdulat és a valóságtól elrugaszkodottan egy saját logika szerint ment végig a történet. Két szereplőnk is kitalált volt. Az egyik az akrobata fiú, a másik a jelképes szív, ami repült, szétszakadt, meghalt és újra éledt. Ezek a tulajdonságok igencsak mesebeliek. És persze a történet végén ott volt a diadal és az erkölcsi mondani való. Ez bizony, akármennyire is tartasz homofóbofóbnak azért, mert nem értek veled néhány részletben egyet, attól ez még mese volt.

2017. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

A válsz amúgy érdekel, vagy provokálsz?


Amúgy akarsz hallani olyan kritikát a kisfilmről, ami nem tetszik neked, vagy csak szeretnéd, ha más is utálná a homofóbókat, és végre megfoghatnád a fenekem büntetlenül és nekem tűrni kéne a szexuális zaklatásodat?


Meg akarod te hallani azt, amit mások mondanak, vagy kiemeled, hogy """"mese""""" és ezzel akarsz érvek és párbeszédek helyett saját magad által kreált vitát nyerni olyanok ellen (fb csoport), akikkel nem vagy hajlandó kommunikálni, mert itt teszed fel a kérdést?


A gyerekek lelki világát tényleg meg lehet rontani olyan dolgokkal, amit propagandának hívnak. Ilyen propaganda az, hogy Soros egy náci és háborút fog szítani Magyarországon, meg az is, hogy minden pasinak kötelező elfogadni és szeretni a melegeket.


Nem kötelező. Nem is lehet azzá tenni. Ha az én seggemet megfogod, olyat kapsz a szemed alá, hogy rögtön azt fogod kiabálni: Homofób! És közben tudatosan tiltakozol az ellen, ami a valóság, hogy ha másik testét kéretlenül fogdosod, akkor valójában szexuálisan zaklatod.



Vissza a történethez: a MESE szerint normális dolog másokat titokban követni (zaklatni) és a hajukat simogatni, meg a kezüket váratlanul , hátulról megfogni, majd táncoló pozícióba lendíteni őket (1:24) ezzel mások előtt kellemetlen helyzetbe hozva őt. Sőt! A mese szerint megvető pillantást kell vetni azokra, akik egy intim pillanatot osztanak meg és tabuként kell kezelni a vonzalmainkat.

Ha a valóságban egy bokor mögül, vagy fáról nézeget valaki egy fiatal fiút, azt mondják rá, hogy szatír. Képzeld el azt a kisfiút, aki azt hiszi a bokorból leskelődő felnőtt pasira, hogy jót akar neki és nem azt gondolja elsőre, hogy egy "pedofil b-zi zsaru"!


Úgyhogy igen. Ez nagyon zavaró. Sőt! Szándékosan zavaró. Ez a lényege, hogy zavaró és kellemetlen legyen. Az a lényege, hogy erről beszélni kell azokkal, akik nem értik meg. Az a lényege, hogy ez formálni akarja a társadalmat, mert most a társadalom erre fogékony. Ezt az aktualitást fogja meg, ez a rajzfilm. 50 év múlva szerinte lesz ekkora jelentősége ennek a mesének, mint most? Én nem hiszem.


Ha mindezt összevetem azzal, amit írtál, most, hogy kétszer megnéztem egymás után a mesét te azt vallod még mindig, hogy nem láttam. Ezt én gerinctelen manipulációnak és valóság tudatos torzításának hívom, ami egy pszichiátriai betegségre utal.


Érdekel, hogy miért NEM tartod mesének ezt, és hogy szerinted miért NEM zavarja össze a gyerekeket. Érdekel továbbá az is, hogy te hány éves vagy és, hogy volt-e már gyerek, akinek ezt megmutattad, és beszéltél-e vele erről, hogy szerinte mi történt a filmben. Ha véletlenül láttál két b*zit a filmben, akkor az is érdekel, mert nem biztos, hogy sokat tévedtek azok, akik azt mondták, hogy ezt látták.

2017. okt. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Először is nem tartok senkit homofóbnak. Ráadásul olyan szinten hülye érvet hoztál fel mellette, hogy most totál nem értem, hogy hogyan kapcsolódik össze a homofób cucc meg hogy szerinted mese de hiszek neked.

És igazat is adhatnék, hiszem amit ráhúztál definíció majdnem oké, de:

Rengeteg animét nézek (idk tudjátok-e mi az nem is magyarázom el mert csak valami hülye példát akarok felhozni) és simán rámondaná az ember hogy mese, mert

1. fiktív helyen játszódik

2. a vége általában happy end és tök random dolgok is megtörténhetnek mint például, hogy az égből lepottyan egy hajó. De és itt jön a lényeg: ezek a művek ettől függetlenül szerintem nem a mese kategóriába sorolhatók.

Nem tudom megindokolni mert amiket eddig leírtam totál kitöröltem mert egyből lehet rá valami hülyeséget reflektálni. folyt.

2017. okt. 18. 21:40
 7/8 A kérdező kommentje:

És akkor idk hogy mind a kettőt te írtad-e vagy csak véletlen egybeesés a 83% de:

Én provokállak?

A sötétség netovábbjaként jelentél meg kommentelni.

Senki nem beszélt arról, hogy a te hátsórészedet ki akarja fogdosni/ ki nem. + Senki nem beszélt szexuális zaklatásról csak neked ennyi jön le a témából. Nem válaszoltam, mert mire válaszoljak elmondták a véleményüket és? ezt kértem elolvastam és kész most mindegyik alá írjak, hogy ja amúgy ezért és ezért nem értek veled egyet.?!

Senki nem mondta, hogy el kell fogadni a melegeket. Sehol nem írtam. A kérdés sem ez volt. Önmagában a videó borítóján két srác ül. És ez alapján el kell könyvelni egy valójában szakmailag remek művet és én erre kérdeztem rá. Az hogy alul megjegyeztem, hogy Facebookon ez meg az az azért van mert a poszt készítője törölte a posztot a sok negatív emberke miatt.

A 3. bekezdésed önmagában sértő, de gondolom fel se fogod miért..

Az meg hogy mit fogsz fel belőle az egy dolog de valójában nem ezt jelenti. És itt a lényeg, hogy ha valaki aki full úgy gondolkodik mint te akkor nem látja az összefüggéseket.

Ha nem csak a szemeddel nézed azt a filmet akkor láthatnád, hogy egy mély filozófiai kérdést taglal...

Hogy mire érdemes hallgatni a szívünkre vagy az eszünkre illetve hogy melyik az erősebb. És ennek a vívódását látjuk. Ezt megoldhatták volna totál másképpen. De így látványos.


Amit még érdemes megjegyezni, hogy: a szatír nem az aki "a valóságban egy bokor mögül, vagy fáról nézeget valaki egy fiatal fiút" xD nem tudom honnan szülted ezt de ezen rendesen jót nevettem...

Akkor hmm mire is kell még válaszoljak?

ja igen szóval 2x egymás után megnézted de ennyit fogtál fel belőle hát....

és akkor hogy kielégítsem a kíváncsiságod:

18 éves srác vagyok. Hogy miért nem rontja meg a gyerekeket szerintem doktorit lehetne belőle írni, annyi dolgot lehet róla mondani... de csak hogy értsd: Régen kb 10-15 évvel ezelőtt de nem kell annyira vissza menni elég egy 8 év mondjuk Pszichiáterek is vállaltak olyat, hogy ő majd meggyógyítja az adott gyereket ne legyen homokos a szülők egyből jaj de jó csak ne derüljön ki mit szólnának a szomszédok... És akkor egyszer csak rájöttek, hogy ezt nem tudják megjavítani, mert a szexuális identitás már születés előtt eldől. stb stb stb... gondolom neked ez nem elég érv szóval idk mit írjak xD Megnézettem-e gyerekkel hmm hány évesekre gondolsz gyerek alatt? 8-10? youtubeon rengeteg ilyen reakció videó van. És képzeld nem nem lettek b*zik

2017. okt. 18. 22:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondold :) én mást gondolok és olyan válaszokat adtál, amik alá támasztják a gondolataimat. :)
2017. okt. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!