Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Rengeteg filmben láttam már,...

Rengeteg filmben láttam már, de soha nem értettem. Életszerű ez a szituáció pl. a The walking dead S08E02 utolsó másodperce?

Figyelt kérdés
Vagyis amikor valakik élet halál harcot vívnak, és az egyik a mésikra pisztolyt szegez, az meg áll, mint Bálám szabara és várja, hogy mi történik? Én is így tennék, ha a pisztoly fel lenne húzva, de ezután jön az érthetelen, hogy kiderül nincsen felhúzva. És ráadásul sokszor közveen közelről és a másiknál is van pisztoly, de mégis áll és vár. Én nem értek a pisztoloykhoz, de zt nem értem.

2017. nov. 1. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A drámai hatás kedvéért van így, hogy a néző nyugodtan izgulhasson, ne annyi legyen az egész, hogy bumm halott vagy.

Nem kell a filmekben és a sorozatokban a valódi fegyveres konfliktusok ábrázolását keresni.

2017. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
bocs, de az ilyen jeleneteknél sosincs bumm és halott vagy, ezek pont azok a jelenetek, ahol elmarad a bumm és halott vagy, nincs értelme annak, amit mondasz
2017. nov. 1. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha a kakas felhúzott állapotára gondolsz,akkor az nem szempont.

ha nincsen felhúzva a kakas akkor is lehet lőni,csak úgy hosszabb lesz a ravasz útja,míg felhúzott kakassal rövidebb,vagyis gyorsabb lesz a tüzelés.

az 1880as béketeremtő western colt volt csak olyan,hogy minden lövés előtt fel kellett húzni a kakast.


és nem a pisztolyokhoz nem értesz,hanem ez egy sakk matt helyzet.

ha megmozdulsz lelőnek.

ha a fegyveredért gyúlsz lelőnek.

a taktikailag felkészült támadó végig fogó távon kívül fog maradi,így a fegyveréért nyúlni,odakapni sem tudsz,ha megpróbálod lelő.


ami inkább érdekes és sokszor elsütött klisé,hogy miért nem lövi le azonnal,miért áll le magyarázni,okokat kifejteni?

mert ilyesmivel mp-ről mp-re csökken a taktikai előnye,főleg ha ház tele van a túsz fegyveres embereivel.

2017. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem, nem tudtam ezt a kakas dolgot, hogy ez a modern verzió, de akkor miért van egyáltalán kakas?
2017. nov. 1. 20:50
 5/5 anonim ***** válasza:

leírtam,hogy miért.

kakas felhúzás nélkül a ravasz útja kb 1-1.5cm.

felhúzott kakassal kb 0.3-0.5cm.

2017. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!