Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért vágják meg a filmeket...

Miért vágják meg a filmeket az RTL-en?

Figyelt kérdés
A tegnap este leadott Halálos fegyverből például egy 10 perces rész hiányzott.
2010. máj. 30. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mer csicskák. több idő legyen a reklámoknak
2010. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én észre se vettem:S remélem ez nem rendszeres náluk...
2010. máj. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Azért mert egy rohadt mocskos f asszopó banda aki le se szar ja hogy te élvezed e amit film címén koncként elédb asznak, csak az érdekli őket hogy a reklámjaikat megnézzed, és tömjed pénzzel a tulaj zsebét. Arról nem is beszélve h a szinkron egy rakás fos
2010. máj. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ezt egyszer már én is észrevettem. A Feketék fehérenből pl. azt a részt vágták ki, mikor az vibrátorral szórakoznak. Gondolom azért, hogy még beleférjen a 12-es karikába...vagy nemtom.
2010. máj. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pedig ezt szintem biztos, hogy rendszeresen megcsinálják, hogy beleférjenek a műsoridőbe. A reklámokból meg egyre többet raknak be, és csak ezzel tudják kiváltani. Ugyan ki venné észre, ha lecsípünk innen-onnan 2-3-4 percet... Tényleg elég sok össze tud jönni. Mondjuk nekem a sorozatoknál tűnt fel. :S
2010. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

régebben a forró rágógumi c. filmeknél vettem észre, hogy 12-es karikával mentek és a "pucérabb/perverzebb" részeket kivágták, persze ezt csak úgy veszed észre ha megnézed a filmet, mert műsorújságban a műsoridő ugyanannyi mint az eredeti, vágatlan film hossza, magyarul jól megvágják és teleb@sszák reklámokkal :(

nagyon szánalmas banda, én már emiatt nem nézek tv-t, inkább letöltöm a filmeket, azokról tudom hogy nem vágottak + reklám és logó mentesek

tv2 dettó ilyen... ker.csatornának nem az a lényeg hogy élvezd a filmet, sz@rnak rá nagy ívben, cél az hogy minél több reklámot lenyomjanak a torkodon

2010. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem a reklám az oka. Azért csinálják, hogy le tudják adni korábbi idősávban. Kivágják azokat a jeleneteket amitől 18-as korhatáros lenne. De ha kivágják a véresebb jeleneteket akkor elmegy 12-esnek vagy 16-osnak és korábban is leadhatják. Elég idegesítő. Emléksze, volt egy Jackie Chanos film ahol a fégén fel kellett volna robbanni a gonosznak, de kivágták és így úgy tünt, hogy egyszerűen eltűnt a fickó. Ott volt, kép a mindjárt felrobbanó tartálykocsiról, vágás és az ürge sehol.
2010. máj. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az még hagyján hogy megvágják. Az sokkal idegesítőbb, ha át is szinkronizálják.
2010. máj. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazából eddig senki nem adta meg a helyes választ.


Valójában a német törvények szigorúak e tekintetben, és ott kell azért hogy leadhassák, vagy azért hogy korábban leadhassák, megvágni a filmet, itthonra pedig azt a verziót hozzák be, amit a németeknél is leadtak. Ugyanaz a film TV2-n nincs megvágva, aki nem vette volna észre.


Amúgy néha tök logikátlanul vágják, láttam olyat hogy beszélgetős részt vágtak meg egy szadista filmben, szerintem van abban is valami, hogy több reklámot adhassanak. Meg mikor 18 karikás éjszakai filmben Schwarzenegger megfogja a csávót a szakadék szélén, kérdez valamit, majd a következő jelenet már más, és nem tudni hová tűt a fószer, de szinte mindenki érti, hogy leejtette a szakadékba, ahogy az eredeti verzióban van. És még csak nem is mutatták az eredetiben, hogy szétloccsan az agyveleje, vagy ilyesmi...

2010. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel a kereskedelmi csatornák a reklámokból élnek... Ha úgy vesszük a filmek csak töltelékként szolgálnak.
2010. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!