Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars! Ti milyennek...

Star Wars! Ti milyennek csináltátok volna az előzménytrilógiát, és az új trilógiát?

Figyelt kérdés

Érdekelne ki milyennek képzel el egy jó előzmény vagy folytatás trilógiát, elsősorban a történeti elemekre fókuszálva..


Konkrét, kifejtett válaszokat várok, eresszétek bő lére :)


Trollkodók kíméljenek...



2017. nov. 7. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

darth maul nem halt volna meg,hogy legyen még jó pár ennyire látványos párbaja.

a régiben maradtam volna az eredeti tervnél,ami szerint a vuki bolygóra mennek,nem pedig az ewokokhoz.

és hangsúlyosabb hitelesebb felkészítést képzelnék el luke-nak,mert vívást nem is gyakorolt yodával mégis megtanult vívni.

a rohamosztagosokat sokkal keményebb fickónak ábrázoltam volna.

ha nem is olyan szinten hatékony tömeggyilkosoknak mint a klónokat,de azért képzett katonáknak,nem pedig marionett báboknak.

2017. nov. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolóval a rohamosztagosokkal kapcsolatban.

A Birodalmat keményebbenk ábrázolnám, aminek a katonái képzettsége fontos része, szóval ne össze-vissza lövöldözve szerencsétlenkedjenek. Illetve jó lett volna látni, hogy miért is olyan gonosz a Birodalom, miért kell küzdeni ellene. Oké, tudom, felrobbantottak egy bolygót, de ez mégse váltott ki akkora sokkot belőlem. Persze azóta már meg van jelenítve a filmekben és sorozatokban, de az eredeti trilógiából még hiányzott nekem a mindennapi élet bemutatása, hogyan is hat az élőlényekre, érződik-e egyáltalán az elnyomás.


Az előzménytrilógiával pedig:

Az eslő részt eléggé átírnám. Vagy idősebb legyen Anakin (~12), és/vagy csak egy része játszódjon abban az időben. Szóval az egész szeparatistás konfliktus kirobbanása és Anakin megtalálása legyen mondjuk a film egyharmada, úgy, hogy rövidebbre vesszük a lényegtelen jelenetek kivágásával, utána pedig egy-két kép a kamasz padavanról, a kiképzésről, majd jöhet a második epizód tartalma vagy annak egy része. Közben párhuzamosan mehet a nyomozás a titkos klónhadseregről, a Sith Nagyúrról, a politikai csatározások (igen, szerintem jobb firgatókönyvvel és dramaturgiával igenis van helye a filmben, és izgalmas lehetne). Itt elkezdődhet a szerelmi szál, de lehet, hogy csak a fiatal Anakinnal, nem a gyerekkel - az mindig is nagyon kínos volt. Lehet Padmé ismerős a múltból, de a Baljós árnyakban nem jól jött ki.

Na akkor az első végére is kéne valami csattanó, ami lehet egy fontos felfedezés a Klónok támadásából, lazán hagyhatnák cliffhangerre is, de ha nagyon muszáj keretet adni neki, akkor ki is törhet a háború. Itt kb. a végére tenném Darth Mault, de hamarabb is megjelnne már, de így tovább élne, és jobban fókuszban lenne, mint gonosz.

A második epizód már főként a klónok háborúját mutatná be, beleszőve a titkos szerelmi kapcsolatot, a kancellár hatalmának növekedését, a háború hatását, ahogy eltorzítja az emberek lelkét, hogy Yodának igaza van, h a Jedik már nem a béke őrei, hanem katonák, h arrogánssá tette az alázatos Jediket a kényszerű szerep (ahogy azt Yoda meg is említi)... kis kísértést a sötét oldal felé Anakin részéről a háború kegyetlensége hatására. Az, hogy utaznak a háború miatt, jó lehetőség bemutatni sok világot, a visszásságokat (mint ugye a peremen a rabszolgatartás...) és a szeparatisták árnyalását. Azt, hogy bizalmatlanok lesznek a kancellár hatalomvágya miatt a szenátorok, hogy felmerül a kétség, hogy jó oldalon vannak-e, a lázadás gondolata a végére (kb. mint. Sithek bosszújának eleje).

A harmadik részt pedig többé-kevésbé meghagynám, azt szeretem, persze az előző kettő átalakítása miatt itt is lennének kisebb módosítások.


Az új trilógia alatt a 7-8-9-et értetted?


És te mit változtatnál, kedves kérdező?

2017. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Az előzménytrilógia esetén ügyeltem volna, hogy ne legyen olyan csöpögős a szerelmi szál, és ne legyenek kínos, romantikusnak szánt szövegek.


Az új trilógiát én úgy csináltam volna, hogy visszahozom Han és Leia legendabeli gyerekeit a kánonba, és belőlük csinálok főszereplőket, akik több másik karakterrel az oldalukon harcolnak a gonosz ellen. Mármint úgy, hogy Jaina és Anakin Solo a jó oldalon áll, és a testvérük, Jacen Solo gonoszkodik Darth Ceadus néven. Persze szerepeltetném a Hant, Leiát és Luke-ot is, afféle mentorokként. Ez az egyik lehetőség. A másik az, hogy kb. ezer évvel járunk a Birodalom bukása után, és egy különböző fajokból álló csapat harcol a gonosz hatalmak ellen. Szerintem jó ötlet lenne, ha a Birodalomból több kisebb, egymással versengő hatalom sarjadt volna. Mostanában úgy gondolom, hogy ez lenne a klassz folytatás. Remélem, a negyedik trilógia valami ilyesmiről fog szólni. Igen, lesz az is, de talán ezt tudod. :)

2017. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!