Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy van ez a Csillagkapu:...

Hogy van ez a Csillagkapu: Atlantiszban? Nem értem.

Figyelt kérdés

Most kezdtem el nézni és egy valami eszembe jutottt. Korábban már láttam képkockákat, kissebb jeleneteket tv-ben, de sosem értem rá nézni, most viszont elkezdtem gépen nézni. Egy-2 részt láttam eddig.

Atlantiszon ugye van egy csillagkapu. Annyit tudok, hogy az egész város tud a hiperűrben utazni. Mi van akkor, hogy ha utaznak néhány (ezer) fényévet, akkor hogyam tudnak tárcsázni a kapuval? Mert ugye azt tudjuk, hogy helyhez kötött a kapu címe, jobban mondva bolygóhoz. Ha arrébb vándorol a város, akkor a régi cím nem érvényes.

Az original sorozatból tudjuk, hogy a kapuk űgy működnek, hogy konkrétan bolygókat tárcsáznak. Ha arréb megy a város néhány fényévet, akkkr változik a cím. Ha egy másik bolygóról tárcsázzuk Atlantiszt, akkor ha az időközben arrébb vándorolt, akkor létrejön a féregjárat? Ha igen, hogyan? Szerintem nem, hiszen helyhez kötöttek a kapu címek, így ha más helyen van a kapu, nem lehet tárcsázni.

Biztos van rá válasz a sorozatban, de ezt valaki leírhatná.

Valanint: a Földön van kapu. Mi történik akkor, ha egész Atlantisz a Földre repül és egy másik bolygóról tárcsázzuk a Földet? Melyik kapu fogja fogadni a féregjáratot? Mert ugye nem kaput tárcsázzuk konkrétan, hanem a bolygót. Mivel akkor ezen a bolygón 2 db kapu lenne, ha máshonnan tárcsáznánk a Földet, melyik kapu "csengene" ki?



2017. nov. 13. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Lusta paraszt vagyok leírni, mert sok sor lenne, de erre a sorozat 3. évadában fény derül, mert konkrétan majd ATLANTISZ ELREPÜL A BOLYGÓRÓL, AHOL AZ ELSŐ 3 ÉVADBAN VAN. Uppsz, spoiler.


De a lényeg, hogy elmagyarázzák normálisan majd a 3. évad legvégén ezt. McKay doktor elmondja rendesen, hogy mi újság.


Amúgy nálad egy dologtól tartok. Angolul nem nagyon beszélsz, mi? :(

Mert középfokú angoltudással is minden elolvasható a [link] oldalon. 24 éves vagyok és akkortól néztem a sorozatot, mikor még a TV2 adta a 2000-es évek elejétől, plusz azóta a 10+5+2 évadot + a filmeket jó párszor megnéztem, bár az utóbbi években hanyagoltam, de nagyon jó kis mese, szép fiatalkori sorozatom volt.

2017. nov. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a "Földön 2 kapu lenne" dologról már az eredeti sorozat első évadában szó van, ami kb 1997-1998-ban készült. Az eredeti sorozatot (Stargate SG-1, magyarul csak Csillagkapu) sem láttad? Tudod, "Onil, Tilk, Daniel, Szem, stb" ?
2017. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogyne tudnám, de az Antarktiszon lévő kapu az inaktív. Nem emlékszem pontosan, de egyszer volt egy olyan rész, amikor a csapat egyik fele a Parancsnokságon kötött ki, a másik fele, Carter egy Jack meg az Antarktiszon, és alig találták meg őket.
2017. nov. 13. 21:51
 4/9 A kérdező kommentje:

*Carter és Jack

Folyton elgépelek telefonon.

2017. nov. 13. 21:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt a részt nézd meg még egyszer az első évadból, de tényleg. Az alapokat ezekre a szabályokra már ott lefektették.


Sőt, amikor Apófisz az első évad végén megtámadja 2 anyahajóval a Földet, tudod ott is van az egyiken egy kapu az utánpótlás miatt. Ott is beszélnek erről.

2017. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Úgy rémlik, már az alap sorozat is többször felrúgta a saját szabályait. Voltak Goauld hajók, amik hordtak magukkal saját csillagkaput, volt, amikor a parancsnokságot támadták úgy, hogy vittek egy kaput és "foglalták a vonalat".
2017. nov. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

újra kell kalibrálni a kaput.

de van erről szó elég sok részben,plusz meg is csinálják nem egyszer.

2017. nov. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Első kérdésre: Ha Atlantisz (vagy egy másik kapu) megváltoztatja a helyzetét, akkor attól még onnan ugyanúgy KI lehet tárcsázni, hiszen a kapuba azt a hat jelet kell "beütni", amelyek az úti cél koordinátái (nem pedig a kiindulási ponté), illetve a hetedik (eredet-)szimbólumot, amely viszont állandó.

Ezzel ellentétben a betárcsázás már nem lehetséges, hiszen (jelen esetben) az atlantiszi kapu helyzete, így aztán a koordinátái is megváltoztak.


Második kérdésre: Erre Dr. Zelenka adta meg a választ az SGA 5. évadának utolsó (záró) epizódjában.

Ha két kapu túl közel van egymáshoz, akkor az eredeti kapu (tehát az, amelyik előbb volt a helyszínen) fog működni, ezzel blokkolva a másikat, kivéve, hogyha az egyik kapu pegazusi, a másik pedig tejútrendszeri.

A pegazusi kapu később készült, így modernebb is, emiatt pedig képes kioltani az "öregebb", földi (tejútrendszeri) kaput, tehát amíg Atlantisz a Földön, vagy annak közelében van, addig egy betárcsázásnál nem a Parancsnokság, hanem Atlantisz kapuja fog aktiválódni. (Feltéve persze, hogy a város kapuját teljesen le nem kapcsolják).


Remélem tudtam segíteni. :)

2018. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A 8-as válaszoló jól mondta, csak annyival egészíteném ki, hogy ez alapján viszont ellentmondás van a sorozatban, mivel a Ré által ide hozott “egyiptomi” kapunak nem lett volna szabad működnie, hanem csak az ősök által idehozott antarktiszinak. A Apophis hajóján lévőről nem is beszélve…
2022. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!