Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti kit látnátok szívesen a...

Ti kit látnátok szívesen a Vastrónon?

Figyelt kérdés
Inokoljátok!

2017. nov. 20. 14:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

#8 vagyok. Abban egyetértek, hogy Dany sem alkalmas rá, ő inkább csak ügyesen hiteti el, hogy ért hozzá, pedig még csak egy várost sem sikerült megtartania. És nem utolsó sorban nő (igen, ez egy csúnya sztereotípia, de ne felejtsük el, hogy egy középkori feudális társadalomban járunk, és mikor legutóbb felötlött, hogy egy nő kövesse a királyt a trónon, a birodalom fele elpusztult), és nem lehet gyereke (elvileg), tehát az utódlás is kérdéses.


Igaz, Tyrion törpe, de ő a többiekkel ellentétben többszörösen bizonyította, hogy van érzéke mind az intrikához, mind az uralkodáshoz. Nyilván nem őt fogják a végén megkoronázni - az túl meseszerű lenne -, de ezerszer alkalmasabb királynak, mint a másik kettő. És amúgy mi volt az a hiba, amit Tyrion elkövetett? Azon kívül persze, hogy rossz helyre született és az apja el akarta tenni láb alól egész életében.


Jon becsületes, mint Ned Stark, igazságos, mint Ned Stark, jó harcos, akár csak Ned Stark volt. Ned Stark halott, még pedig pontosan azért, mert elhitte, hogy a világ rózsaszín és mindenki olyan, mint ő. Jont reggelire megenné az udvar a legelső napon. Arról nem is beszélve, hogy a fenti skilleken kívül mit tud felmutatni? A sorozatban részről-részre halmozza a stratégiai baklövéseket (Bastard Bowl, Élőhalott elfogása), rosszul méri fel az ellenfelet, semmiféle taktikai érzéke nincs, anélkül meg megette a fene az egészet. A könyvben annyira nem kirívó a sok meggondolatlanság, amit csinál, mert ott látni a motivációit, de a sorozatban nagyon idegesítő amit művel. Az meg, hogy Stark+Targaryen, olyan mint Tyrionnál a gyilkosság. Te tudod az igazat, de amúgy meg senkinek nincs oka elhinni, ha csak Bran meg HR nem halásznak elő valami írásos bizonyítékot. Szóval önmagában attól, hogy ő Rhaegar fia, még senki nem fog neki behódolni, és ha be is hódolnának neki, bizonyítania kéne, hogy képes uralkodni. De az nem lenne túl trónokharcás, ha egy egész életében mellőzött, önbizalomhiányos, sebzett lelkű fattyú egy csapásra királyi erényeket csillogtatna.

2017. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A Jon párti vagyok :)))

Igen igen nagyon is egyet értek...

Elment a sorozat egy kikövetkeztethető irányba. Nekem pl az nem tetszett, hogy Jon lefeküdt Daenerys-el... Semmi értelme nem volt és maga a szituáció is fura volt.


Én szeretem Jon karakterèt ezért nem bánnám ha ő kerülne a trónra. Viszont egy ennél kreatívabb végkifejletnek valószinûleg én is örülnék!


Igazából senki sem alkalmas az uralkodásra a felsoroltak közül. Mindegyiknél van pro és kontra...

Lehet a végén a vastrón és királyvár is romba dől és a hét királyság hét külön álló független királyság lesz. :))

2017. dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én is bírom Jont, az egyik kedvencem már az eleje óta, mikor még csak úgymond mellékszereplő volt. És voltak is igen nagy pillanatai (pl mikor a Falat védte a vadak ellen), a Tower of Joy+King in the North jelenetek talán a leghidegrázósabbak az egész sagában.


Éppen ezért is haragszom rá kegyetlenül, mikor ilyen idióta dolgokat csinál. Arról nem is beszélve, hogy az, hogy ő lesz a hős, meg a főszereplő, és mindenki alájátszik, egy hangyányit ellenszenvessé is teszi nekem a karaktert.

Jon egy olyan figura, akit mondjuk megtennék Segítőnek, és mindenképpen kikérném a véleményét kérdéses ügyekben, de hogy döntési szabadságot nem biztosítanék neki, az ziher.


A sorozat ilyen szempontból menthetetlen, biztos, hogy valami sablonos, fanservice megoldás lesz, de a könyvekben még bízom. Az Aegon gyerekben nagy reményeim vannak, ő tényleg uralkodni való karakter, de ehhez jobban ki kellene őt is bontani, fejezeteket adni neki, mert így nem tudok neki drukkolni maradéktalanul. Ha tippelnem kellene, akkor a könyvben Aegon+Sansa lesz a trónon, vagy - ami ütősebb lenne - Aegon+Dany - így még szimbolikusan újra is lehetne egyesíteni a Targaryen házat, amennyiben Aegon tényleg Blackfyre lenne.


De még mindig kitartok amellett, hogy Jaime a legjobb királymatéria a történetben (azt a kommentet is én írtam).

2017. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Cerseit-nem szeretem a kliséket és ha cersei a királyné Jaime lehetne a király,ő pedig igazságos és jószívű lenne szerintem

Daeneryst a pokolba kivannam az ontelsegevel és az ,,apamevoltavastronmostpedigengemillet” dumájával. Nem véletlenül vettek el az apjától,már semmi joga hozza szerintem.

2017. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én is utálom Daeneryst! Viszont hiába is érvelne ezek után hogy ő a trónörökös bla bla bla mert ha kiderül Jon származása akkor már ez az érve sem marad jogos Daenerysnek. Nem is trónra való. Már akkor inkább Cersei :)))
2017. dec. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Jaime jó király lenne szerintem. Mert vannak céljai de nem kegyetlen. Daeneryst a világért se látnám a vastronon egyrészt mert nagyon idegesít másrészt pedig mostanra csak egy követelőző újabb uralkodojelolt lett. Mellesleg nem tudom mi alapján követeli magának a trónt :D Daenerys felmenői is csak megszerezték a trónt a sárkányokkal ugyanúgy ahogy Baratheon is. Jön pedig egyáltalán nemenne rá alkalmas. Jó ember jó hadvezér, de ahogy Ned Stark ő sem lenne jó király.
2018. jan. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

*Jon

*nem lenne

2018. jan. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az élők közül? Dany, bár vele kapcsolatban egyre inkább biztosabb vagyok, hogy nem fogja megérni.

Viszont, aki mostanra már halott, de mégis jó király lehetett volna és ezt most viccen kívül és mindenféle polkorrektségtől és pozitív diszkriminációtól mentesen mondom, de Renlynek kellett volna lennie a királynak. Oké, meleg volt, de kb ennyi hibája volt. Renly értett a politikához, jó harcos volt, kiismerte magát Királyvárban, tudta hogyan játszák a hatalmasok játékát, rengeteg támogatója volt, szerette őt a sima egyszerű paraszt és a dúsgazdag nemesek is, ami azért valljuk be ritkaság. Akit a nép minden rétege szeret, az sokáig király maradhat. Szerintem a nemi ízlését is félre tudta volna tenni arra a kis időre, míg az örökösről gondoskodik.

2018. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Sansát

Sansa nem mutatja meg hogy milyen okos bár mikor délre ment havas akkor egészen kinyilatkoztatás a csipálya meg megnézném szerszej(nem tudom hogy írják) arcát

De én csak úgy hogy ha Tyrion a királyi segítő és Arya a testőrje

2018. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én eskü Kisujjt akartam. :(


Én azt olvastam, hogy Gendry lesz a király. De ez a sorozat megszégyenítése lenne, a fattyú parasztgyerek. Illetve elveszi Sansát is. Szerelem lesz első látásra :(

Valamint Danyke meghal, ahogy Jon is. A kislányuk lesz a királynő. Mellette Tyrion a Hand of the King és Gendry a King Regent.

2018. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!