Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a valódi...

Mi a véleményetek a valódi sorozatgyilkosokról készülő egész estés mozifilmekről?

Figyelt kérdés

A ti véleményetek érdekel, én a sajátomat egyelőre megtartom magamnak.


Gondolok itt például a hamarosan bemutatásra kerülő milwaukeei szörnyetegként is ismert Jeffrey Dahmer életéről és tettiről szóló filmről.


És még rengeteg másra, akik valós sorozatgyilkosok.

Megérdemelnek egy egész estés mozit, ezzel tovább szaporítva a hírnevüket? Megérdemlik, hogy egy világ ismerje a nevüket és a tetteiket?

Megérdemlik, hogy rettegetté váljon a nevük világszerte?

Vagy, hogy esetleg még szimpátiát is kiváltsanak egyes emberekből, ha már egyszer a mozivászonra kerülnek?


Személy szerint én rajongok a krimiként oda meg vissza, de most a teljes valódiságában elénk táruló krimikről érdekelne a ti véleményetek.

Igen, tudom, hogy a nyomozós filmeknek is abszolúte valós az alapja a legtöbb esetben. :) de mégsem személyes.


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. nov. 24. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ettől nem a hírnevük nő. Nem híresek, hanem hírhedtek.

Viszont tanulságnak jó.

Én mondjuk inkább dokumentumfilmeket nézek bűnesetekről. Azok eléggé tanulságokat.

2017. nov. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 LeonScottKennedy ***** válasza:
21%
Én általában mindig nekik szurkolok. Utálom az embereket.
2017. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

titkolni őket nincsen értelme,erre példa oroszország vagy ukrajna.

náluk 2x annyi sorozatgyilkos van mint amerikában és mivel sokszor titkolja az állam,nem tájékoztatják róla a lakosságot ezért a gyilkosok sokkal eredményesebbek.

ezért nem ritka,hogy eljutnak 50-80 áldozatig mire elfogják őket,míg az amcsiknál ehhez képest lényegesen gyorsabban derítik fel az ilyen elkövetőket.

a dahmer filmet meg nem tudom mire vélni.

készült már róla 2 film,az első rendkívül részletesen undorító.

2017. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én más oldalról közelíteném meg a dolgot: tanulságnak jók, a tudatlanoknak is. Egyrészt azért, mert van rengeteg tudatlan ember, aki azt sem tudja, sorozatgyilkosok léteznek, 2) sokan meg azt nem látják, mi visz embereket erre, csak azt látják, hogy "gonosz hülye barom, aki előre tervezetten ölt", és nem látják, mi vezethet ilyenhez. Nyilván van vele született része is, de gyakran rengeteget tud rontani egy alapvetően labilisebb gyereken pl. a rossz otthoni körülmények, ha zaklatták őket gyerekkorukban vagy verték, sorolhatnám.

Aki normálisan nézi ezeket a dolgokat, az nem fogja emiatt überszimpatikusnak tartani őket, sem nem elítélni őket a tettükért. Viszont legalább látja, hogy ő mit tegyen szülőként, ha gyereke lesz, mire figyeljen oda a környezetében.

Most lehet úgy nézni, hogy világhíressé tesszük őket... de ez még mindig jobb, mint szőnyeg alá söpörni a gondokat, és úgy tenni, hogy amit nem mutatunk meg, olyan nincs is. Közben meg pl. úgy érdemes fiatalokat vagy olyanokat, akik befolyásolhatóbbak, ilyen filmekre, hogy utána megbeszélni, elbeszélgetni róla, hogy ne az legyen, hogy "jaj, a Jeffrey Dahmert játszó színész cuki volt és rossz sorsa, akkor már nem is bűnöző meg gonosz", mert az.

2017. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!