Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek ki ül a végén a...

Szerintetek ki ül a végén a Vastrónra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy így akit el tudnék képzelni, az Daenerys, de az túl egyértelmű lenne. Abban biztos vagyok hogy ő Azor Ahai mert tökéletesen ráillik a jóslat, szóval egyértelműen nagy szerepe lesz mindenben. Valamint tényleg őt tudnám elképzelni mert szerintem nem rossz uralkodó, felszabadította a rabszolgákat, ugyanakkor erős is tud lenni ha arról van szó, de közben mégis emberi. De mondom túl egyszerű lenne, bár mást nem nagyon tudok elképzelni. Ki lenne? Jon? Nemár... Sansa? Pfff... Gendry? Wtf... Remélem nem olyan gagyi vége lesz mint a Vámpírnaplóknak. Szerintetek?

2017. dec. 7. 02:16
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja meg annyi hogy én nem hiszek a kiszivárogtatásnak ××××SPOILER×××× Hogy majd belehal a szülésbe és szarral megdobáljáj. Eszméletlen gagyi lenne, hogy pont azt dobálják trágyával aki segíteni akar rajtuk, meg értük harcol a mások ellen ××××××SPOILER VÉGE
2017. dec. 7. 02:19
 2/20 A kérdező kommentje:
×megdobálják
2017. dec. 7. 02:20
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Mások porig rombolják Királyvárat, és a Vastrón megszűnik létezni.
2017. dec. 7. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én Tyriont tudnám elképzelni, mindenki más háborúzik, esetleg meg is hal, míg Ő a háttérből irányít, és mikor nem lesz más a trónra kerül Varys pedig a tanácsadója lesz.


A másik tippem még Jaime lenne aki bár alapvetően megveti a politikát, de az eddigi változásai alapján el tudnám róla képzelni, hogy a vége az, hogy ha már egy királyt letaszított róla a " kényszer " miatt Ő foglalja el a trónt.

2017. dec. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom a sorozatra vonatkozik a kérdésed, ott szerintem valami gagyi befejezést írnak majd, ezt lehet borítékolni.


Viszont a könyvekben, ha elolvasod George R.R. Martin más munkáit, akkor látni fogod, hogy soha nem happy end-del zárja a történeteit, sőt, általában az egész történet vége nyomasztó, borús, tragikus hangulatot közvetít. (pl. az idén megjelent Álomdalokba, ha beleolvasol, akkor látod hogyan zárja le az írásait)


A jóslat elég sok mindenkire tökéletesen ráillik, ez meg azért van, mert egy jóslat, amit direkt így írtak meg. Mindig mindenki azt hiszi, hogy pont ráillik és ezért törnek ki háborúk, lásd Rhaegar.


Nem hiszem, hogy Martin azért írta bele az Azor Ahai jóslatot, mert a végén valaki mesebeli hősként beteljesíti, hanem azért, hogy kifordítsa ezt az állandó hős-prófécia fantasy klisét és megmutassa a borzasztó következményeit az emberi természetnek (főleg akkor ha egyesek hősnek hiszik magukat és abban a téveszmében vannak, hogy helyesen cselekszenek lásd megint pl. Rhaegar).


A végén talán azt sem fogja megírni, hogy ki ül majd a vastrónon, mert nem hinném, hogy őt ennek a megírása motiválja. Az egész vastrónos őrület kb. az Azor Ahai próféciával egyenértékű szerintem: egyszerűen nem számít, mert semmi értelme ki ül rajta, ki hiszi magát Azor Ahainak, stb. a végén.

2017. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

"Eszméletlen gagyi lenne, hogy pont azt dobálják trágyával aki segíteni akar rajtuk"


Ebben egyébként semmi gagyi nincs. Cersei a hadseregét a koronavidéki, nyugatvidéki családokból toborozta valószínűleg. Dany pedig dothrakiakat és sárkányokat vezetett ellenük, rengeteg embert lemészárolva. No most nyilván az elhunyt katonák rokonaiban van némi ellenérzés Dany iránt. Ők szerintem szívesen megdobálná xarral.

Ettől függetlenül szerintem is kamu a szivárgás.

2017. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Daenerys, de abban is egyetértek, hogy ez így túl sablonos, kiszámítható lenne, szóval szerintem lesz benne csavar még. Valamint nem hiszem, hogy sokáig fog ülni a trónon, bárki is legyen az.
2017. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Dany szerintem eléggé kizárt. Azon sem lepődnék meg, ha Teherbe esne Jontól, viszont ugye ha mindenki megtudja, hogy Jon valójában Targaryen, akkor ugye furán venné ki magát, hogy ott a király és a királynő, de utóbbi uralkodjon...
2017. dec. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a legvalószínűbb, amit a 3. válaszoló írt. A Nagy Háborúban lerombolják a Vastrónt is és nem lesz hova ülni :D
2017. dec. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A sorozatban szerintem Dany és Jon közül egyikük meghal, a másikuk meg felül a Vastrónra. Hogy ez hogy sülne el jó kérdés, de ilyen szempontból a sorozat már úgyis menthetetlen.


A könyvben én az Aegon+Sansa párosra tennék. T'om azt sem tudják még, hogy a másik a világon van, de Sansának ez valamilyen szinten "kijár", Aegon meg a legtökéletesebb király jelölt perpill. Ha nem hal meg valami véletlen balesetben, szerintem ő lesz végül a király. Illetve én arra tippelek, hogy a királyvári és az északi események teljesen külön lesznek véve (tehát a mások sem mennek el teljesen délig), és a Dany/Jon/Tyrion trió inkább (de ha a sorozat jól utalt, akkor Jaime is) a Fallal lesz elfoglalva, miközben Aegon legyőzi Cerseit.


Azor Ahai szerintem se nem Dany, se nem Jon, se nem Aegon, se nem Stannis (lol), hanem Rhaegar, Jon pedig maga a Fényhozó.

2017. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!