Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az októberi csecsemő című...

Az októberi csecsemő című film csak engem k>>>rt ennyire fel? (SPOILER)

Figyelt kérdés
Ha valaki esetleg már látta volna, akkor annak megköszönném, ha írna valamit...Segítene feldolgozni nekem is a traumát, amit ez a film jelentett... Őszintén szólva belőlem nem olyan érzést váltott ki, ez a film, amit vélhetően a készítők akartak... Sőt, annak ellenére, hogy határozott pro life párti film, inkább nem tetszett, mint igen... A film alapvetően a megbocsátásra helyzete a hangsúlyt, és a készítők nyilván azt akarták elérni, hogy a főszereplő csajjal, Hannah-val együtt mi is a megbocsátásban nyugodjunk meg. Hát nálam nem sikerült ezt elérni. Bennem továbbra is KIB@S.ZO;TTUL DÜH van. Amimet ez a film, és annak végkifejlete KUR;VÁ{RA KIBA*SZOT{TUL nem elégített ki, az az igazságérzetem. Ugyanis KU{&RVÁRA KIBAS*ZOT,TUL NINCS azzal elintézve a dolog, hogy a csaj ott hagyott egy cetlit, az őt megölni akaró, a bátyját megölő, és őt egy életre testileg megnyomorító biológiai anyjának, ráírva, hogy "Megbocsátok neked.", majd a biológiai anya elsírja magát, a férje átöleli, majd éli tovább a középosztálybeli ügyvéd életét, amit a főszereplő csajon átgázolva ért el, Hannah meg örül ugyan, hogy kapott szerető szülőket, de attól még ugyanúgy egész életében beteg lesz testileg... A k.u,rva ki,bas,zo,tt red,vás pi,cs,á,ját, azt!!! Ez nem valódi bűnbánat, és szembenézés, és a felelősség vállalása. Az ugyanis úgy néz ki, hogy az ember először is SZEMBENÉZ A SÉRTETTEL, (Itt hangsúlyozottan azzal az emberrel, akit meg akart ölni, a bátyját megölte, őt meg egy életre megnyomorította.), a sértettel szemben térdelve könyörög a megbocsátásért, amit nem érdemel meg, és amennyire lehet megpróbálja helyrehozni a kárt, amit ő okozott. A kár helyreállításának szándéka nélkül nem hiteles a bűnbánat!!! Persze ebben az esetben a kárt nem lehet helyrehozni, hisz a főszereplő csajt nem tudja a biológiai anya testileg meggyógyítani, de mondjuk valami olyasmi a minimum lenne a biológiai anya részéről, hogy itt van x százezer dollár(Vagy havonta x ezer.), kérlek fogadd el, nem azért, mert a pénz bármit helyrehoz, nem azért, mert a pénztől jogot formálhatnék arra, hogy az anyádnak tekints, vagy egyáltalán szóba állj velem, hanem egyszerűen azért mert köteles vagyok vállalni a felelősséget, azért, amit elkövettem, és nincs jogom csak úgy élvezni a középosztálybeli életem, amit a te megnyomorításod árán értem el. Azért, mert ha miattam vagy beteg, akkor természetes, hogy ennek minden anyagi vonzatát nekem kell állnom. De a filmben szereplő biológiai anyától SEMMI ILYESMIT, VAGY EHHEZ HASONLÓT nem látunk. Az első jelenetben , amikor találkoznak, még oké,érthető, egyszerűen be,sz@r,t a szituációtól, amiből egyszerűen elmenekült. (Az más kérdés, hogy én magamat ebbe a szituációba képzelve, valószínűleg nem hagynám olyan könnyen elmenekülni, ahogy a főszereplő csaj tette, de ezt persze úgy mondom, hogy én nem voltam a főszereplő csaj helyében, és a film azt hiszem, megérteti azt is, hogy Hannah miért nem kéri sokkal agresszívabban számon.)Nyilván ha egy gyilkos megússza, amit tett, nevet változtat, majd majdnem két évtizedig éli a saját normális életét, akkor ha egy átlagos hétköznap, egyik percről a másikra elérkezik a számonkérés, az egy nagyon ijesztő szituáció a gyilkos számára, ami zsigeri menekülési ösztönt vált ki. No de, azért UTÁNA, ha ott, és akkor a zsigeri menekülési ösztön erősebb is volt, a következő jelenet(ek)ben látnunk kellett volna, hogy Ő keresi meg HANNAH-t, a bocsánatkérés, és legalább pénzbeli kompenzáció végett. De nem, semmi ilyesmi. Amikor Hannah visszamegy az apjával, otthagyni a cetlit, akkor elsírja magát, és ezzel ki is merül a bűnbánat, és felelősségvállalás.(Amúgy a stáblista alatt kiderül, hogy a színésznek, aki a biológiai anyát játszotta, tényleg volt abortusza, így amikor felvették a jelenetet, tényleg a saját bűnbánata miatt sírt, az nem teljesen világos, hogy "csak simán" abortusza volt, vagy aborusztúlélő gyereke van, utóbbi esetben nyilván a színésznő esetében sincs azzal elintézve hogy elvállalta a szerepet ebben a filmben, hozzáteszem Gianna Jessen anyjáról sem hallani, hogy tett volna valamit a felelősségvállalás jegyében utólag...)És a végén a főszereplő csaj megy a barátjából a pasijává avanzsálódott sráccal az egyetemre, a szerető örökbefogadó szülei is ott vannak, mindenki mosolyog, és akár happy end jelenlet is lehetne, annak is szánták, de én akkor sem tudom annak érezni, mert a csaj TOVÁBBRA IS BETEG, a biológia anyja meg továbbra is FELELŐSSÉGVÁLLALÁS NÉLKÜL ÉLI A SAJÁT ÉLETÉT. Ez így nem igaz happy end a számomra, így továbbra is dühvel, és a biológiai anya fejének a betonba verésének a vágyával álltam fel a filmtől. Persze egy második részben be lehetne fejezni, lehetne forgatni egy második filmet, amiben már a biológiai anya keresi Hannah-t de tudtommal eddig nem forgattak, és nem is merült fel eddig, pedig kéne. Mert ez így akkor is hiányérzet. Az igazság hiánya.

2017. dec. 18. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nagyon fiatalka lehetsz még. Én azt javaslom, hogy nézd vissza kb 10 év múlva, valószínűleg egy kicsit (vagy teljesen) máshogy fogod megélni az egészet.
2017. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mit értesz "nagyon fiatal" alatt? 27 vagyok. És amúgy szerintem ez LEHETETT VOLNA egy jó film, felőlem akár lehetett volna az ügyvédő teljesen következetesen is érzéketlen roh.a.dék, de ne akarják már nekem eladni a film készítői, hogy megbánta, amit tett. Ha megbánta, és a film készítőinek az volt a szándékuk, hogy én, mint néző is bocsássak meg neki, akkor ahhoz ez rohadt kevés, hogy sírt fél percet. Ha meg annyi volt a mondani való, hogy akkor is meg kell bocsátani, ha a másik nem bánja meg, amit elkövetett, akkor ezt a cetlis-sírós bullshit-et is nyugodtan meg lehetett volna spórolni... De most komolyan, a készítők tényleg azt az érzelmet akarták belőlem, nézőből kiváltani, hogy bocsássak meg a biológiai anyának, Hannah-val együtt?
2017. dec. 18. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan ezt akarták. Mert ez egy életszagú film. Ez nem valaki fantáziájában született meg, ezt a való élet produkálta. És a való élet bizony pont ilyen elcseszett. Azzal, hogy a lány megbocsátott, nem a biológiai anyjával tett jót, hanem saját magával. A saját lelki terhét dobta le, a saját életét tette könnyebbé, mert rájött arra, amire csak kevesen jönnek rá. Hogy ha utálkozol, meg hibáztatsz, és hurcolod a haragot, attól még nem tudod megváltoztatni a múltat, csak neked lesz nehezebb a lelked.

Kevés ilyen bölcs ember van, mint ő. Mert rohadt nehéz bölcsnek lenni.

2017. dec. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, én azt értem, hogy HANNAH megbocsátott, de NEKEM, MINT NÉZŐNEK ugyan miért kellett volna, látva azt, hogy az ügyvédnő ROHADTUL NEM bánta meg, amit tett? És ha nem bánta meg-mert nem bánta meg-akkor miért akarta a rendező megetetni velem, hogy megbánta?
2017. dec. 18. 19:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez a film így nekem azt üzente, hogy mindegy, hogy milyen ro.hadék dolgot követsz el, mert úgy is meg lesz bocsátva, élhetsz felelőtlenül, mert nem lesz semmi komoly következménye, max. lesz pár sz***r napod, ha szembesülnöd kell vele, de aztán ennyi. És ez annál tragikusabb, hogy nyilván NEM EZT AKARTA a rendező üzenni, de akkor is ezt sikerült... Én is keresztény vagyok, és hiszek a megbocsátásban, de a FELELŐSSÉG VÁLLALÁSÁVAL EGYÜTT. Komolyan, esküszöm, nézőként is HAJLANDÓ LETTEM VOLNA megbocsátani az ügyvédnőnek, és együtt érezni vele, HA VÁLLALJA A FELELŐSSÉGET. De nem vállalta...
2017. dec. 18. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!