Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A magyar mozikban miért nem...

A magyar mozikban miért nem adják eredeti hanggal, feliratosan a filmeket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok különösebben nagy mozibajáró, Cinema Citybe szoktam menni időnként. Az elmúlt hónapokban láttam az új Blade Runnert meg Star Warst, egyébként viszont nem is emlékszem, hogy lett volna olyan film a kínálatban, amit eredeti hanggal, feliratosan vetítettek volna. Miért? Ennyire ne lenne üzlet? Nem érdekel rajtam kívül senkit, csak szinkronnal?
2017. dec. 22. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Hát,én például nem szeretek egy film alatt olvasni.Tudom,sokszor elcseszik a szinkront,de bizony egy-egy filmnél jól jön ha nem a feliratot kell állandóan bámulni,hanem azt ami benne történik,így biztos nem veszítesz el egy fontos jelenetet sem.
2017. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A visszatérőt pl csak úgy tudtuk megnézni (Békéscsabán) Én alapból szeretem úgy szóval örültem neki. :)

Keress olyan mozit ahol van feliratos, hidd el van bőven, talán pont nem a közeledben :(

2017. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs rá fgyasztói igény. A magyarhoz beszéljenek magyarul vagy dugják fel maguknak a filmjüket. Egyébként feliratosan még csak-csak adnak. A The Revenant például azt hiszem, pont szinkronnal nem ment moziba, a Clockwork Orange-nak pedig talán a mai napig nincs szinkronja és az kultuszfilm. Az utolsó film, amit moziban láttam, Will Smithnek az a zombis filmje, az sem ment csak feliratosan.


Egyébként én épp ezért nem járok moziba. Nekem angol mellé még a feliratra sincs igényem. Örülnék, ha játszanának így is filmeket, legalább üres moziferemben nézhetnén, nem a sok csámcsogó-vihogó proli között.

2017. dec. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Átérzem, én sem sűrűn megyek a sok kretén miatt... Pofázni mennek moziba, kiütném az összeset legszivesebben.

Legutóbb az Azra merészkedtem be és hihetetlen de a sok hülyegyerek kussban volt, én tökre elámultam:)

2017. dec. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem feliratra azért szükségem van biztonságképpen, mert a hadaró, vagy akcentusos, vagy gettószlengben, esetleg csak simán halkabban, vagy zajos környezetben beszélő karaktereket nem mindig értem. De mondjuk az angol felirat számomra ugyanolyan jó lenne, mint a magyar. Odahaza is általában angol nyelven, angol felirattal nézem a filmeket, sorozatokat. Ezt szeretném átélni moziban is, mert ez adja a legautentikusabb élményt szerintem, de tényleg nagyon ritka, hogy van egyáltalán feliratos változat és választási lehetőség.
2017. dec. 22. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:
a mechanikus narancs azért nem szinkronos,mert kubric szigorúan megtiltotta,hogy egyetlen alkotását is szinkronizálják és a mai napig így van ez minden filmjével,nem csak a naranccsal.
2017. dec. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 nem minddel, csak egy példa dr strangelove
2017. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!