Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Windu miért volt olyan erős a...

Windu miért volt olyan erős a Star Warsban?

Figyelt kérdés

ki olvastam néhány könyvet sőt nem néhányat hanem mindet ami létezik magyar nyelven.

úgy olvastam az egyik oldalon hogy Winduval csak Yoda és Dooku tudta fel venni vívásban a versenyt.

akkor Dookut hogy tudta Anakin legyőzni ha tényleg olyan jó volt Dooku?

Windu vagy Anakin lett volna a jobb korrekt harcban?

itt nem arra gondolok hogy csak vívásban vagy csak erőben hanem minden téren egy rendes harcban.



2017. dec. 26. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem Windu mester. Obi-Wan is legyőzte Anakint forrófejűségét kihasználva; Windu szerintem méginkább
2017. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi én is erre gondoltam :)
2017. dec. 26. 14:48
 3/11 anonim ***** válasza:

a tartarovsky rajzfilmsoriban volt csak egészen különleges nagy hatalmú jedi.

ezen kívül sem a filmben,sem a könyvekben nem volt egy különleges formátum.

2017. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Korrekt harcban Mace 10 mp alatt kivégzi Anakint.

Amúgy szerintem Anakin a vívóstílus miatt győzte le, ugye ő az 5-öst használta Dooku pedig a 2-est, és meglephette a grófot hogy Anakin milyen hévvel ront rá.


Más kérdés, hogy egy Mace vs Dooku harcot ki nyerne, de itt már olyan kevés különbségek vannak, hogy szinte csak a vívóstílustól függ, hogy ki győz.

2017. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudjátok a Sithek bosszújábvan Palpatine hagyta magát, hogy megjátssza Anakin előtt a megtört öreg embert.
2017. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hivatalos forrást, most azonnal.
2017. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Hivatalos forrást, most azonnal."


Az irodai párbajban van egy rész, ahol simán leszúrhatta volna, csak figyeld meg. A másik hármat is gyorsan levágta.

Amikor meg Windu le akar súlytani rá, villámozásra is emeli a kezét, és láttuk is, h volt még bőven ereje.

Csak Anakint akarta megvezetni.

2017. dec. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Annál a bizonyos résznél Sheevnek teljesen ki volt nyújtva a keze, szóval max akkor tudta volna megölni, ha valahogy gyorsabban reagál a helyzetre mint Windu, akinek meg csak annyi dolga lenne ebben a helyzetben, hogy hátraszökken egyet, és folytatódik a párbaj.


Ugyanebben a párbajban van egy olyan rész, ahol Macenek konkrétan annyi dolga lett volna, hogy hátralendíti a karját 30 centivel, és megnyeri a párbajt.


Azt a párbajt, ami amúgy egy rendezői f*zság volt, említetted, hogy a másik 3 jedit 5 másodperc alatt kivégezte, ez elképesztően szánalmas, és normális keretek között lehetetlen lenne, hogy egy Agen Kolar szintű jedi mester hogy nem képes egy egyszerű döfést kivédeni, pláne úgy, hogy Palpatine konkrétan odaugrott négyőjük elé, ezután meg Saase Tiin egy még alapabb szimpla csapást képtelen kivédeni, nevetséges az egész. Egyébként Agen Kolar nem is Sheev felé nézett, mikor ledöfte, biztos az iroda bútorzata jobban foglalkoztatta, mint a Sith nagyúr, aki ott áll előtte. Az is jó kérdés, hogy miután odaugrott Palpatine a négy Jedi mester elé, az ezutáni körülbelül 5 másodpercben miért nem indított senki sem egyetlen egy csapást sem? Könyörgöm, a JEDI TANÁCS tagjai voltak, a legképzettebb, legjobb jedik, ráadásul 4-en :'DDD És képtelen kivédeni egy egyszerű döfést úgy, hogy a Sith Nagyúr konkrétan FELKÍNÁLJA MAGÁT, ODAUGRIK KÖZVETLENÜL ELÉJÜK, és a jediknek annyi dolga lett volna, hogy leszúrják :'DDD



Ezek után maga az ominózus rész is szinte tárgytalan, bár ezt is meg tudom ezzel cáfolni, szerintem sheev nem tudott volna olyan gyorsan döfni, hogy Mace ne ugorjon el, bár ki tudja, végülis a galaxis 3.-4. legjobb kardvívója (Mace meg az 1.)



Egyébként én sosem értettem ezt az érvet, Sheev nem pont hogy gyengébbnek állítja be magát azzal, hogy hagyja legyőzetni magát egy Jedi mesterrel? Ennek meg így az égvilágon semmi értelme.


+ Ha még mindez igaz is lenne, Palpatine valami iszonyat módon de körülbelül már-már ISTENI szinten számító ember lehetett, ugyanis tudta, hogy Mace a lefegyverzését követő körülbelül MÁSFÉL PERCBEN nem fogja őt megölni, mert éppen nincs kedve :'D Ugyanannyi dolga lett volna, mint amennyi dolga volt Sheevnek az általad említett résznél, csak a különbség annyi, hogy Sidious konkrétan teljesen védtelen volt, fénykard nélkül, beszorulva.

2017. dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Sidious konkrétan teljesen védtelen volt, fénykard nélkül, beszorulva"


Tudott erő-villámozni, erő-lökést csinálni, minden volt, csak nem védtelen.


"Azt a párbajt, ami amúgy egy rendezői f*zság volt"


Ebben egyetértek, azt nagyon elbaltázták.

Szerintem így kellett volna megcsinálni: Jedik bejönnek, Palaptine megnyom egy gombot, két fénykard(ugye két fénykardja is volt) kivágódik a falból(v pultból) két jedi mellkasába. Magához rántja, aztán, harcol egy darabig(mondjuk kb egy percet) két jedi ellen, és csak azután nyírja ki Fisto-t.

Így sztem sokkal jobban nézett volna ki, logikusabb lett volna.

2017. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

,,Tudott erő-villámozni, erő-lökést csinálni, minden volt, csak nem védtelen."


Ezt a párbaj bármely részére rá lehet erőltetni, erő-villámokat használt is, csak nem jött be.


Egyébként tényleg, miért nem lökték ki egymást azon a 20 méteres ablakon már a párbaj legelején? Akkor már eldőlt volna.



Vagy (bár ez nem ide tartozik), a mustafarai párbajban mikor anakin konkrétan a lávatenger közepén áll egy darab roboton, és obi is egy néhány méteres helyen áll, miért nem alkalmazott egyikőjük sem erő lökést?



Na ja, ezek azok a szituációk, amelyeken felesleges gondolkozni, ilyenekből minden filmben kismillió van, szerintem egyébként ugyanilyen helyzet a Sidious-Windus eset is, amelyet említettél.

2017. dec. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!