Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Lehetséges, hogy nagy valószín...

Lehetséges, hogy nagy valószínűséggel a tévénézők és gyerekek egész generációi nem tudják, hogy a Micimackó rajzfilmekben látható Ürgének valójában semmi köze az ürgékhez, mert ez egy másik, Amerikában honos állat?

Figyelt kérdés

A választ az angol wikipédia adja. Ürge nem szerepelt soha az eredeti Milne-regényekben, a rajzfilm készítői toldották hozzá. Én előbb láttam a rajzfilmeket, minthogy a regényt olvastam volna és kicsit csalódtam is.

Angolul Ürgét Gophernak hívják, de ennek semmi köze nincs az ürgéhez. Íme a gopher nevű állatról szóló cikk a wikipédián [link] Magyarul a neve tasakospatány. Inkább a hódokkal van rokonságban, nem az ürgékkel a rágcsálók osztályán belül.

De ez az állat teljesen ismeretlen Európában, biztos avégett, hogy könnyebben befogadják, a szinkron készítői ürgének keresztelték el.



2017. dec. 28. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Szívből kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb problémád az életben, és nem rosszindulatból írom. Én felnőtt vagyok, és fogalmam sincs, hogy mi van azzal az ürgével, pedig gyerekkoromban még nem volt sem internet, sem okostelefon. Szerintem nagyobb gond ennél, hogy a gyerekek már egyáltalán nem néznek Micimackóhoz hasonló meséket. Hanem inkább olyanokat, hogy a gyilkos robotok széttépik a szörnyeket, és hasonló borzalmakat.
2017. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

hasonló játszma már lement 1x a leghíresebb x men érthetetlen magyar átkeresztelésénél.

rozsomákból farkas.

ott is teljesen két külön fajról beszélünk akiknek közük nincsen egymáshoz.

2017. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, én le szoktam hidalni az ilyen véletlenektől, de pont ma mutatta valaki a wikipédiának a gopher nevű fáról szóló cikkét (ebből épült Noé bárkája), és halványan rémlett, hogy van valami ilyen állat is, vakondnak tippeltem, de lusta voltam utánanézni. Erre most itt, a GYIK-en jön szembe velem, hogy tasakospatkány. Beszarás :D

(amúgy Noé bárkáján biztos volt mindkettő :D)

2017. dec. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egyedi eset. Lehetne még hasonló példákat sorolni: magyarok egész generációi hiszik azt, hogy a Dallas című sorozat főgonoszának Jockey volt a keresztneve.
2017. dec. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

aha, meg Suellen helyett Samantha


a Jockeyt még megértem, mert az ilyen monogramos nevek, mint a J.R. nem voltak érthetőek, de a Suellennel mi volt a baj? akkor ment a Kipurcant a bébicsősz is, abban ugyanez volt a csaj neve

2017. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!