Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi volt a bajuk az embereknek...

Mi volt a bajuk az embereknek a Valkűr című filmmel?

Figyelt kérdés

Ahhoz képest hogy milyen súlyú a téma, végig lebilincseli az embert, ráadásul maradéktalanul hű a valóságban megtörtént eseményekhez, és a színeszek játéka is remek.


Mégis elég sokan kritizálták ilyen-olyan okokból, konkrétan mi volt a baj vele? Nekem egyik kedvenc filmem.



2017. dec. 30. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A Valkűr c. filmet én, még nem láttam, de Port.hu-n 8,1/10-es értékelése van 519 értékelésből (ami nem kevés), az IMDb értékelése 7,1/10 kb. 200 000 szavazatból. Ezzel szemben pl. a Drezda - A pokol napjai c. film Port.hu értékelése 7,3/10 38 szavazatból, az IMDb-n 6,6/10 kb. 2500 szavazatból.


Láthatod, a győztesek hőseiről szóló filmeket jó sokan megnézik. Egy háborús dokumentum film szerintem eleve nem számíthat hatalmas népszerűségre, azaz egy 7-8/10-es átlagos értékelés nem számít rossznak.


A valóban megtörtént háború valódi szörnyűségeit, a legtöbb ember nem szereti újranézni, ill. nem élvezi.


A Drezda bombázásáról szóló filmet a győztes országok nézői sokkal jobban lehúzták, inkább panaszkodhatnának a németek. Nekem egyik sem kedvenc filmem.

2017. dec. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ui.:

Sorstalanság (2005) Port.hu: 4,6/10 (307 szavazat), IMDb 7,0/10 (6000 szavazat)

Saul fia (2015) Port.hu: 5,2/10 (973 szavazat), IMDb 7,5/10 (33500 szavazat)


A Saul fia Golden Globe és Oscar díjas, de így is szerény 7,5-ös az IMDb értékelése.


Teljesen más téma, de pl. a Sörgyári capriccio Port.hu-n 9,2/10 (216 szavazat) és IMDb 7,9/10 (1800 szavazat).


Egy Kincs, ami nincs Port.hu 9,4/10 (919 szavazat), IMDb 7,2/10 (8200 szavazat), itt látszik, hogy ez főleg a vasfüggöny keleti oldalán lett népszerű.


És hogy megint a nehéz témára váltsak, egy Bergman - Szűzforrás, Port-on 8,4/10 (36 szavazat), IMDb 8,1/10 (21000 szavazat) ez utóbbi megint Oscar díjas film. Kevesen nézik meg, hiába magas az értékelése relatíve (a megjelenés dátumát is nézni kell).


Egyszóval művészfilmet kevesen nézik, de jó az értékelése, ha erős film és értik, a könnyed műfajt sokan nézik és magas az értékelése, a háborús/haláltáboros műfajt közepesen sokan nézik és alacsonya az értékelése, bármennyire is jó a film a kategóriájában. Én így látom. Aztán vannak olyan filmek, amiket, csak egy adott területen értenek, értékelnek, máshol nem.

2017. dec. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Olvass kritikákat, ott megtudod.


ps: Egy apró megjegyzés port.hu nem releváns értékelés szempontjából még magyar filmek esetében sem.

2017. dec. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

"Mégis elég sokan kritizálták ilyen-olyan okokból"

Hát miért nem olvasod / halgatod / nézed végig a kritikákat? Lusta vagy? Nem hiszem, hogy sok olyan mérvadó kritika létezne, ami azt írja, hogy "ez szar, de nem mondom meg, miért."

2017. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!