Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek milyen lesz a...

Szerintetek milyen lesz a Slenderman film?

Figyelt kérdés
Pár órája tették fel a trailert, és nekem úgy fest, eléggé átlagos film lesz belőle, mintha nem használnák ki eléggé a slenderman hatását. Szerintetek lehet a Slnedermanről egyáltalán jó horrorfilmet csinálni? Lehet, hogy egy "kézimamerás" film jobb lenne? Vagy a Marblehornets és/vagy a Tribetwelve feldolgozása?
2018. jan. 3. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Egy nevenincs rendezővel csináltatnak filmet egy unalmas divatjátékról, aminek a hypeja már most régnlecsengett. Ennek melyik része hangzik jól?
2018. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Őszintén, mint lehet kihozni egy olyan alapanyagból, ami arról szól, hogy mész a sötétben és kerget egy próbababa, ami időről-időre jump scare stílusban előjön és megijeszt? Ugyanaz a gond ezzel, mint az Emoji filmmel, egyszerűen nem tudsz egy ennyire banális dologból értelmes filmet csinálni, legalábbis ha élvezhetővé akarod tenni, akkor olyan szinten módosítani kell az alaptörténetet, hogy az már szinte nem is emlékeztet a kiindulási anyagra és még az se garancia rá, hogy jó lesz a film. A horrorfilmek nagy része amúgy is arra játszik rá, hogy megijessze a nézőt, a történeteik nem érdekesek, a karakterek egysíkúak, az egésznek az a lényege, hogy várod mikor ijedsz meg, aztán megijedsz és ismét várod mikor ijedsz meg és így tovább, aztán az utolsó megijedés után jön a stáblista és ennyi volt.

Vannak dolgok, amiket nem lehet filmre vinni úgy, hogy abból valami élvezhető és érdekes süljön ki, ilyen pl. a Super Mario, ami arról szól, hogy egy dagadt csőszerelő élőlényeket tapos el, miközben megy jobbra és néha mond valamit egy sztereotipikus olasz akcentussal, persze valakik ebből is megpróbáltak filmet csinálni, ami a valaha volt egyik legrosszabb film is lett. A Slenderman is ilyen, kár volt belekezdeni az egész forgatásba. A Blair Witch Project már kimaxolta a láthatatlan dolgoktól való rettegést, mint filmes elemet, ennél már csak rosszabb lehet. Egy olyan játék, ami kizárólag erre épül már halva született öltet, mint filmes alapkoncepció.

2018. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Bye Bye Man-t. Kb olyan. :')
2018. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Könyörgök csak kézikamerás found fottaget ne! Annál unalmasabb, idegesítőbb, elfuseráltabb dolog nem létezik a filmek világában amblokk, nemhogy a horrorfilmeknél! Én amikor elkezdek nézni egy horrort és látom hogy found footage, AZONNAL kikapcsolom és nem érdekel a továbbiakban, egyszerűen tönkreteszi az egész élményt. Az összes olyan amit eddig láttam 10/3 vagy rosszabb, élvezhetetlenek.


Ez a slendermanes történet meg alapból is egy újabb nyerészkedés, mindent megpróbálnak manapság megfilmesíteni ami népszerű, ha egy öreg földműves sz-rna a kertibudin és azt felkapnák, abból is filmet akarna valaki csinálni fél éven belül. Ez, ahogy írták is előttem, egy halvaszületett ötlet, semmi érdekes vagy új nem lesz benne, csak egy arctalan démon mászkál majd valaki után aztán itt-ott feltűnik és lehet sikoltozni. Klisé LVL 99999. Nem is érdekel.

2018. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megértem aggályaitokat.


Hozzátenném, hogy a slenderman nem csak a Slender: the eight pages főhőse, hanem szép kis rémtörténet-sorozat szövődik a karaktere közé, ehhez itt két link:


[link]


[link]


Ezeket még általános iskolásként olvastam el, napokig nem tudtam rendesen aludni


Meg van két elég frászos youtube csatorna is:


[link]


[link]


A másodikban például van egy slenderimádó szekta, akik az egyik főhőst öngyilkosságba kergetik, csak hogy éreztessem: ilyet is lehetne a filmben csinálni. Azért kár, mert szerinem is elcseszik, pedig van potenciál :(

2018. jan. 4. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!