Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen fajta horror filmet...

Milyen fajta horror filmet szerettek nézni?

Figyelt kérdés

Sziasztok !!!



Gondolom mindenki nézett/néz is mostanság horror filmet. Én eddig ilyen jump scare kísérteties horror filmeket néztem kisebb nagyobb sikerrel :D Valahogy nekem ezek a trancsírozós, belezős, csonkítós ( pl. Texasi lánc., Motel és barátai ) filmek valahogy sosem jöttek be.


Itt jön a kérdésem igazából hogy ha nekiállsz/álltok horrort nézni akkor milyen fajtát néztek általában ?



2018. jan. 22. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
A slasher a kedvencem, de ebből a műfajból jó pár éve nem készítettek említésre méltót. Viszont a kísértetesek sem rosszak, ezekből egyre több van. Tehát ha horrort nézek (ami ritkán van), akkor a misztikusakra esik a választás, mert nagyobb a választék.
2018. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sorozatgyilkosos, szörnyes, földönkívülis, izolált hely..ezek bejönnek.

A kísértetes, démonos horrorokat nem nézem, mert szerintem nem ijesztőek. Nagyon bután használják a jump scare-t, főleg a mainstreamek, mint a most divatos Démonok között ezredik folytatása, meg spin offja, meg ami most megy a mozikban, annak a címet sem tudom már.

Démonosban csak pár kivétel volt, ami tetszett: Evil dead, Oculus, It follows, The Babadook...ezek szerintem jól kezelték a természetfelettit.

2018. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Csak a sci-fi stílusúakat, pl Alien sorozat. A démonos, erdőben rohangálós horror filmek mind egy kaptafára készülnek.
2018. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Szintén a sci-fi horror a kedvencem.

Alien filmek

Pandorum

Halálhajó

A dolog

Prometheus


Ha nem is nagyon félelmetesek,de ezek a kedvenceim.Szellemeseket sosem nézem,mert ha nem hiszel bennük akkor teljesen elvész az,amiért direkt horror.Kaszabolós filmeket szintén hanyagolom,mert sokat bénáznak benne,ez felidegesít.Na....még milyen horror van?Ja igen,az ördögűzös filmek,szintén ki nem állhatom őket,megint csak azért,mert abban sem hiszek(érdekes módon ezek mind csak amerikában történnek meg,a világ többi részét nem terrorizálja az ördög,fura mi?).


Na,nagyjából ennyi. :D :D

2018. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És mi a véleményetek a trancsírozós filmekről amik az utóbbi pár évben jöttek ki. Gondolok itt az új fűrész részről, meg a Bőrpofa ( Láncfűrészes remake ) és az ennél gyengébb filmekről ? Valahogy nem érzek késztetést rá hogy akár a trailert is megnézzem valamelyiknek. Filmipar egyre jobban kezd átállni a démonos/szellemes/jump scare filmekre ?
2018. jan. 22. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem a trancsírozós fajtáját, inkább az olyanokat, amikben szellemek kísértenek, vagy egyéb lények, és van valami történetük. Például a szellemeknek/kísérteteknek közük van valamilyen rejtélyhez, baljós múltú helyhez.

Ilyesféléket, mint például:


Amityville Horror - A rettegés háza (igaz történet alapján!)

A szellemváros rejtélye

Silent Hill - A halott város

Halottasház (Mortuary)

Árnykép

2018. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó a Silent Hill-t megnéztem még jó pár éve utána meg a folytatását...az alap történet tetszik de az első részben nem kellett volna a rendőr nőt máglyán megégetni -.- nálam az a jelenet nagyon betett és akkor lehettem kb 16 éves, most 21 vagyok és biztos nem nézném újra.
2018. jan. 22. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Inkább a misztikus,rejtelyes horrorokat szeretem amiben van valami csattanó vagy az olyan szellemes/demonos ami nem csak arrol szól hogy ikesztgetik/megszalljak az embereket hanem van valami mas is a hatterben.


a trancsirozos filmeknek szerintem semmi ertelme nincsen foleg az ilyen texasi fureszeshez hasonloaknak mert mindbem van egy orult aki levagdossa az embereket es ennyi a sztori meg ami jobb volt az ilyen típusú filmek kozott a Furesz de abbol is csak az elso par rész

2018. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy az idióta amerikai tinihorrorokat szeretem, ahol poénra vesznek mindent (pl. Gonosz halott 2), vagy a nyomasztó művészfilm-jellegűeket (Pl. Vámpír, Radírfej).
2018. jan. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!