Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Kontroll című film miről szól?

A Kontroll című film miről szól?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék mi a véleményetek, röviden miről szól a film...többször láttam már nekem az egyik kedvenc magyar filmem, viszont normális elemzést, kritikát nem nagyon találni róla. Szerintetek?

2018. febr. 3. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

[link]

Itt a port.hu-n eleg sok velemenyt talalsz bocsi de en nem lattam a filmet nem tudok nagyon segiteni

2018. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Magáról a földi életről.

Ahová a mozgó lépcső megy az a menny :)

2018. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon érdekes és jó film. A rendező nagyon kreatív volt. Alapesetben azt mondanám, hogy Bulcsú a mindennapi rohanás terhe altt összeroppan és lemenekül a föld alá, ahol ugyanolyan farkastörvények uralkodnak, csak másképp. Ezt se nagyon bírja, de csinálja. Itt elágazhat a sztori kétfelé. Egyrészt: Megtestesül a rossz a Lökdösődőben (amúgy Szabó Győző alakítja) és hiába a kapucni, a gyalogkakukk halálakor latszik a szakálla stb, ami arra enged következtetni, hogy egy másik létező személy, hisz össze is verekednek. Másrészt: A Lökdösődő lehet Bulcsú másik személyisége is, aki sorra gyilkolászik és a végén önmaga elől menekülve végül meghal az alagútban. Ezt követi, hogy a Béla lánya “mackó” felviszi a lépcsőn, ami jelentheti a mennybe menetelt is vagy azt, hogy Bulcsú a szerelembe kapaszkodva el tudja hagyni az “alvilágot. Ez a jelenet azért áll közelebb a valósághoz a happy endhez (lehet csak azért érzem így, mert nekem ez lenne a vágyam), mert ott a bagoly, aki a filmben többször is megjelenik, mintegy jelezvén, hogy ez itt a valóság. Mindenesetre érdekes. Szerintem a depresszióra és a problémak alatti összerogyásra/megoldásra világít rá, de a végső döntés lehetőségét a néző kezébe adja. Szerintem egy fantasztikus film. A kedvenc magyar filmem. Amit külön kiemelnék az a Neo eggyüttes zenei aláfestése, ami az atmoszférát az eseményeket a film üzenetével kiválóan összekapcsol. Fantasztikus! Bocs, ha egy kicsit kusza az írásom.
2018. nov. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!