Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha meg akarom nézni a Jurassic...

Ha meg akarom nézni a Jurassic World-öt, meg kell néznem előtte a Jurassic Park-ot is, hogy értsem? Vagy nincs sok összefüggés?

Figyelt kérdés
Valahogy a régi Jurassic Park nem érdekel, de tegnap láttam moziba a World 2-nek a bemutatóját és kíváncsi vagyok az újakra

2018. márc. 24. 13:50
 1/4 anonim válasza:
58%
nem kell megnézned, nincs összefüggés :) Biztos tetszeni fog :D
2018. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. márc. 24. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Vannak benne apróbb utalások. Egyébként az első Jurassic parkot érdemes megnézni, mert nagyon jó film. De nem szükségszerű.
2018. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

A Jurassic World erősen a nosztalgiára és az eredeti filmet övező kultuszra alapoz, de ha eleve nem ismered az eredetit, akkor ez a nosztalgia-faktor nálad úgyse fog működni. Egy halom kisebb visszautalás van benne az eredetire és a folytatásokra is történik egy-két utalás, de ezek főleg csak poénok vagy érdekességek, szóval nem muszáj őket felismerned ahhoz, hogy megértsd az új filmeket.


Ettől függetlenül én is javasolnám az eredeti megnézését, mert egy remek film és a filmtörténelemben is nagy jelentősége van, és a JW filmek mégiscsak a folytatásai. Nem kapcsolódnak ugyan közvetlenül az eredetihez, de ugyanazt az alapsztorit folytatják, és van egy pár visszatérő szereplő is, nemcsak az emberek, hanem a dinók között is.

A második és harmadik részt viszont már hanyagolhatod, azok elég vacakra sikerültek. Ha nagyon érdekelnek az agyatlan dinós látványfilmek, megnézheted őket is, de nem szükségesek a JW megértéséhez.

2018. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!