Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Érdekelne titeket ilyen...

Érdekelne titeket ilyen sorozat? (story lent)

Figyelt kérdés

Hosszú, akinek ideje, kedve és érdeklődése van azt várom:


Nyilván sorozatkedvelőkre szeretnék kérdezni elsősorban, de bárki írhat. Megálmodtam illetve kitaláltam, és részben magamnak írtam is egy sorozat történetet, vagy forgatókönyvet, amiről érdekelne a véleményetek. A Twist Oliver felület csak az alap, egyébként a történetben keveredik, a Dexter, az X akták, döglött akták típusú sorozatok, illetve a Harry Potter könyvek tényezői, és a Requiem egy álomért például, szóval egy totális mixben mutat fel modern emberi problémákat, közben megfűszerezve a fantasy és a fikció elemeivel. Elég kezdetleges, nyilván de tökéletesítés után érdekelne, hogy mit szólnátok:



A sorozat úgy kezdődik és végig meghatározó is marad a történetben mint a Twist Oliver történet, csak a különbség az, hogy korunkban játszódik de szintén Angliában bár ezt még nem döntöttem el. Egy árva fiúval kezdődik, akinek a szimpla árvaházi sorsát mutatom be, amivel untatni senkit nem akarok, mindenki ki tudja találni, és sejti a nyomor negyedekben milyen az ilyen, így egy fajta requeim egy álomért töltete is van.

Hasonló képpen elszökik, és a fővárosba menekül ahol viszont először szintén egy idősebb hölgy fogadja be, aki finom megjelenésű de természetesen csibészeket bújtat, fiatalkorában tolvaj volt Ő is, szerelmei is, és sok fiatal csibésznek segített már akkor is, közülük több már felnőttként is még mindig rendez közösen rablást a segítségével, miközben tisztes szakmát is szereztek, de vagy csak alibiként, vagy nem elégedettek vele. A tinik és az öregasszony mellett van két további fontos szereplő (sok más mellett) egy kedves külsejű 35-40-es jóképű viszonylag egyszerű szemüveges, tehát megnyerő szimpi külsejű pasi, aki a munkahelyén egy egyetemi könyvtárban közkedvelt elismert férfi, ám otthon kegyetlen állattá változik aki innen onnen szívesen kioszt egy pofont a barátnőjének aki szintén ott dolgozik az épületben, de sokkal csendesebb és szerényebb. Persze nem megrögzött bántalmazó de nem tűr ellentmondást sem, parancsnokként viselkedik és a keze is eljár, általában otthon fenyegetőzik és parancsokat osztogat.

Szóval ő tarja ,,félelem" alatt a ,,közösséget". Közben persze benne van a piszkos ügyekben, a drogtól mindenig amit csinálnak. Az Ő barátnője szereti őt, minden negatívuma ellenére, meggyőződve, hogy a lelke mélyén jó csak nem mutatja, és engedelmesen tűri a legtöbbször a zsarnokot.


Erről ennyit ez az alapszituáció, ami teljesen hétköznapinak tűnik még, kisebb nagyobb para-tényezővel ami minden mellett jelentéktelennek tűnik. Mégis elkeveredik tőlük hosszabb időre, és egy közeli kisváros polgármestere veszi a szárnya alá, szállást is ad neki, igyekszik elhelyezni valamiféle iskolában most fel nem sorolt tényezők miatt sorsközösséget érez vele, de egyébként is filantróp természetű. Az itt töltött ideje alatt tűnik fel egy öltönyös pocakos, jól fésült a középkorúságon túleső férfi, aki az angol titkosszolgálat tagjának nevezi magát, azt állítja nyomozás miatt érkezik a városba a polgármesterhez, kiemelt érdeklődést mutat a fiú iránt, később ahogy telnek az események kiderül, hogy el is akarta rabolni, ám ez alatt már elkésett, valaki kiszöktette a villából őt, és visszakerült a bűnözőkhöz, akik féltették a titkukat.

Később ez az öltönyös férfi fontos lesz, amikor az események felfedik egymást. Közben megismerünk más embereket is akik hozzá hasonló rejtélyes tevékenységet folytatnak, pl fontosként egy kosztümös elegáns középkorú vonzó hölgyet, és egy orosz teljesen fehér hajú szintén pocakoska úriembert. Rejtélyes dolgokról tárgyalnak másokkal, akik egy fiút keresnek , és jó pár rész múlva az is kiderül, hogy miért: a vére miatt, ugyanis Ő kísérletek eredménye után született és szüksége lenne a vérére egy titkos tervhez egy háttérbeli szerveződésnek, amihez kötni tudunk majd egy nagyon érdekes szervezett bűnözéssel is összekapcsolható szektához hasonló szerveződést, aminek a feje egy fiatal szőke lány, aki mindig fehér nadrágos póló és zakót hord(ő a fontos), és kommunikál egy különös férfival akiről valami nagy dolog derülne ki a végén.

A sorozat folyamén kiderül, hogy az öltönyösök őket segítik, illetve szimbiózisban működést vállaltak velük, valamiért cserébe, valamit mellettük akarnak végrehajtani. Kiderül az is, hogy hátráltatni is akarják őket, a szektát és embereiket, a tervüket végrehajtani hogy a sajátjukban elérjenek valamit. Magukra vállalják hogy a fiút megtalálják, és átadják a fehér ruhás nőnek. Közben az öltönyös férfi akit korábban megismertünk, aki a fiút már kereste kutatni kezd, és megtalálja egy idő után, hova is tűnt a srác. Azonban nem rabolja el, ahogy korábban tervezték, de a polgármesterhez se juttatják vissza, ezentúl ő az aki oltalmazni kezdi, azzal, hogy ott tartja titokban ezzel persze hátráltatva a szekta terveit, ahogy korábban mondtam. Na most tudni kell, hogy ez csak a felület, az alapszituációt mondom el, de hogy ne tűnjön úgy, hogy ő egy gáláns jótevő, a gyilkosságtól erőszaktól, rablásoktól sem riadnak vissza az öltönyösök, hogy elérjék amit akarnak, többek között Ő a legtehetségesebb köztük. Önérdekből rejtegeti a fiút.



Röviden vázlatolva ennyi az alapszituáció, amiben kibontakozik a végére egy történet. Aki elolvasta és értette annak megköszönöm, és megköszönném ha nem kímélne a véleményétől, és attól, hogy mennyire érdekelne egy sorozat ebből?



2018. ápr. 2. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Még mielőtt elkezdeném, leszögezném hogy érdekel amit írnál, akar privátba akár ide kiírva de kérlek tedd nekem elérhetővé, mert az ötletedben látok potenciált.

Az írásod majd kiderül hogy jó-e.

Őszinte és építő kritika következik.

Túlságosan klisés.

Úgy kezdődik mint egy Hollywood-i film, olyan csavar van benne mint egy tipikus akció animében, de egy lanyha, magyar-film típusú történetvezetést ígér. Nagyon jól kell írnod, ha azt akarod, hogy ne legyen unalmas. A bonyodalmad túlságosan tipikus. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor is gondold át, de én minimum fejleszteném-turbóznám valahogy. Az hogy ennyi filmre alapoznál, bizonyítja hogy jó az ötlet. De kell, hogy legyen valamilyen belátható stílus-műfaj amit követsz. Én ennyiből még nem következtettem ki, de ha te tudod, milyen műfajt akarsz, próbáld valamennyire tartani magad és az írományod stílusát hozzá.

Ennyi.

Jó, nekem érdekesnek tűnik, remélem, sikerülni fog. Ne felejtsd el eljuttatni!

2018. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!