Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Legjobb és egyben legijesztőbb...

Legjobb és egyben legijesztőbb szellemes horror film szerintetek?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 3. 14:57
1 2
 1/12 anonim válasza:

Átok

Esetleg a démonok között1,2 (bár szerintem elég gagyik)

Paranormal activity-nek is vannak jó részei szerintem

Elég sok horrort láttam már de ennek nagy része elég rossz is volt

2018. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Más világ

De a legtöbb szellemes horror fos.

2018. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Az, hogy ti műveletlenek (bocsánat, "tájékozatlanok") vagytok, nem azt jelenti, hogy nem léteznek kiváló filmek a témában.


A ház hideg szíve (1963)

[link]


Poltergeist (1982)

[link]


Az elcserélt gyermek (1980)

[link]


Ragyogás (1980)

[link]


Babadook (2014)

[link]


Ördöggerinc (2001)

[link]

2018. ápr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"nem azt jelenti, hogy nem léteznek kiváló filmek a témában."


Mégsem sikerült egyet sem mondanod.

2018. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Elsőre úgy értettem a szellemest, hogy vicces, és aztán eszembe jutott két film.


Törjön ki a frász!


Kéz-őrület


Nem olyan félelmetesek, de szellemesek és szellemesek is.

2018. ápr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
#4: Ezek a filmek mind időtálló mesterművek. Ezzel a szellemesnek szánt kis bebüfögéssel csupán arra a rólad kialakult képre erősítettél rá, hogy tényleg teljesen tájékozatlan vagy a témában. Csupán magadat minősítetted. Ha csendben maradtál volna...
2018. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6. Rólam kialakult kép? Egy csöppet nem vagy elszállva?

Azért, mert te dobálózol a mestermű szóval, még egy film nem lesz mestermű.

2018. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

#7: Kettőnk közül te vagy az, aki el van szállva. Aki egy ilyen kérdés alatt azzal indít, hogy "a legtöbb szellemes horror fos", az számomra azt sugallja, hogy az illető vagy teljesen inkompetens, vagy simán csak ignoráns, vagy nem több 12 évesnél. Egyik sem nagy tragédia, mindegyiken lehet változtatni (főleg az életkoron :)), csak amíg ezt nem teszed meg, addig lehetőleg ne tegyél valótlan kijelentéseket. Nem baj, ha nem ismered a filmtörténelmet, vagy lövésed sincs a filmesztétikáról, dramaturgiáról, csak akkor inkább maradj csendben. Persze egy anonim oldalon senkit nem érdekel, ha hülyét csinálsz magadból. Viszont a való életben, ahol arcoddal és neveddel kell vállalnod a véleményedet, belefuthatsz kellemetlen helyzetekbe, ha olyan témában osztod az észt, amiről fogalmad nincs.


A "mestermű" kifejezéssel nem én "dobálózok", hanem több száz szakmájában elismert rendező, író, filmesztéta, kritikus... és még sokan mások. :)

2018. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8. A kérdés úgy szól, hogy szerintünk mik a legjobb szellemes horrorok. Leírtam, hogy a legtöbb szellemes horror fos (és igen, azok is, amiket felsoroltál). Erre te jösz és kioktatsz mindenkit, hogy márpedig nem lehet saját véleményem, mert "kritikusok" ezt meg azt mondják és már csak azért is ezt el kell fogadni. Csak a filmezés rohadtul nem ennyire egzakt. Egy filmesztéta, meg filmkritikus meg a többi bölcsészen kívül egy normális ember nem biztos, hogy értékelni tudja a filmesztétikát azon formáját, amire utalni akarsz.

És mi köze a filmtörténelemnek ahhoz, hogy mit tartok jó horrornak?

De tőlem írhatsz még hatszáz emotikont is a kötözködéseid után (mert attól lesz olyan hiteles), akkor sem lesznek kevésbé fosok a szellemes horrorok.

Az meg megmosolyogtató, hogy arccal meg névvel nem vállalom, hogy a szellemes horrorok fosok...de most sokkollak...a marvel és más képregény filmekre is felvállalom, hogy fosok, arccal, névvel, útlevéllel, meg pin kóddal meg minden.

2018. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: Nanana! Én egy árva szóval nem mondtam, hogy nem lehet saját véleményed. De az, hogy te egy komplett zsánerről en bloc kijelented, hogy "fos", azért enyhén szólva is dőreség. Arról már nem is beszélve, hogy így önmagában a "fos" nem igazán nevezhető megalapozott kritikának. Nyugodtan leírhatod, hogy "ez a műfaj neked nem tetszik, mert..." Azzal nem is vitatkoznék, mert az egy vélemény. Az ízlésről meg nem lehet vitatkozni. De azzal, hogy te egy komplett műfajt ilyen alpári és trágár stílusban minősítesz, azzal nem csak a műfajt, de a képviselőit, alkotóit és rajongóit is minősíted.


Nem akartalak én kioktatni. Arra próbáltalak rávilágítani, hogy ha az életben is hasonló stílusban nyilvánulsz meg egy-egy téma kapcsán, azzal nem biztos, hogy túl népszerű leszel. Főleg, ha nincs is kellő ismereted a témában. Természetesen a film nem egzakt tudomány, de ha az ember már kicsit jobban elmélyült benne, akkor idővel képes felismerni a mesterműveket. Ettől függetlenül sem muszáj ezeket szeretni, de illik tisztelettel lenni irántuk. Aki pedig mondjuk Stanley Kubrick Ragyogását képes szimplán a "fos" jelzővel illetni, arról én merem feltételezni, hogy nem mélyült még el annyira a filmművészet világában, hogy bárki is adjon a véleményére. És itt vissza is értünk arra a pontra, amit nehezményezel: lehet saját véleményed. És nem kell ahhoz kritikusnak vagy filmesztétának lenned, hogy azt le is írhasd. De ha már egyszeri nézőként adsz hangot a véleményednek, akkor azt lehetőleg kulturáltan, némi alázattal tedd!


És csak a miheztartás végett, tessék, egy emotikon. :)

2018. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!