Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars: Sidious vagy Dooku...

Star Wars: Sidious vagy Dooku volt az idősebb?

Figyelt kérdés
Mert ha a színészeket nézem, akkor bizony a tanítványt, Dookut játszó Christopher Lee idősebb volt mint a Palpatinet alakító Ian McDiarmid, nem is kevéssel. A történet szerint is idősebb volt Dooku mint a mestere? És ha igen mennyivel?

2018. ápr. 5. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Idősebb Dooku, igen. Nyilván te is tudod, hogy a filmekben nem hangzik el a koruk, de egy könyvben, mintha azt olvastam volna, hogy olyan 20 évvel. Szóval körülbelül, mint a valóságban is. Mondjuk nem kánon könyv volt, szóval ne vedd készpénznek. De az biztos, hogy idősebb.
2018. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Wookiepedia szerint Palpatine 82 BBY-ban született, Dooku pedig 102 BBY-ban. A BBY az a Yavini csata előtt (=a VI. rész végi csata, az első halálcsillag elpusztítása), tehát minél nagyobb a szám, annál régebben volt. Vagyis Dooku évre pontosan 20 évvel idősebb volt.

[link]

[link]


A forrásoknak utánanézhetsz, hogy az neked mennyire hiteles vagy mit tudom én, ha mélyebben érdekel. Én ennél mélyebbre most nem mentem.

2018. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
A filmben Palpatine az idősebb. Plaguis az ő mestere meg még idősebb volt. De a színészeknél pont fordítva Christopher Lee volt öregebb.
2018. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37-es, nem véletlenül vagy te 37%-os, ritka nagy baromságokat írsz mindig.
2018. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván az határozza meg, hogy ki mit ír :) Téged viszont könnyű determinálni, aki ilyen alapján jut következtetésre az primitív és értetlen. Választ nem olvasok el főlj csak a saját levedben. Helló :)
2018. ápr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, személyeskedés nélkül:

A 2. válaszló tökéletesen leírta, hogy mi a helyzet.

Hivatalos, kánon: Dooku BBY 102-ben, Sheev BBY 82-ben született, a BBY pedig olyan, mint a Krisztus előtt (vagy időszámítás előtt) a mi naptárunkban, ergo visszafelé mennek a dátumok. Szóval Dooku 20 évvel idősebb.

Tényekkel meg ne nagyon vitatkozz, mert csak magadat fogod leégetni (mint most)

2018. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!