Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti ha visszahozhatnátok egy...

Ti ha visszahozhatnátok egy elhunyt szereplőt a Star Warsba, ki lenne az, és kivel "cserélnétek ki"?

Figyelt kérdés
Ha ti lennétek mondjuk az írók, és lehetőség lenne visszahozni egyetlen már meghalt szereplőt, de cserébe ki is kellene vonni egyet a forgalomból, ki lenne az akit visszahoznátok és ki lenne akit beáldoznátok, és miért őket?

2018. ápr. 5. 18:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
66%

"Akkor légyszíves azt is vedd figyelembe, hogy Rey 10-nél biztosan több évig tanult vívni a botjával. Továbbá, nehogy már egy gyakorlódroiddal való folyamatos gyakorlás után fel tudod venni a versenyt a galaxis legjobb vívójával..."


Azért a bottal való ütlegelés és a fénykarddal való vívás között van némi különbség. Figyelembe venném egyébként, ha mondták volna a filmben, hogy ő mennyit gyakorol azzal a bottal, de így honnan az anyámból szopjam ki?! Luke-ról sejthető, hogy edzett a két film között anélkül is, hogy mondanák, de a Sehonnai Rey-t mutassák már be rendesen az első filmjében.

Vader nem olyan nagy vívó már, mint a fiatal Anakin, akin nem volt nehezékként páncél, és megvoltak a saját karjai. A Birodalomban nem volt ellenfél neki Luke, a Jediben meg tudjuk mi történt. De hát ez van, minden filmben nyer a hős, Luke-nak is nyernie kellett, de ott legalább nem érezte teljesen hitetlennek a néző az egészet.


"Ez hol van így expliciten kijelentve?"


Valamelyik TCW epizódban mondja Ahsoka.


"Ja, köveket emelget, meg elmondja neki párszor, hogy a sötét oldal rossz."


Meg ami még off-screen történik. De Luke legalább emelgetett köveket, Rey egyből sziklákkal kezdi.


"s honnan tudod, hogy Rey nem tudta-e nehezen kihúzni a hóból a kardot? Nem mutatták, hogy ő mióta próbálkozott, végig Kylon volt a kamera."


Ez most nem erre irányult, hanem, hogy Lukenak több év után is nehezen ment, míg Reynek elsőre is ment, lehet nehezen, ki tudja, de ment.


"Nem sokkal vívott jobban. Luke pedig kicsit felvilágosította az Erővel kapcsolatban, jobbak lettek az érzékei, így picit jobban vívott. Egyébként Kylo 5 testőrrel végzett, Rey csak 3-mal, de valamiért mindig az marad meg, hogy Rey mentette meg Kylot..."


Nekem nem ez maradt meg, írtam is korábban, hogy Kylo dominál a harcban, egyszerre 3-4 ellenféllel küzd, míg Rey nagy nehezen elintézett egyet. De akit elintézett az valószínűleg egész életében edzett.


"Mindezekre ott a válasz a könyvekben, a filmbe nincs idő ilyen apróságokra kitérni. Kylo súlyosan sérült volt fizikailag és mentálisan is az első párbaj során. Továbbá, korántsem olyan erős ellenfél alapból sem, mint Vader"


Ez a legrosszabb mentség, hogy a könyvben ott van, nehogy már könyvvel a kezemben üljek be egy filmre.

2018. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%
az új széria összes szereplőjét és teljes cselekményét kihúznám és sidious lenne a főszereplő egy előzményfilmben darth palgues-sel meg a sith-é válásával.
2018. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Senkit. Dead stay dead :D
2018. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy elmondanám, hogy bárki, aki képzésnek nevezi azt, hogy Rey a botjával "gyakorolgatott", az semmit nem tud a SW-ról, de még az életről sem.

Vívni egyedül NEM LEHET MEGTANULNI. Semmilyen univerzumban. A SW-ban sem. Reyt nevelhette az élet, de egy ember nem tud megtanulni egyedül vívni (hányszor írjam még le?), sem bármilyen harcművészetet. Az meg már csak hab a tortán, hogy már az ep 7-ben mikor életében először vívott fénykarddal (kylo ellen), egy konkrét fénykardvívási stílust használt (!), úgy, hogy még csak SOHA NEM IS HALLOTT RÓLA.

2018. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
+ egy kétméteres bot és egy fénykard közt elég komoly különbségek vannak, a méret és a súly miatt teljesen máshogy kell használni őket, szóval ez az érv már a kezdeténél megbukott.
2018. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%

Nem kéne alábecsülni Rey Jakkun eltöltött idejét, az élet rendesen megtanította a fegyverforgatásra, rengeteg az alja népség, akitől meg kellett magát és a tulajdonát védeni. Amikor a droidot el akarta venni a két gazember, akkor is könnyedén lerendezte őket, tehát bottal jól verekszik. Épp ezért gondolom, sejtem, illetve remélem, hogy az ep9-ben így fog kinézni a fénykardja, olyan Darth Maulos stílusban. Egy részlet egy általam photoshopplolt képből:

[link]

Rey még hatékonyabban osztogathatná az ütéseket egy ilyen karddal! :D


„egy konkrét fénykardvívási stílust használt (!), úgy, hogy még csak SOHA NEM IS HALLOTT RÓLA.”

Nem is kellett hallania róla. Addig a pillanatig, amíg Kylo Ren meg nem mutatta neki hogy kell az erőt használni, Rey csak bénázott a fénykarddal, csak hárította Kylo ütéseit. Csak a szakadékos jelenet után, miután megkapta a leckét, vált tápossá és győzte le Kylot.

Egyébként egyre bizonyosabb vagyok az időhurok-elméletben (persze ez csak teória, majd elválik az ep9-ben, hogy tényleg így van-e), hogy Rey mindazt, amit most átél, már egyszer átélte, ez megmagyarázná, hogy miért látja mindig álmaiban Ahch-To szigetét, miért volt látomása előre Kylo Renről, honnan tudta hogy kell a Falcont vezetni (amire ő is rácsodálkozott, hogy nem is tudta, hogy tudja), plusz ott volt a kiképzetlen erő-érzékenysége, amit Kylo Renel való találkozása aktivált. Lukenak is említette, mikor kérdezte, hogy miért pont őt küldték a szigetre, azt válaszolja hogy „valami egész életemben bennem rejtőzött és most felébredt”. Tehát előre látott több mindent, ami még meg sem történt vele. Amikor összekapcsolódott Kyloval a tűznél, akkor látták egymás jövőjét (hogy átállnak egy oldalra, tehát a jövőt látták), ezért gondolom, ha a következő epizódban még közelebb kerülnek egymáshoz, lehet hogy az időben is tudnak mozogni, nem csak térben. Rey látomásában kétszer is hallhatunk egy kisfiú hangot, aki szólongatja (kardos rész tükrös rész).

Ez épp a tükrös jelenet kapcsán jött le nekem, mikor Rey a szüleit szeretné látni, és a tükörben felsejlő homályos alakok Kylo Renre és Reyre emlékeztetnek… (Nekem legalábbis ez jött le.) Tehát lehetséges, hogy nincsenek is igazi szülei, csak azok akiktől átvitt értelemben származik, vagy aki ott hagyta a bolygón?

[link]

[link]

Azt gondolom, a végén el kell válniuk, és lehet éppen maga Kylo Ren viszi vissza Reyt az időben és teszi le a Jakkun kislányként (miután kitörölte az emlékezetét, bár pár dolog a tudatalattijában benne maradhatott), mert lehet hogy ez a sorsa, hogy minden ugyanúgy történhessen meg megint, mert csak így tudnak találkozni a jövőben, és így tudja Rey megmenteni Kylot a sötét oldaltól. (Ha nincs találka Reyjel, Snoke még mindig élne, Kylo meg marad a sötét oldalon).

Egyébként valahol olvastam, hogy az ep9 valami módon kapcsolatban lesz a korábbi epizódokkal. Ez nem tudom mit jelent, de ha valamiféle „időutazást”, akkor nem csodálkoznék, ha még Darth Vader is feltűnne a filmben pár jelent erejéig! :D


A kérdésre válaszolva, Han Solot hoznám vissza. A Rose-Poe-Finn hármasból bárki mehetne helyette, akár mindhárman.

2018. ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

,,Nem kéne alábecsülni Rey Jakkun eltöltött idejét, az élet rendesen megtanította a fegyverforgatásra, rengeteg az alja népség, akitől meg kellett magát és a tulajdonát védeni."


Könyörgöm, erről szólt az előző két kommentem...

Ezt egyszerűen nem hiszem el. Most akkor írjam le mégegyszer? :DD

Vigyük át az életbe, az utcán a kést meg lehet tanulni használni, bottal is meg lehet tanulni csapkodni, de harcolni nem. (Ahogy verekedni sem például).

Ezért van, hogy egy utcai harcos sem lett UFC bajnok, blablablablabla



,,Nem is kellett hallania róla. Addig a pillanatig, amíg Kylo Ren meg nem mutatta neki hogy kell az erőt használni, Rey csak bénázott a fénykarddal, csak hárította Kylo ütéseit. Csak a szakadékos jelenet után, miután megkapta a leckét, vált tápossá és győzte le Kylot."


Azért azt bénázásnak nevezni, hogy hárítja egy egész életében vívni tanuló erőhasználónak a csapásait, elég meredek dolog.


Szerintem ez az időhurok teória egy baromság egyébként, valószínűbb, hogy a Disney egyszerűen csak átírja az egész sw-t és teleteszi olyan lehetetlen dolgokkal, mint amire az előbb próbáltam felhívni a figyelmet, és a sw világát kifordítva teljesen logikátlanná teszi az egész univerzumot. Kell egy főhős, aki erősebb mindenkinél, és egyszerűen így oldották meg, nem érdekli őket, hogy szembemegy a sw minden egyes dogmájával vagy lényegével


Persze tudom, hogy k*va unalmas minden ilyen vitánál a disneygyűlölő minden ami disney sw rossz típusú kommentelővel vitázni (bár én nem tartom magam annak, de ezt az egész 3 részt kitörölném ha lehet), úgyhogy abbahagytam, mindenesetre ezt a vívásos dolgot továbbra is egy hatalmas baromságnak gondolom.

2018. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%

Ez az elmélet számomra is elég meredek, kb. annyi a valószínűsége, mint a Snoke = Darth Pénisz vagy Mace Windu teóriáknak volt anno.


Én elvagyok ezekkel a Disney filmekkel, oké lehetnének sokkal jobbak is, de azért szórakoztatóak valamilyen szinten. De valljuk be őszintén rém egyszerű, faék sztorija van mindkettő résznek, nem igazán erőltették meg magukat az írók, hiszen a korábbi forgatókönyveket másolják, ollózzák össze. És akkor a befejező részben meg bedobnának egy ekkora csavart, meg kiderülne, hogy végig koherensen vezették a sztorit? Na, ne már! Te ezt komolyan feltéteznéd a két film után? Hiszen Rian Johnson még Kylo sebhelyét is megváltoztatta, mert neki nem tetszett. Akkor szerinted feltételezhetjük, hogy ez az egész trilógia egy tudatos koncepció volt? Szerintem nem. Amúgy is rohadtul idegen lenne a Star Wars világától ez az időhurok téma. Valószínűbb, hogy megkapjuk a Jedi visszatér remaket csillagpusztítóval, meg ewok pótlékokkal.


A vívás témát már nem erőltetem, korábban kifejtettem. A dupla pengés kardnak én is örülnék, de szerintem nem lépik meg, mert az túlságosan előzmény trilógiás. De majd meglátjuk.

2018. ápr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
55%
A filmekkel magukkal nekem sincs komolyabb bajom, elvagyok velük, és így, hogy minden évben jön rész, teljesen elfogadhatónak tartanám, mint kezdés. Nekem a legszomorúbb az a SW univerzumának, világának a teljes lebutítása, és az a baj, hogy ezt nem tudják már megváltoztatni, ezek jönnek minden egyes filmbe, ez mindig így lesz.
2018. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az öregembert aki Poeval beszélt visszahoznám.
2018. ápr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!