Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Zsivány egyesben Darth...

A Zsivány egyesben Darth Vader miért nem használta az Erőt, hogy visszaszerezze a Halálcsillag terveit?

Figyelt kérdés
Számomra érthetetlen, hogy mikor mészárolja a menekülő lázadó katonákat, akkor csupán 2-3 lépéssel előtte adogatják egymásnak a terveket tartalmazó lemezt, ő pedig egyszerre ki tud rántani 4 sugárvetőt a katonák kezéből, de a lemezt nem tudja "odahívni" magához? Annyit kellett volna hogy kirántja a katona kezéből, magához vonzza és összetöri, és KO. Szerintem ez még egy átlagos erőhasználónak sem lett volna nagy feladat, nem hogy Vadernek... Értem én hogy adott volt a végkifejlet, azaz hogy a lázadók súlyos áldozatok árán, de megszerzik a terveket, de akkor meg a megvalósításban volt logikai bukfenc. (Megjegyzem, maga a jelenet az epic, imádtam, de attól nem tudom nem észrevenni hogy Vader miért nem használta az Erőt?)

2018. ápr. 11. 11:05
 1/1 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy te is mondod, adott volt a végkifejlet, máshogy kellett volna ezt megvalósítani.


Ez az Erő képesség is amúgy úgy működik, ahogy az írók épp akarják, ahogy a sztori szempontjából nekik kapóra jön.


Gondolj bele, Obi-Wan minek áll le vívni Grievous-szel, amikor egy gondolatával széttéphetné azt? Persze belelehet látni olyanokat, mint jedi becsület, stb. De az igazság az, hogy oda épp kellett egy harc jelenet. Vagy Kylo minek áll le szarakodni Snoke testőreivel, amikor eltörhetné mindenüket az Erővel? Ezek a figurák egyszer, mint valami istenek az Erővel dobálják ellenfeleiket, máskor meg mintha elveszítenék e képességeiket és neki állnak kard párbajozni, attól függően, hogy épp mi van a forgatókönyvben.

2018. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!