Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Walking dead, tényleg Rick a...

Walking dead, tényleg Rick a jó fiú, és Negan a gonosz?

Figyelt kérdés

Mielőtt belefutottak a megváltókba, tábort kerestek. Meg is találták, "befogadták" őket, és csak a harácsolt vagyon 50%-át kellett leadniuk.

MEgjegyezném, hogy mi is ennyit adózunk az államnak :D

Pár társukat elintézték, és drasztikus módszerei vannak Negan-nek, de abban a világban örülhet mindenki, ha túléli. A Királyságban és Hilltopban jól éltek az emberek, kulturáltan, nem küzdve a napi túlélésért.


Rick viszont harcot szít, azt mondja Negan kihasználja őket. Szerintem Rick olyan, mint Orbán Viktor, amit nem ő csinál, az minden baj. A maga módján Negan tisztességesebb, szavahihetőbb, és a szabályait elfogadják, tehát legitim. Ő olyan, mint egy uralkodó.

Rick viszont sunyiban, szavát megszegve rengeteg embert meggyilkol, és uralkodási vágya miatt sok ember odavész. Az rendben, hogy ő egy vezető, és szabadságban élnek nála az emberek, de tényleg megérte ezért háborúzni? Meghalt legalább a csapatuk fele, ezek nem-e jobban örültek volna, ha 50%-os adóért cserébe kemény munkával, de élhet? Abban a viszonylatban Negan rendszere egy szükséges rossz, és sokkal jobban beleillik a környezetbe. Ezt csak én tartom így? Persze a filmben nem a megváltóké a főszerep, és az ő igazságukat nem annyira látjuk.


2018. ápr. 13. 01:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Életfelfogás kérdése.

Az milyen élet,ha rettegésben élsz,rabszolga vagy?


Szerintem pedig pontosan Negan testesíti meg úgymond a "fideszes" gondolkodást.

A munkavállaló ne legyen sok joga,csicskuljon be,kevés pénzért dolgozza ki a belét,azért,hogy pár döbrögi uraság élvezze a munkájuk gyümölcsét.


Nyugaton a dolgozót emberszámba veszik.A vállalkozó felfogja,ha nem lenne dolgozója,akkor ő sem élne.


Az ember alapvető természete a szabadság.

Ha ettől teljesen megfosztják,akkor magának a létnek sincs értelme igazán..

2018. ápr. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként pedig nincs "jó" és "rossz".

Ha a világot magát jellemeznem kellene,akkor ezt mondanám két szóban érdekek és kegyetlen.


Bárkire rá lehet fogni,hogy jó és rossz,kérdés ki számára..

2018. ápr. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Az élet nem ilyen szűrke, általában nincs jó meg gonosz...

Rick egy tökéletes férfi alap, aki a végsőkig kiáll a családja mellett, a barátai mellett, de a sok rossz miatt ami történt vele, nemes egyszerűséggel bekattant...

Negan egy tipikus fenegyerek, aki hozzá hasonlóakkal állt össze, és ahhoz hogy összetartó működő közösséget építsenek, nem láttak más módot, mint a félelem...


Mindkét félnek valahol igaza van, mindkét fél közösséget akar és ami a legfontosabb, túlélni...

Az egész sorozat a személyiség fejlődésről szól... hogy nézted te edig, ha csak idáig jutottál, hogy ki a jó meg ki a rossz?...

2018. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Én most attól félek, hogy barátsággal fogják lez!rni a sorozatot... remélem nem csöpögnek ennyire... az igazán bátor az lenne sorozatzárásra, ha mindkét fél meghalna.
2018. ápr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Itt nem csak erről van szó. Negan megölte Rick barátait. Bosszút akar állni rajtuk.
2018. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Jah, de a fia meg a sorozatból kilépésével, és a csöpögős leveleivel, ezt próbálja megakadályozni... és amilyen pc ség uralkodik mostanában az amcsi sorozatokban, rettegek tőle, hogy az utolsó részben Rick meg Negan egy epic bunyóból szeretkezésbe torkollik...
2018. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Rick meg Negan sose lesznek haverok még a képregény alapján se :)
2018. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Na mert eddig nem tértünk el a képregénytől...

És mert más képregényadaptációnsl sem történt meg soha, hogy a politikailag korrektség sutbadobta a sztorit...

2018. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyszer sem mondtam hogy nem tértek el,de semmi értelme nem lenne ennek az eltérésnek.


És kedves kérdező...most őszintén mi neked ebbe a spoiler? Vagy komolyan azt hitted nagy haverság lesz köztük?

2018. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

negan brutálisan megölte 2 társát,szétterrorizála a fiát és megfenyegette a gyereket a karja levágásával.

innentől nincs mese,minden apa a halálát akarná akármi is helyzet.


negan módszere a sima sittes módszer.

-én vagyok a góré és választhatsz,hogy a köcsögöm,vagy a csicskám leszel.más opció nincsen.-

más korban úgy hívták rablólovag,vagy hűbérúr stb.

logikus hogy egy ilyen parazitát el kell taposni.

persze attól még mint karakter remek:)

2018. ápr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!