Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hol kezdetném el az Autosporto...

Hol kezdetném el az Autosportot nézni?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdett érdekelni ez a sok versenyzős dolog, amikről alapból sokat nem tudtam, de felmentem egy oldalra ahol kiírta hogy milyenféle kategóriák vannak, és az Indycar kifejezetten megtetszett, egyetlen gondom az hogy nem tudom hogy hol kezdetném el egy "bajnokság" nézését legelölről akár mostanáig pl. Bocsánat ha nagyon nagy marhaságogat hordok össze előre :D

2018. ápr. 18. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem, hogy mit akarsz, de a tévében vagy a neten tudod nézni az autóversenyeket. Nagyon sok különböző széria van, az Indycart - ha jól tudom - a Digisport közvetíti, de ezek nekünk esti futamok, mert Amerikában vannak. Az idei szezonból már lement 3 verseny, a következő Alabamában lesz, április 22-én.
2018. ápr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni :) Még annyit megkérdezhetek hogy hol lehet megnézni hogy milyen szériákat hol adnak és mikor?
2018. ápr. 18. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon ezeket közvetítik a tévében:

Forma-1 (M4 Sport)

DTM (M4 Sport)

WTCR (M4 Sport,Eurosport)

Formula E (Eurosport)

V8 Supercars (SpílerTV)


Azt javaslom nézzél róluk videókat, és azok alapján válaszd ki azokat, amelyek megtetszettek, és nézz utánuk, nézd meg a versenynaptárat.

2018. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az M4 közvetíti a Forma-1 betétfutamaként utazó Forma-2-t is, ha mással nincs ütközés, akkor élőben, ha van akkor felvételről. Az F2-es futam mindig a Forma 1-es futam időmérője után van szombaton, a második verseny pedig szombat délelőtt. (de nem minden F1-es hétvégén van F2, a tengerentúli helyszínekre ők nem utaznak el a Forma-1-el.)

Illetve van még a GP3, azt vagy adja az M4 vagy nem, az még a Forma-2 alatt van teljesítményben, és az a Forma-1 európai helyszínein van ugyanúgy a versenyhétvégéken, a Forma-2 után.


Bár hozzáteszem most az autósport elég rossz bőrben van, kevés szponzor, kevés gyártó, kevés csapat, kevés sorozat.

Pár éve még a Forma-1-nek több utánpótlás szériája volt, volt GP2 (ez a mai Forma-2), még 13 csapattal, volt World Series by Renault szintén 13 csapattal, volt Auto GP, igaz ez kisebb mezőnnyel ment, a GP3-ban volt idő mikor 30 induló volt, és a Forma-1-ben is már csak tíz csapat van, pár éve még volt 12.

Ma meg a Forma-1-en kívül csak a Forma-2 és a GP3 maradt, az Auto GP és a World Series by Renault is megszűnt az F2-ben is 10 csapat a GP2 szinte mindig 13-al ment.

Ami most felfutóban van az a Formula E abból lesz majd elektromos túraautó sorozat meg egy rakás gyártó akar csatlakozni a Formula-E-hez is, most az elektromos motor a jövő, oda megy a pénz és a gyártók.

2018. ápr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, ezek most sokat segítettek :) Ment a zöld pacsi
2018. ápr. 19. 13:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!