Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért lett az Oroszlánkirály...

Miért lett az Oroszlánkirály magyar változatában Scar átkeresztelve Zordonra?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy feltehetőleg miért változtatták meg a nevét, lévén a Scar magyarul semmit nem mond, de miért éppen Zordon lett a neve? Ha csak egy légbőlkapott fantázianév lenne, még nem is foglalkoztatna annyira, de Zordon a Power Rangers egyik ismert karaktere, és nehezemre esik elhinni, hogy egész véletlenül ugyanazzal a névvel álltak elő a fordítók, pláne két időben ennyire közel álló alkotásnál.
2018. ápr. 24. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Amennyiben negatív karakter Zordon, szerintem hangulatfestő-jellegű nevet kapott (zord+on). Ez pont olyan mint a Kacsamesékben a McDuck egy szóban lefordítatlan. Így McCsip lett, utalva hogy a szárnyasok a csőrükkel csípni tudnak, és így is rájuk asszociálsz. A Zordon nevű karakter pedig zord (jelentése: barátságtalan, fenyegetést kifejező, szigorú) volt.
2018. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekeknek rövid, megjegyezhető név kell. A Sebhelyes nem lenne ilyen, nem is passzolt volna. Nem is hangzik jól. (Nálunk a Mufasa is nehézséget okozott.)

A Zordon a zord szóból jön, úgyis mint morcos, gonosz. Beszélő név. Az első válasz tökéletesen leírta.

2018. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Világos, csak még mindig nehezemre esik elhinni, hogy puszta véletlen lenne, hogy ugyanazt a nevet adták Scar-nak, ami a mindössze egy évvel korábban induló Power Rangers egyik központi karakterének a neve. Merthogy kapcsolat nincs a két karakter között, ellenben ugyanaz a nevük.
2018. ápr. 24. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted keresd fel azokat az embereket, akik annak idején ehhez a két meséhez elkészítették a magyar szöveget és kérdezd meg tőlük. Lehet szándékos, de lehetett teljesen véletlen is.

A Power Rangers pedig soha nem volt különösebben népszerű Magyarországon, pláne nem egy Oroszlánkirályhoz képest, így ez valószínűleg eddig egyedül neked tűnt fel.

2018. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*Szerintem, bocs
2018. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a Power Rangers sehogy se jött bele a névválasztásba, tekintve, hogy sosem volt olyan népszerű itt, és nagyon más kategória.

Gyerekként én is néztem, és a mostani filmet is láttam, de elsőre nem tudtam, hogy ki az a Zordon. XD De már beugrott. ;)


Neki angolul is ez a neve, ami ha jól tudom angolul nem jelent semmit, magyarul viszont a zord szóból jött Scar magyar neve, ami a zord személyiségére utal. A Scar meg a sebhelyére. Egyébként az eredeti neve (a sebhelye előttről) Taka volt, ami pedig veszteséget jelent.

2018. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4 A félreértés elkerülése végett, a Power Rangers Zordonnak ez az eredeti neve, nem fordításkor kapta.


Amúgy meg azt azért erős túlzásnak tartom, hogy a Power Rangers nem volt annyira népszerű, azért a nagy többség mégiscsak tudja mi az, meg mi fán terem.


Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy csak nekem tűnt ez eddig fel. Konkrétan ha rákeresel a Google-ben arra, hogy Zordon, akkor gyakorlatilag 0 találatot kapsz az Oroszlánkirályra, ellenben oldalakon át találod meg a Power Rangers related találatokat. Magyart és angol nyelvűt egyaránt.

2018. ápr. 24. 19:12
 8/9 HalkHogen ***** válasza:

Mi nem tudunk neked hiteles válasszal szolgálni erre...

Ha ennyire nem hagy nyugodni, tényleg kutasd föl az egykori fordító(ka)t.

2018. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7# Ez főleg azért van, mert szinte csak angol cikket dob ki, ahool Zordon a PR-ből ismert, az oroszlánkirályos Zordon név ott ugye más.
2018. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!