Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha rossz kedvetek van, akkor...

Ha rossz kedvetek van, akkor inkább drámát, vagy vígjátékot néznétek?

Figyelt kérdés
Én azt vettem észre, hogy aki depressziós, bánatos, búskomor, az semmiképp nem drámákat akar nézni, hanem vígjátékot, hogy terelődjenek a gondolatai, meg az jobb kikapcsolódás az elmének. Én viszont a legrosszabb lelki állapotomban is csak és kizárólag a drámákat szeretem, és megnézésük után mindig jobb a kedvem. Talán azért, mert minden dráma ráébreszt arra, hogy igazából a bennük szereplő szenvedő karaktereknek (még ha fiktív szereplők is) sokkal rosszabbul alakultak a dolgok mint nekem, tehát nincs jogom búslakodni. Minden szomorú történet csak azt éri el nálam, hogy a saját életemet, és helyzetemet jobban megbecsüljem, ezáltal boldogabb leszek. Más hogy van ezzel?

2018. ápr. 26. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Én se boldogan, se szomorúan nem szeretem a drámákat. Azért nézek bármit is,mert boldog és felszabadult akarok lenni. Ezért szeretem a vígjátékokat és a sci fiket.
2018. ápr. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én pont a vígjátékokkal vagyok úgy, hogy se boldogan, se szomorúan nem szeretem nézni. Egyszerűen fárasztanak, erőltetettnek tartom a legnagyobb részüket. Én úgy vagyok vele, hogy a vígjátékot inkább megélem a saját életemben, a drámát meg inkább nézem meg filmben, mintsem megéljem. Jó üzlet :)
2018. ápr. 26. 01:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Fiatalon szerettem a jó drámákat... Most is jónak találnám őket, de azt vettem észre, hogy ha rossz az életem, akkor púp a hátamra egy dráma. Szórakozni akarok, pihenni s az nekem nem segít, ha mások baját látom. Az sem segít, hogy alapból is inkább a pozitív végű sztorikat kedvelem...


Viszont egyes depresszív zenék feldobnak :) Könyvek? A középkori kínzások már nem mennek úgy, mint gyerekkoromban, de a haláltáborok simán, azok nekem lelki szempontból eléggé semlegesek és informatívak, elalvás előtti olvasmányként is megfelelnek. Amúgy roppant empatikus vagyok, én se látom a logikát abban, hogy mi rontja a hangulatomat és mi nem...


Van azért, hogy rosszat látva értékelem, amim van, de ez még nem boldogít... S én máskor is értékelem ezeket, viszont mások nyomora is zavar, talán az empátiám miatt. Ezért jövök ki rosszul az ilyen esetekben.

Egy dráma pedig foglalkoztat, gondolkoztat, ez rengeteg energiát köt le s a rosszkedvtől amúgyis is enerváltabban erre nekem nincs energiám.

2018. ápr. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én az életet inkább drámának élem meg, amiből pont elég, nem kell még filmen is azt néznem. Szóval pont a fordított esett.(:
2018. ápr. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!