Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ismertek ilyen terroristákról...

Ismertek ilyen terroristákról szóló filmet?

Figyelt kérdés
Olyan filmet keresek amiben a terroristák szemszögéből mutatják be a történetet nem pedig olyat ahol kb az egész az ellenük harcoló katonákról szól.

2018. ápr. 29. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Dokumentumfilmeket tudok javasolni, ugyanis ilyen filmeket nem nagyon gyártanak.

Csak nézd meg a háborús filmeket... Az amerikai G.I. elpusztíthatatlan, mindenkit legyőz. Az oroszoknál ugyanez, Iván agyonlő minden ellenséget, a testét nem fogja a golyó. Nagyon kevés film született, ahol ténylegesen a harcoló katonák nehéz helyzetét mutatja be és hogy rohadtul nem golyóállók. Propagandafilmek. Szerinted ki menne önszántából katonának, ha nem azt mutatnák még a filmekbe is, hogy elpusztíthatatlanul mennek előre. A mai "gyerekek" azt hiszik, hogy olyan a háború, mint a Call of Duty. Közel sem ilyen. Sokszor "aljas" módszerekkel irtották/irtják a civileket is. Gondolj csak az Ypern-nél történt gáztámadásra vagy az atombombára esetleg a napalmra Vietnámban. Ha ezeket mind beleraknák, a valóságot sugallnák, akkor épeszű ember nem jelentkezne önként katonának. Szóval nagyon kevés ilyen filmet fogsz találni.


Például ilyen az Az ártatlanság hangjai című film. 2004-es, igaz történet alapján. '80-ban játszódik, a salvador-i polgárháború idején. 12-13 éves gyerekeket visznek katonának és küldik harcolni. Ki akarja azt látni, hogy a bajtársa, egy 12 éves gyerek vértócsában fetrengve hörög, az utolsókat rúgja, majd egyszer csak elnémul és nem mozog többé? Ennek hatására nem menne katonának az ember. Bár ezt csinálták és csinálják mások is. Afrikában és a közel-keleten sok gyerekharcos van, Az ISIS-nek kiképzőtáborai vannak, ahol gyerekeket tanítanak puskával és késsel hatékonyan ölni. A náci németeknél is voltak gyerekkatonák. Aztán behugyozva sírt a lövészárokban, mert nem azt tapasztalta, mint a fiimben, amit vetítettek neki.


Kis érdekesség:


https://www.youtube.com/watch?v=L_RRagTtC34


Ha a háború tovább tartott volna, akkor ezek a magyar gyerekek is mentek volna a frontra harcolni...

2018. ápr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod majd megnézem a filmet és a videót is.:) Látom téged is érdekelnek a háborúk, ez a dokumentumfilm a Szíriáról szól ha van kedved nézd meg [link]
2018. ápr. 29. 15:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a linket, megnézem, bár nem hiszem, hogy sok újat látnék benne, sajnos .onion-os oldalakon olyan videókkal is találkoztam, amiket inkább meg sem néztem volna. Az a baj, hogy hajt a kíváncsiság, azon gondolkozom, hogy mit érezhet, gondolhat egy ilyen ember, miközben csinálja a "dolgát" a felvételeken. Mi vezetett oda, hogy ezt teszi és ebben még örömét is leli? A filmekben látott jelenetek elbújhatnak ezek mellett. Egy filmnél tudod, hogy megrendezett, trükkfelvételek, stb... Ezeknél a videóknál tudod, hogy amit látsz, az megtörtént, látod az arcokon a valós érzelmeket, félelmet. Megrettentem attól, mikor egy 13-14 év körüli gyerek Szíriában elkezdi szétszabdalni egy késsel az első áldozatát, aki még eszméleténél van, mert a lövés nem végzett vele. Nem a látvány ami megráz, ugyanis voltam már boncoláson, 1-2 alkalommal elintézte egyik jó barátom, hogy beengedjenek orvostanhallgatókhoz. Inkább az, hogy milyen lelkesedéssel teszi azt, mintha csak játszana, szórakozásból csinálja. Persze, Szíria van most napirenden, de ilyenek mindig is voltak és lesznek. Hasonló videókat láttam például a Csecsen-Orosz összetűzésről. Mindkét fél részéről hasonló tartalmú videók, még VHS-el rögzítve, mint amit fent leírtam. Az ilyen konfliktusokat túlélő "veteránok" harcolnak most szíriában, vagy akárhol, ahol balhé van. Ez a hadseregeknél sincs másként. Olvastam könyveket, ahol egy amerikai katona írt Vietnámról, hogy milyen embertelen dolgokat csináltak, 10-en 15-en erőszakoltak meg fiatal lányokat és hasonlók. Ugyanez orosz részről a második vh idején. Csak annyi a plusz, hogy ott még a "bajtársaitól" is félni kellett.
2018. ápr. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Camp X-Ray
2018. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is néztem már meg olyan videókat amiket nem kéne, volt hogy rosszul is lettem meg azzal álmodtam és én is elgondolkozok azon hogy hogyan képesek ilyenekre meg az a baj hogy abba is belegondolok hogy azok mit éreznek akkikel megteszik ezeket:(
2018. ápr. 29. 17:32
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 köszi a leírás alapján jónak tűnik :)
2018. ápr. 29. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy párom nagyon érzékeny ilyen téren. Volt, hogy egy ilyen témájú videót néztem, fejhallgatóval, hogy a hang se zavarja meg párom nyugalmát. Sajnos éppen akkor volt dolga a szobában én pedig nem vettem észre, hogy bejött. Egyik résznél felszisszentem és kicsit félre is néztem, hogy fuj... milyen beteg emberek vannak. Ekkor vettem észre. Az ágyon ült, falfehérre sápadva, és hatalmas levegőket véve, hogy el ne ájuljon. Persze azonnal kinyomtam a videót. Még napok múlva is, ha eszébe jutott, akkor sírt, hogy hogy lehetnek ilyenek az emberek. Mint írtam, rám a látvány nincs nagy hatással, ugyanis mentősként láttam már leszakadt végtagokat vagy esetleg állattámadás következtében széttrancsírozott testet, de volt olyan autóbaleset is, ahol meg nem mondtad volna, hogy az milyen élőlény volt,nem hogy ember, na és melyik cafat kihez tartozott. Inkább az, amit írtam, hogy pszichológiai szempontból mi történhet. Az áldozattal meg sem próbálok azonosulni, ez a meló miatt van, nincs időd ezen gondolkodni, igazából semmin nincs időd, max utána, de azt a dzsuvát megpróbálom lerakni a szolgálattal együtt és nem hazavinni. Na már nagyon eltértem a tárgytól, szóval nem offolom szét tovább a kérdésed, Egyébként sem ebbe a kategóriába tartozik ez a téma.


Itt keresgélhetsz, bár sok film hiányzik belőle, ami a terrorizmussal kapcsolatos. Igaz történetek, országokra lebontva. Persze a végén van pár kitalált is.


[link]

2018. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

assault on wall street

az ördög maga

ima egy haldoklóért

2018. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az Állam

[link]

2018. ápr. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!