Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A mozikban miért tekercsekről...

A mozikban miért tekercsekről vetítik még mindig a filmeket? (több lent)

Figyelt kérdés

Nem vagok túl jártas a témában (semennyire sem, őszintén szólva), csak néztem a Nemzeti Pályaorientációs oldalon egy videót a mozigépész hivatásról és meglepődtem, hogy tekercsről vetítik a filmet.


Ma manapság már minden digitalizálva van, hogy lehet, hogy ez megmaradt szinte az eredeti formátumnál? Miért nem DVD-ről vagy egyéb adathordozóról vetítik a filmet?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2018. máj. 9. 21:14
 1/7 anonim válasza:
0%

Külön tekercsek vannak

Eggyik a hang másik a videó.

Bajt jelent neked hogy nem dvd/cd-n van a film?

2018. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy még mindig jobb a minőség nagyban, másrészt nem is tudják lemásolni.
2018. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1# Nekem ugyan nem baj :D


2# Ááá, a másolás.. tényleg. Arra én is gondoltam, hogy valami a vetítésjoggal lehet stb., de mondom a vetítés jogát akkor is meg lehetne venni, ha DVD-n érkezne a film, de valóban, a másolás eshetősége itt már megjelenik. Köszi! :)

2018. máj. 9. 22:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Idő kérdése, még viszonylag friss a technológia :)


Magyarországi adatokat nem tudok, de az Egyesült Királyságban már 90%-ban digitálisan érkeznek a filmek.

2018. máj. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Évek óta nem jelenik meg film "filmen". Már a legutolsó eldugott mozi is digitális. 2013-ban és 2015-ben állami támogatással történt az átállás:

[link]

Az már más, hogy a nosztalgia jegyében előkerül egy-két tekercs.

2018. máj. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés tekercses anyag van! Túlnyomó része digitális és winyóról megy.
2018. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bájos, biztos friss volt a tananyag. Lassan 5-6 éve minden mozi digitális az országban. Az elsőnek üzenem, hogy nem külön volt a hang meg a kép. 1 tekercsről ment az egész.
2018. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!