Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen érzés volt gyerekként...

Milyen érzés volt gyerekként nézni a Twin Peaks című sorozatot?

Figyelt kérdés

Gondolom, elég sokan, köztük gyerekek is nézték 1991-1992-ben a sorozatot a Magyar Televízión, mert csak két tévécsatorna volt.

Kiváltott valamilyen különösebb érzést? Például Laura unokatestvérének meggyilkolása, vagy egyáltalán az, hogy kiderült, ki Laura gyilkosa, vagy a cliffhanger, amivel véget ért?



2018. máj. 26. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Unalmas. Érthetetlen káosz volt már akkor is. A pasi aki szerepelt a Született feleségekben, ő megmaradt, meg a halott csaj akit csak fényképen mutogattak. Biztos nem nézném megint felnőtt fejjel sem.
2018. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

a törpés jelenetek ijesztőek voltak,ezen kívül az irónia ami nagyon átjött és utána másnap azokat felidézve nevettünk a suliban.

meg persze a két csaj a szálloda tulaj lánya,meg a motoros srác csaja,akik az akkori 11-12 éves fejjel nagyon jó kis csajnak tűntek.

amire még emlékszem,hogy mindenki olyan hajat akart mint az agresszív kamionsofőrnek leo-nak volt.

2018. máj. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
'82-es születésű vagyok. Parás volt, és szürreális. De mégis hatalmas kedvencem lett. Maddy meggyilkolásánál magamra húztam a takarót, és félve tekintgettem ki. :O :) Amikor rá 2-3 évre az HBO leadta a "Tűz, jöjj velem!"-előzményfilmet, már valamennyivel rutinosabb voltam parás jelenetek terén.
2018. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindhárom választ! :D
2018. máj. 27. 18:49
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Felnőttként láttam... hagyjuk, ritka elborult sorozat :D


Tetszett, de nah. A harmadik évad viszont fos.

2018. máj. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :D

Tényleg nagyon elborult. :D Ami még nem is lenne gond, de sajnálom, hogy az alapból kellemesen szürreális sorozatot egy természetfeletti borzadállyá alakították.


Ne is mondd. A harmadik évad... tragikus :D


Pláne az, hogy

*SPOILER*

Laura nem halt meg.

*SPOILER*

2018. máj. 27. 21:09
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
A harmadik évad egy mestermunka. Csak tudni kell a helyén kezelni.
2018. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Én kicsit féltem tőle, a zenéjét utáltam.

Elég kicsi voltam, szal már csak azért is zavart, mert mindenki ezt nézte és úgy éreztem, elhanyagolnak.

Fura idők voltak azok.

2018. máj. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 Elfogadom. :) Bár azért szerintem sokan nem arra számítottak, miután bejelentették a sorozat folytatását, hogy...

*SPOILER*

Sarah Palmert egy emberevő lénnyé változtatták, aki mellesleg megevett kislánykorában egy bogárvarangyvalamit (holott erre semmi utalás nincs az eredeti sorozatban). Vagy éppen szénborított favágók ámokfutását látjuk, akik emberek koponyáit roppantják össze. Vagy éppen Coopert Diane-nel hozzák össze, miközben a második évad első részében egymás friend zone-jában voltak, és Cooper a diktafonba azt mondta, hogy egy _olyan nővel_ akar szeretkezni, mint Diane (és nem vele). Összehozhatták volna Audrey-val, közben meg szerencsétlennel mi lett. Kihordta Cooper doppelgängerének gyerekét, aki egy dühöngő őrült (és az apja tulajdonképpen szétrobbantotta), emellett Audrey is elég erős frusztrációval küzd, ráadásul hozzáment egy törpéhez, és egy elmegyógyintézetben lehet. Meg nem értem, hogy Laurával most mi lett, mert ugyebár nem halt meg. Meg szerencsétlen Cooper most lényegében világok között maradt. Bár azt bevallom, a zárójelenet valóban zseniális, pláne az, hogy bevontál a Palmer-ház valódi tulajdonosát (aki alig bírja ki, hogy ne nevesse el magát), meg Laura sikítása, de egyszerűen nem látom értelmét, hiszen Carrie Page avagy Laura és Richard avagy Dale Cooper most akárhol ragadt.

*SPOILER*

2018. máj. 28. 00:57
 10/10 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm szépen a választ! :) A zenéje valóban megfélemlítő lehet egy kisgyereknek. :)


Jaj, azt elfelejtettem hozzátenni az előző válaszomhoz, hogy ugyan a 2017-es harmadik évad nem tetszett, azzal szemben a sokak által utált Tűz, jöjj velem! szerintem zseniális (eltekintve szintén az egyes természetfeletti elemektől, például a vegyesbolt [vagy bárhogy is fordították a convenience store-t] feletti démontalálkozót, vagy Phillip Jeffries eltűnése-újrafelbukkanása-eltűnése jelenetet), Sheryl Lee hihetetlen, eszméletlenül jól játszotta Laurát. Szerintem. És BOB lehetett volna a skizofrénia vagy a disszociatív személyiségzavar megnyilvánulása. De inkább a természetfelettiségre koncentráltak.

2018. máj. 28. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!