Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Egy csodálatoselme című...

Az Egy csodálatoselme című filmben John Forbes Nash miért hisz a láthatatlanságban, míg azt már nem tudja elhinni, hogy a lány nem öregszik?

Figyelt kérdés
Paranoid skizofrénként engem nagyon zavar, hogy ezt a betegséget teljesen életszerűtlenül mutatják be, s hogy ennek ellenére egy igen értékelt, 4 Oscar díjjal, s 4 Golden Globe-al jutalmazott film...
2018. máj. 29. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Dehát kinek a láthatatlanságában hisz? A vörösszőke szobatársát, a fekete kalapos embert és a kislányt csak ő képzeli oda. És miután erre rájön, hogy a kislány nem öregszik, arra is rájön, hogy csak saját elméjének szüleményri az alakok. Vagy másra gondolsz?
2018. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Nem mostanában láttam a filmet, csak most adták a tévében (de most nem néztem meg) és eszembe jutott ez a rész, így jött kérdés... Ezért nem tudom szószerint idézni, meg nem a legpontosabban, de van benne egy rész amikor azt hiszem Jennifer Conelly karaktere, azaz Nash né egy logikai buktatóval próbálja Johnt meggyőzni arról, hogy nincs is a kslány, csak halucináció és akkor John mondja, hogy (talán a CIA) láthatatlanitó szérummal oltotta be...

És ez a jó vonal, ezt elhiszem, hogy egy skizofrén ezt mondja, még ha okos is. Ha nem kezelik RENDES gyógyszerrel és nem elektrosokkal, akkor a logika mit sem ér, mindig lesz kibuvó.


Na szóval az zavar, hogy ezt elhiszi, de aztán később meg magától rájön, hogy "a kislány nem is öregszik, ergo nem is lehet valódi, Ő nyílvánvalóan csak a képzeletében van, mert olyan nincs, hogy valaki nem öregszik"... És ez a bajom. Ezt mégis, hogy?


Ha azt elhiszi, hogy láthatatlanitó injekció van, akkor miért ne lehetne öregedést megállitó is?

2018. máj. 29. 23:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Értem...

Hát, gondolom így jött jobban ki a sztori. Nyilvánvalóan egy skizofén nem a józan eszére támaszkodva jön rá a saját betegségére, ahogy senki sem húzza ki magát a gödörből a saját hajánál fogva.

Egyébként az, hogy a kislány nem öregszik, nagy csattanó kéne legyen. De Nash e felfedezését megelőzően még millió egy intő jelből rájöhetett volna a betegségére.

Például: senkinek nem tűnt fel, hogy van egy szobatársa, aki nincs is? Soha nem jelentek meg ezek a képzeletbeli alakok, amikor más (élő) emberek is jelen voltak?

Szóval tényleg csak film, filmes fogásokkal. De mindent összevetve szerintem annyira nam rossz.

2018. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!