Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A "Kontroll" c. magyar filmalk...

A "Kontroll" c. magyar filmalkotásnak mennyi a valóságalapja?

Figyelt kérdés
Úgy értem tényleg ennyire nem méltatják őket az utasok? Vagy hogy idegileg enyire felörlődnek? Jó ok,biztos nem hajkurásznak ilyen fogócskázó "gyorslegényeket" de szerintem nem minden fikció amit a filmben látni.

2018. jún. 23. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

esetleg régen hasonló volt,mert akkor még átlag mentalitású emberek is elmentek ellenőrnek.

mára szerintem már nincsenek ilyenek és csak azok mennek ilyen munkára,akiknek valahol fekszik a kötekedés,mások ellenőrzése.

amúgy nem tudom hogy magyar jellemző-e,de itthon sokan nagyon szeretik lenézni a szolgáltatást végző embereket.

közértekben figyeltem meg és szóltam már rá nem egyszer paraszt emberekre mert úgy beszélnek a pénztáros nőkkel mintha valami cseléd lenne.

2018. jún. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

"csak azok mennek ilyen munkára,akiknek valahol fekszik a kötekedés,mások ellenőrzése."


Na látod kérdező, ez elég jó válasz? Ezt hívják dehumanizációnak, vagyis egyik formája, a "zellenőr" az olyan ember, aki csak kötekedni akar, azért lesz belőle "zellenőr" tehát gonosz, tehát nem is kell vele úgy bánni mint másokkal. Taps kedves első válaszoló IRL választ adtál egy elméleti kérdésre, pont te képviseled azt, amit abban a filmben az utasok...

2018. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A film nem a szakmáról szól és szerintem nagyon jó.

Az ellenőrök élete nem ilyen. Bár érhetik őket durva atrocitások. Az mégsem jellemző, hogy éjszaka egyedül ellenőriznek egy szurkolócsapatot. :) Akikkel én találkoztam azok mindig a munkába, iskolába járó embereket ellenőrizték, de soha nem mertek tenni semmit ha olyanok szálltak fel akiknek nem volt jegyük, vagy hangoskodtak, esetleg olyan büdösek voltak, hogy nem lehetett megmaradni a közelükben. Mostanában meg már csak a bejáratnál álldogálnak többedmagukkal. Nekem az a bajom velük, hogy feleslegesek. A Kontroll c. film nem az ő munkájukról szól.

2018. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!