Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csillagkapuban a jaffa gyereke...

Msebi06 kérdése:

Csillagkapuban a jaffa gyerekeknek is kell goauld?

Figyelt kérdés
Az első évad 12. részében a CSK1 elmegy Teal'c fiáért, hogy ne ültessék be neki a szimbiótát és így ne függjön a goauldoktól, csak a betegsége miatt nem jön össze. A későbbiekben, pl a 7. évad 10 részben az amazonoknál mondják, hogy minden gyereknek szüksége van rá kamaszkoruktól, vagy meghalnak. Akkor hogy van ez? Esetleg egy baki a sztoriban?

2018. júl. 9. 17:28
 1/5 anonim válasza:

Mi a baki? Be akarták neki rakni, aztán be is rakták.


Sokat néztem a sorozatot ha jól emlékszek a végén visszatér a bolygójára 12. részben, de nem kapja meg a férget?


De ha így nézzük ennél nagyobb hibák is vannak. Pl soha nem értettem, hogy mitől függ az hogy mikor kapcsol le a kapu? Mert van olyan hogy átlépnek és le is kapcsol. Máskor meg percekig állnak előtte és mégis megy.

2018. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lekapcsolás legyen a legkisebb gond. Amúgy 3 szituáció van.


1.) Kézzel bontják a kapcsolatot.

2.) Tiltásig nyitva tartják a kaput, erre több módszert ismertet a sorozat.

3.) Be lehet csapni a kapu óráját.


A jaffák pedig genetikailag módosított emberek, akiket ilyen módon hoztak függésbe. Kell nekik a prim’ta, különben meghalnak.

2018. júl. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Teal'c goauldját kapja meg, de csak azért adja oda neki, hogy meggyógyítsa, már majdnem meghal egy betegségben. Viszont pont azért ment érte, hogy elhozza, nem akarta hogy kapjon goauldot, mert ha egyszer kap onnantól csak azzal tud élni. Viszont későbbi részekben sokszor említik, hogy a jaffák csak goaulddal tudnak élni. Lehet pont Teal'c lázadása miatt módosítanak a goauldok a jaffákon hogy kötelezően kelljen már hordaniuk?


A kapu lekapcsolását leírta jól a második ;)

2018. júl. 9. 19:07
 4/5 anonim válasza:
100%

Elég régi kérdés, de szerintem arról van szó, hogy a jaffák úgy vannak genetikailag programozva, hogy kb. pubertás korukig nem kell nekik szimbionta, hanem valahogy a nemi éréssel együtt lekapcsol az immunrendszerük is. Nyilvàn egy csecsemő hasába nehéz lenne kukacot tenni. Teal’c fia is valószínüleg azért betegedett le, mert elérte a kort, de nem kapott rögtön kukacot, mert a családja (Teal’c miatt) kitaszított volt.


Egyébként nagyjából ez van a lidérceknél is. Ott is a pubertáskorig rendes ételt esznek...

2020. okt. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jogos a felvetés, lehet tényleg ettől lett beteg Rya'c. Erre nem is gondoltam.
2020. okt. 28. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!