Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Volt egy south park rész,...

Volt egy south park rész, amiben cartmanék kalóznak állnak. Ott kíméli, zsidók és vörhenyesek nem lehetnek velük, majd elküldi az egyik vörös. Ike akkor miért maradhatott?

Figyelt kérdés
2018. júl. 23. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ike Kanadából lett örökbe fogadva.
2018. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De körülmetélik, ami egy zsidó szokás. És sztd Kanadában nem élnek zsidók? :DDDD
2018. júl. 23. 23:38
 3/6 anonim ***** válasza:

A körülmetélés nem zsidó szokás.

[link]


És attól még, hogy valakit körülmetélnek még nem vált népcsoportot/etnikumot/vallást.


A logikád alapján, akkor ha valakit pl. fitymaszűkület miatt körülmetélnek, akkor az zsidóvá változik?

2018. júl. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

Cartman gondolom fajként tekint a zsidókra, Ike csak zsidó vallású lett (nem a körülmetélés miatt). Ike-nak azt hiszem nem volt zsidóaranya sem, és a Passió részben sem emlékszem, hogy szerepelt volna.

2018. júl. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2 nem erre gondoltam. Ike egy zsidó családban nevelkedik, akit körülmetélik Emiatt.

P

2018. júl. 24. 07:16
 6/6 A kérdező kommentje:

#2 nem erre gondoltam. Ike egy zsidó családban nevelkedik, akit körülmetélnek Emiatt.

Persze, nyilván nem csak zsidó szokás, de itt egyértelműen ezért történt. Kijavítani nem kell, nem is értem a kötöszködés okát, köszönöm a wiki cikket, gondolom Ike-nak nem fitymaszűkülete volt, én pedig konkrét emberre vonatkoztatva tettem fel a kérdést.

Mirőlszól, így már logikus, köszönöm.:)

2018. júl. 24. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!