Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy a hősös-gon...

Miért van az, hogy a hősös-gonoszos filmekben jobban bírom a gonoszokat, mint a hősöket?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy elég széleskörű jelenség. Itt leírok röviden három okot, de persze lehet más is.

1) Aktivitás-passzivitás: a gonosz általában aktívabb. A jó nem csinálna semmi érdekeset, ha nem jönne a gonosz, és nem kellene megállítani. Az ember vonzódik az aktivitáshoz és a gonoszok gyakran aktívabbak. Vannak céljaik és terveik azok megvalósítására, stb.

2) Érdekesség: a gonoszok gyakran összetettebb, érdekesebb karakterek. Ahhoz, hogy az ember ne akarja elpusztítani a világot vagy meg akarja védeni a családját, vagy ilyesmi, ahhoz nem kell semmi extra. A hősöknek gyakran nem különösebben érdekesek, mert nem kell annak lenniük. Ellenben egy jó gonosznak egyszerre kell érthetőnek és nyilvánvalóan gonosznak lennie, ami miatt az írók kénytelenek érdekesebbre írni őket.

3) Klasszikus szimpátia: a hősök gyakran a klasszikus értelemben kedvesek, a gonoszok meg nem. Azaz a hősök segítenek a Mari néninek kivinni a szemetet és ingyen is elvállalják az ügyet, mert együtt éreznek a szegény áldozatokkal. Ha nem jön be ez a fajta "klasszikus" kedvesség, akkor lehet hogy emiatt nem tudod megkedvelni a hőst.

2018. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Csak tipp: mert a film készítői azt akarják.

Vagy fizikailag teszik vonzóvá a negatív hőst (ami a gagyibb verzió), vagy olyan hátteret, motivációt adnak neki, ami együttérzésre készteti a nézőt. Utóbbi pedig azért jó, mert hiába baromi helytelen amúgy, amit művel, az mégis megalapozottnak tűnik és az empátia nem engedi, hogy utáljuk, sőt.

Biztos vannak még tényezők, nekem így ezek ugranak be.:)

2018. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintem én azért kedvelem a gonyoszokat, mert a hősök nagyon beképzeltek. Mármint hogy a hősök nem bírnak kesvesek lenni mondjuk egy jó útra tért gonosszal, meg folyton azt mondják, hogy a gonoszokat meg kell állítani, ha rosszat tesznek, de ők is azt tennék, ha a családjuk miatt tennék, és azt mondanák rá, hogy neki szabad, mert ő hős. Egyszóval: a hősök beképzeltek.

Szetintem ezért szeretem jobban a gonoszokat, mint a hősöket, de kíváncsi voltam, szerintetek miért.

2018. júl. 27. 08:35
 4/4 anonim válasza:

Kíváncsi voltál, hogy szerintünk szerinted miért szimpatikusabbak a gonoszok, de közben megválaszoltad a saját kérdésed.

Well, okay.

2018. júl. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!