Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Lostnál mekkora részben...

A Lostnál mekkora részben rendezték az adott rendezők?

Figyelt kérdés

Olvastam egyszer valahol, hogy J. J. Abrams alig rendezett a Lostból?!

Mégis 3 (fő)rendezőt neveznek meg.

Damon Lindelof

J. J. Abrams

Jeffrey Lieber



2018. aug. 23. 19:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve alkotók/írók. Tehát a főbb dolgokban ki mennyire "vette ki a részét"?
2018. aug. 23. 19:57
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Epizódszinten meg vannak nevezve az írók és rendezők, kiszámolható.

Valószínűleg a történet kidolgozása és az univerzum megalkotása mégis szorosan kötődik Abramshez, és ezért kötik hozzá mint alapember, lásd a pilotot:

"Story by : Jeffrey Lieber and J. J. Abrams & Damon Lindelof"

Az életrajzában is executive producere + co-creatora a sorozatnak. Ebből viszont az is következhet, hogy bár nincs megnevezve íróként vagy rendezőként, mert epizódszinten máshoz kötik, mégis a sorozat készítésének szerves karakterét képezi.

2018. aug. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Majd ránézek epizód szinten.

Azért (attól függetlenül, hogy zseniális a pilot) egy pilot miatt nem lesz fő alkotó valaki. :)

2018. aug. 23. 21:07
 4/6 A kérdező kommentje:

Oké, megnéztem imdb-n, tehát ők az alkotók/írók, de nem rendezők, cssk a Pilotot rendezte (meg talán még egy részt) J. J. Abrams. Rosszul emlékeztem vagy hülyeséget olvastam anno.

A lényeg, hogy leginkább nekik hármuknak köszönhetjük a sorozat java részét! :)

2018. aug. 23. 21:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Ők nem rendezők, hanem showrunner-ek. Nincs erre rendes magyar szó. Filmes analógiában inkább a producerhez hasonlítanak. Szóval nem ők rendezik a részek többségét, viszont leülnek minden íróval és megbeszélik hogyan írja meg az adott részt, és leülnek minden rendezővel és megbeszélik, hogy rendezze az adott részt. Meg ők koordinálnak egy csomó minden mást, pl. forgatási helyszínek, időpontok, pénz, zene, felszerelés, stb.

A "creator"/"created by" credit pedig arra utal, hogy ők találták ki a világot, karaktereket, alap történetet, szerkezetet, stb. Ez gyakran az első részek showrunner-je és/vagy rendezője.

2018. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Végülis magyarul az alkotó szó írja ezt le legjobban és akként is vannak feltűntetve.

2018. aug. 24. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!