Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hajrá skacok! C. sorozat....

Hajrá skacok! C. sorozat. Emlékszik valaki?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban sokat néztem, aztán most szívesen visszanézném, de sehol sincs fent online. Se ncoreon. Ilyenkor mi a teendő? Több ilyen régi gyerekkori sorozatom van ami sehol sincs fent. Ez miért van? Probálkozzak videotékában? Vagy hol lehetne megvenni, vagy hozzájutni?

2018. aug. 26. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én emlékszem rá, néztem belőle pár részt. Tipikusan gyerekeknek készült, ma már nem tetszene.

A 2000-es évek elején szinte csak videóra lehetett felvenni a részeket és sokan csak maguknak vették fel, de internetre nem tették fel. Ha későb megismételte volna valamelyik csatorna, akkor most fent lenne a neten.

2018. aug. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó rész fent van legalább :)


[link]

2021. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Juj, köszi :D hát ez is valami
2021. ápr. 21. 10:59
 4/6 anonim ***** válasza:
YouTube-on fenn van
2023. máj. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kicsit ellent szeretnék mondani a célközönséget illetően. A sorozat elejét nem momdanám feltétlenül csak és kizárólag gyerekeknek valónak. Inkább egy résznél történik hasadás, amikor a tartalom gyerekessé válik.


Az eleje sok mindent foglal magába és a végére két tippem van, hogy miért lesz más. Vagy annyi történetet elhasználtak már, hogy nem jutott más az eszükbe vagy túl töménynek bizonyult a gyerekeknek.


Az elején is próbálják gyerekbaráttá tenni, de maguk a problémák nem feltétlenül azok. Még felnőttkent is sok egymás után megnézni az első 10-20 epizódot, vagyis nekem annak tűnt, annyira intenzív, hogy éppen megoldódik egy konfliktus és máris jön a következő. Nem csak túl sok dolog történik, de a sok gond egy idő után leamortizálja a nézőt. Ez persze nem teszi rosszá, én többször megnéztem. :)


Viszont azt aláírom, hogy amikor jön az ufó, onnantól már a felnőttek nehezen azonosulnak a történettel, az egész történet onnantól inkább a gyerek képzeletét mutatja be, nem pedig valósághű történetet.

Sok történetet elhúznak, kevésbé intenzív, de ismétlődő, ez is unalmas egy felnőttnek, de a gyereknek egyszerűbb.


Arról nem is beszélve, hogy felnőttként másképp látja a karaktereket is az ember, például Marisol túlzott ragaszkodása szerintem túllépi a "még csak gyerek" kategóriát. Nem életszerű, hogy pl depresszióba essen egy 7 éves kislány, mert a tanárnője el tervez menni. Néha inkább obszesszív-kompulzívnak tűnik és szerintem pár más karakternél is vannak hasonló hibák, amiket a felnőttek nem érzékelnek súlyos problémák gyökereinek. Ez pedig egy felnőttet nem szögez a sorozat elé.


Összegezve nem feltétlenül csak gyerekek élvezik, de azzal számolni kell, hogy aki az elejétől nézi a végéig, az egy idő után érezni fogja a hasadást. Persze annyira nem olyan durva, én néha nevettem egyes gyerekes részen is, pmert jó poénok vannak.

márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Viszont aki teheti, nézze eredeti nyelven, mert szerintem a magyar szinkron itt-ott borzalmas, egyrészt hallottam benne félrefordítást, másrészt maga a szinkron nevetséges, aki Wendyt játsza például nem úgy beszél a magyar szinkronban, mint akinek akcentusa van, hanem mint akinek épp most volt gyökérkezelése.
márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!