Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miről szól az Iron Fist?...

Miről szól az Iron Fist? (Netflix)

Figyelt kérdés

Kérdésem Spoilereket tartalmaz!

Mit érdemes róla tudni mielőtt megnézném a Defenderst?

Nagy vonalakban, az alap koncepcióval tisztában vagyok. Tehát a főszereplő repülő szerencsétlenséget szenved a szüleivel és csak ő éli túl. Ezek után szerzetesek nevelik fel, akik a harcolni tanítják.

Elsősorban Claire jeleneteire lennék kíváncsi. Hogy kerűl a képbe, illteve vannak-e egyéb kikacsintások a többi sorozatra mint pl. Luke Cageben szó esik arról hogy Lukeot fejbelötte Jessica Jones. A Daredevil 2. évadjának utolsó részében az ügyvédnő ( Jessica Jones főnőke) és Foggy jelenete, stb.

Kritikák alapján elég gyenge sorozat lett, így nem is untatnám magam, már a Luke Caget is komoly erőfeszítések árán sikerült végignéznem.



2018. szept. 7. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A főszereplő neve Danny Rand. Amíg a szerzeteseknél van, harcol egy sárkánnyal és megkapja a Vasököl erejét. Felnőttként hazatér. Danny apjának és Harold Meachum-nek van egy közös cége, a Rand Enterprises. Dannynek vezető szerepe lesz a cégnél, ahogy Harold gyerekeinek, Joynak és Wardnak is. Danny megismerkedik Colleen Wing-gel, aki egy dojo-t vezet. Nála tanul Claire is. Így ismerkednek meg. Danny és Colleen egymásba szeretnek. Danny, Claire és Colleen együtt harcolnak a Kéz nevű titkos szervezet ellen.

Colleen szerepel a Defendersben is.

[link]

Nekem nagyon tetszett ez a sorozat. :)

2018. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Részletesebben is leírhatom, ha szeretnéd. :)

2018. szept. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha nem jelent gondot, akkor leírhatod, szívesen elolvasom. Előre is köszönöm!

A Kéz nevű szektát már a Daredevil 2. évadjában megismerhettük. Ők erednek Elektra után. Az Iron Fistben miért kerülnek összetűzésbe a szereplőkkel? Illetve arról még nem írtál, hogy vannak-e olyan jelenetek, amikben az előző sorozatokban megismert szereplők tűnnek fel.

Meglepődtem amikor azt olvastam, hogy neked nagyon tetszett, tényleg nem sok jót hallottam róla. A többi Marvel sorozathoz viszonyítva hol helyeznéd el az Iron Fistet?

2018. szept. 8. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Danny 15 év után tér haza New Yorkba. Az emberek azt hitték, hogy meghalt.

Harolddal akar találkozni. Kiderül, hogy évekkel ezelőtt meghalt rákban.

Danny megismerkedik Colleennal, nincs hova mennie, Colleen befogadja. Danny találkozik Joy-jal és Ward-dal, először nem hiszik el, hogy tényleg ő az. Elmegyógyintézetbe küldik. Kiderül, hogy Harold mégis életben van, meglátogatja Dannyt, ő elmondja neki, hogy ő a Vasököl, a Kéz esküdt ellensége. Csak Ward tudja, hogy Harold él, Joy sem tudja.

Harold megkéri Ward-ot, hogy vigye el onnan Danny-t, mert később a hasznukra válhat. Ward meg akarja öletni Dannyt, de ő megszökik.

A Rand család ügyvédje Jeri Hogarth, ő bebizonyítja, hogy Danny az, akinek mondja magát. Dannynek vezető szerepe lesz a Rand Enterprises-nál.

Danny követi Ward-ot, amikor az apjához megy. Haroldot a Kéz támasztotta fel. És most nekik dolgozik. Harold megkéri Dannyt, gogy pusztítsa el a Kezet, hogy szabad lehessen.

Madam Gao a cégnél dolgozik, ő a Kéz tagja.

Harold miatt Ward használja az új drogot, amit a városban terjesztenek.

Danny szerint Gao okozta a repülőgép balesetet, amiben meghaltak Danny szülei. Colleen-nal és Claire-rel elkezdenek nyomozni. Danny apja le akarta állítani Gao tevékenységét a cégnél.

Colleen és Danny egymásba szeretnek.

Ward el akar menni a sok pénzével, találkozik az apjával és Ward megöli.

Danny-ék elfogják Gaot. Colleen hívja a mesterét, Bakutot, hogy segítsen.

Harold feltámad. Találkozik Joy-jal.

Danny elmegy Bakuto iskolájába tanulni. Kiderül, hogy Bakuto a Kéz egyik vezetője.

Colleen is a tagja, ők jóknak tartják magukat, Gao ellen vannak.

Danny meg akar szökni, találkozik Davos-szal, a gyerekkori barátjával, akit a szerzezeseknél ismert meg K'un Lun-ban.

Davos azt modja, hogy vissza kell menniük K'un Lun-ba, Danny nem akar, amég el nem pusztította a Kezet.

Bakuto felajánlja Haroldnak, hogy legyenek társak. El akarja venni a Rand Enterprises pénzét. Harold megkéri Dannyt, hogy segítsen megölni Bakutot. Danny segít.

Colleen és Davos segítenek Dannynek megölni Bakutot. Colleen nem akarja megölni, Davos megöli.

Harold át akarja venni a cég irányítását. Kiderül, hogy Gao és Harold a felelősek a repülő balesetért, Harold ötlete volt.

Danny és Ward megölik Harold-ot. Davos Danny ellen fordul.

Az a vége, hogy Danny és Colleen el akarnak menni K'un Lun-ba, nem tudnak. Halott embereket találnak a bejáratnál.



[link]



A Daredevilt csak elkezdtem nézni, de nem tesztett és nem néztem tovább. A Luke Cage szerintem nagyon unalmas, a feléig néztem, szerintem ott abba is lehetett volna hagyni a történetet. A Jessica Jones 1. évadát végignéztem. A történet érdekes, de olyan nyomasztó hangulata van és ez nekem nem tetszik. A Defenders nagyon tetszett, jobb, mint az Iron Fist.

Nagyon szeretem a Shield ügynökeit, az a legjobb marveles sorozat, szerintem.

Az Inhumans-t az első rész után abbahagytam, szerintem nagyon gyenge lett.

A Gifted tetszett.

2018. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a tartalmas választ.

Nem tudtam hogy ilyen fontos szerepet játszik a történetben a Kéz és Madam Gao. A Daredevilnek is szerves részét képezi ez a vonal, a következő évadban pedig talán még fontosabb történetszál lehet belőle. A linkért is külön köszönet. Sokat segítettél.

2018. szept. 8. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!