Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A mostani rajzfilmek, mesék...

A mostani rajzfilmek, mesék miért ilyen erőszakosak?

Figyelt kérdés

Szóval van egy öcsém, aki még kisgyerek, pontosan 10 éves. Én 20 éves vagyok. Belenéztem, hogy miket néz és eléggé meglepődtem. Például van ez a Klónok háborúja c. rajzfilm sorozat meg mondjuk a Batman, Pókember... Mindegyik részben vagy agyba-főbe verik egymást vagy szétlőnek mindent. Ezek gyakorlatilag olyanok, mint egy akciófilm. Amikor gyerek voltam én is néztem ilyeneket, de nem tűnt fel. Most is láttam vele egy részt például a Klónok háborújából, ami a Csillagok Háborúja filmhez kötődő rajzfilm sorozat. Az egyik részben nyíltan fejbe lőttek egy megkötözött embert. Egyszer meg nyíltan leszúrtak valakit. Egy másikban úgy kínoztak valami űrlény szerű pasast, hogy áramot vezettek bele. Ilyeneket akciófilmekben lát az ember.

Érdekes módon a legtöbb gyereknek fel se tűnik. Az öcsémnek se. Nincs rá hatással, nem agresszív, nem szorong. Én emlékszem, hogy néztem a Pókembert, amikor gyerek voltam, de ott nem kínoztak így kimondottan senkit, nem halt meg egy szereplő se ilyen látványosan, ha egyáltalán meghalt. Csak püfölték a másikat.

De ahol kínoztak valakit, vagy hidegvérrel öltek azt nem bírtam nézni. Például ha édesanyám valami krimit nézett a TV-ben és én odamentem hozzá tévézni, akkor megkértem kapcsoljunk el, mert nem bírtam, felzaklatott.



2018. szept. 8. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Klónok Háborója, a Batman és a Pókember is 12+ korhatárral fut, csakúgy mint az akciófilmek egy része.
2018. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem sokat számít. A legtöbb gyerek odakapcsol, ott az internet is.
2018. szept. 8. 14:36
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Továbbá mostanában erre van igény, ettől annyira erőszakosak. Bár a Star Wars és a Batman eleve nem gyerekeknek volt szánva, a Batman képregények is eléggé sötét és durva hangulatúak.
2018. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel egyetértek. Tényleg nem igen gyerekeknek való, csak csináltak 1-1 animációs sorozatot belőlük.
2018. szept. 8. 14:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen is voltak aggresszív mesék, például Tom és Jerry vagy Gyalogkakukk.

Semmivel nem rosszabbak, aggresszívabbak a mostani mesék. A Batman és a Klónok Háborúja kifejezetten jó.

2018. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A Klónok háborúja tényleg nem rossz, izgalmas a cselekmény. Tom és Jerry tényleg agresszív, de annyira nem volt vészes. Bár kb. 10 éve néztem utoljára. :)
2018. szept. 8. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:

A Star Wars meg a Pókember fasorban nincsenek egyes durva sorozatokhoz képest (amiket gyerekek szintén néznek).


Amúgy meg még mindig inkább ilyet nézzen mint ilyen agysejtpusztító műsorokat mint a Spongyabob pl.

2018. szept. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ezek gyakorlatilag olyanok, mint egy akciófilm."

Mert ugyanaz a műfajuk, ezek akciórajzfilmek. Értelemszerűen témáikban és hangulatukban is hasonlóak lesznek. Persze a tartalmukra ugyanúgy vonatkoznak különféle törvények és előírások, sokukat erősen cenzúráznak, és némelyiket elvileg csak esti műsorsávban lenne szabad vetíteni. Anno az RTL Klub bajba is került, amiért a Klónok háborúját reggel vagy délelőtt sugározta.


Külföldi oldalakon egyébként én pont azt vettem észre, hogy az emberek amiatt panaszkodnak, hogy ma milyen kevés az igazán akciódús és erőszakos, "tökös" televíziós rajzfilm. Sok most futó szuperhősös sorozat inkább a humorra, semmint az akcióra fókuszál. A nemsokára bemutatásra kerülő Star Wars Resistance az előzetesek alapján lazábbnak ígérkezik, mint a Klónok háborúja volt. A Transformers rajzfilmeket szintén különválasztották korosztályok szerint, és a tévében csak a gyerekesebb, viccesebb változatokat mutatják. A "keményebb" akció műfajú rajzfilmekhez tévében egyre nehezebb hozzájutni, pláne olyan országokban, ahol nincsenek olyan éjszakai felnőtt animációs műsorsávok, mint az Adult Swim. Ezért néznek sokan netes sorozatokat (például a Netflix-en) és animéket, mert ezekre más tartalmi korlátozások vonatkoznak, mint a legtöbb tévében adott nyugati rajzfilmre. Ezek több erőszakot megengedhetnek, ami egy akciósorozat esetén azért nem hátrány.

2018. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amikor én voltam gyerek,akkor volt ilyen éjszakai műsorsáv a Cartoon Network helyett. Ott ment a Batman is, ha jól emlékszem.
2018. szept. 9. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!