Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Castle Rock (spoiler). Most...

Castle Rock (spoiler). Most akkor a "The kid" tényleg az ördög vagy valami démon? És ha igen, akkor hol járhatott Henry igazából?

Figyelt kérdés

Szóval felvezették ezeket a párhuzamos világok szálat, de én úgy értelmeztem, hogy a Henry Deaver részben a fiú hazudott Mollynak és úgy festette le azt a másik világot, amiben ő boldog és sikeres és a nővére a lúzer. Szóval kb. amit hallani akart, de akkor miért szőtte bele a mesébe azt, hogy meghalt? Ezzel is csak manipulálni akarta vagy mi volt vele a célja?


És ha hazudott Mollynak, akkor nyilván hazudott Henryről is. De valamiért mégis szüksége volt Henryre, tehát valahova tényleg tud kaput nyitni vagy kaput találni?


És akkor honnan jöhetett a Kid?



2018. szept. 12. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bennem is sok kérdés maradt, azt hittem majd a második évad magyarázattal szolgál ezekre, de mint kiderült, teljesen másról fog szólni, új szereplőkkel (nekem ez ahs koppintás).

Szerinten Kid nem hazudott, hanem mikor átjött, valami történt vele, az erdő tette gonosszá, aztán a ketrecbe zárva ez kiteljesedett. A srác szeme pl valójában zöld (az ő világában), de Castle Rockban már fekete. Illetve ugyebár a gonosz legtöbbször szép nő, férfi vagy gyerek képében jelenik meg, mert ezzel megtéveszt minket. És Kid is az a tipikus szép fiú: gyerekes arc, 27 de kinéz 18nak, ártatlan tekintet, a hangja is lágy, barátságos. Miközben amerre jár gyilkosság történik.

Henry szerintem ezt tudja, hogy a srác már nem ember, mert ha az lenne megöregedett volna, meg is hibbant volna a ketrecben. De nem ez történt! Szerintem haza sem akart menni, hanem átküldeni Henryt a maga világába, ahol Henryből lett volna a gonosz, megkapta volna ezt a szerepet. Ugyebár egyszer sikerült átküldeni, ahol az apa ketrecbe zárta, de mikor Kid/Henry kiszabadította, visszament, és ez volt a baj, mert a ketrecbe zárva már elkezdett átalakulni gonosszá, ezért volt az, hogy mikor visszament ő is amerre járt baj történt, csak nem annyira durván, mint amit Kid okoz.

Ez persze az én véleményem, lehet nem így van, plusz angolul néztem így lehet valamit félre is értettem. De mivel Stephen King írta, és pl a Ragyogás (ami teljesen érthető) is hasonló: hotel gonosszá tesz, apuka meghibban, hotel gyilkosságokra kényszeríti apukát. Ebben a történetben az erdő teszi ezt, itt is apuka meghibban, az erdő pedig létrehoz emberből egy valamit aki meghülyíti az embereket és gyilkosságra kényszerít őket stb. Ugyebár Stephen King maga vallotta be, hogy őt az Amityville horror inspirálta, ami a 70es években történt New York államban, mikor állítólag a ház arra biztatta a drogos srácot, hogy nyírja ki a szüleit meg a testvéreit, majd az új lakók írtak egy könyvet, hogy ez nem drog okozta halucináció volt, a házban tényleg ott a gonosz. Majd felkapta Hollywood és azóta készült belőle vagy 3 film is.

De mondom, ez az én véleményem, engem is nagyon érdekel más mit gondol erről!

2018. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én azért gondoltam, hogy a Kid gonosz, mert amiről beszél Mollynak, ott minden olyan ideális. Molly sikeres, Ruth elhagyta a férjét és a seriffel él, az Alzheimerre is lesz gyógymód és Puck (?) is él. (Azt hiszem az eredeti világban így hívták Ruth kutyáját, de abban a világban egy beteg macska volt. Ha erre jól emlékszem.)


Amúgy ha már Ragyogás, én azt ittem, hogy azért Jackienek nagyobb szerepe lesz, de igazából csak végig olyam semmilyen volt. Pontosabban lényegében semmit sem tett, nem is volt köze nagyon a fő cselekményhez. Pedig azt hittem, hogy valamit vele is csinált a Kid, de teljesen hanyagolva volt a karaktere.


És Ruth miért kérdezte, hogy hol a királynő? Valami megint nem stimmelt az idővel? Ez megint csak lógott a levegőben.


És mi volt a helyzet Molly képességével. A sorozat elején majdnem minden részben látta a papot. Már igaz rég olvastam a ragyogást, de a lényeg az volt, hogy a kísértetek tényleg ott kísértettek a szállodában. Azt hittem, hogy a pap is kísérti őt. A háza a sorozat elején párszor fel is volt dúlva. De aztán ezen a vonalon sem történt semmi.


Ez az 1 év ugrás meg annyira olcsó volt. Lényegében ugyanott vagyunk, ahonnan indult a sorozat és nem tudtunk meg sokkal többet, csak jól összezavartak. De azt eddig is tudtuk, hogy a város zavaros, már a könyvekből.


Én csalódnék, ha a második évad nem folytatná valamilyen formában ezt a történetet.


Nekem a sorozatról a Cloverfield univerzum jutott az eszembe, ahol az első két rész tök jó volt, aztán jött a paradox, a párhuzamos világokkal, ahol meg akarták magyarázni az egészet, de végül semmit sem magyaráztak meg és el is barmolták a mitológiát. Azon is J.J. Abrams dolgozott...

2018. szept. 15. 13:53
 3/5 Patriksztár ***** válasza:
77%

Én nagyon élveztem a sorozatot, tegnap fejeztem be az első évadot.


Nekem pont, hogy az eleje volt zavaros, a vége már jobban érthető. Nem egy olyan pillanat volt mikor a fejemhez kaptam és csak annyi jött ki belőlem, hogy "bazz...", persze jó értelemben. :D


J.J és SK nagyon odatették magukat.


Szerintem Kid tényleg abból az univerzumból való, amit leírt. Az apa mindkét világban egy őrült, mindkettejüknek átmosta valamilyen szinten az agyát. Viszont Kid tényleg valami szörnyű entitás, mert mikor Henry a 10. rész végén az erdőben ráfogja a fegyvert akkor felnéz és eltorzul az arca. Illetve előtte a zárkáknál is csak egy gondolattal provokál ki lázadást, de afelett sem tudok elmenni mikor az első pár rész folyamán megölte a cellatársát teljesen abszurd módon.


Bizonyos részeket nem véletlenül hagytak befejezetlenül. Remélem a második évadban választ kapunk a dolgokra, mivel izgalmas témákat hagytak nyitva. Pl Ruth szerintem nem is Alzheimer-kóros csak az erdő zavarta össze az agyát.


Én arra leszek kíváncsi mi is történik Kid-el, miután Henry visszazárta a börtönébe. Az utolsó rész végén mikor látjuk az arcát elmosolyodik, szóval vélhetően lesz ennek még folytatása.


Én mélyen reménykedtem, hogy Bill Skarsgård-ot összekötik valahogy az IT-el, hogy kiderül ő a bohóc és valahogy átalakul, vagy valami hasonló. Ez sajnos nem következett be, de még mindig nagyon érdekes, hogy 10 részen át nem mondta ki senki konkrétan, mi is ő.

2018. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "27 év" párhuzam is érdekes :) It is 27 évente tér vissza
2020. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a kis fehér bábu amit mindenki megtalál, mi célt szolgál?

Nem Ruth bábuira gondolok, azok nagyobbak.

2022. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!