Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca - Szerintetek...

Trónok harca - Szerintetek lehet azért keserédes a vége a történetnek, mert Tyrion hal meg?

Figyelt kérdés
GRRM folyton megöli a kedvenc karaktereinket. Az ő kimondottan kedvence Tyrion, ezt sose titkolta. Nem lenne nagy húzás tőle, ha a végén a sajátját is megölné?

2018. szept. 13. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem akkor lesz keserédes ha a holtak nyernek. Mellesleg már régen nem GRRM szerint megy a sorozat. Mivel ő nem bír olyan gyorsan írni mint ahogy a sorozat készült ezért megegyeztek a HBO val.
2018. szept. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az lehet de a rendezők nyilatkozták, hogy pontosan tudják hogy végződik a sztori és hogy ki lesz ott még élőként a történet végén.


Az meg nem keserédes lenne ha nyernének a holtak hanem ostobaság. :D A Gyűrűk ura végét keserédesnek tartja GRRM is. Na az keserédes tényleg.

2018. szept. 14. 08:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom szerintem az hogy mit nyilatkoznak színészek /producerek. na meg a kiszivárgott forgatókönyv lehet hogy mindet a stúdió direkt csinálja a tavalyi botrány miatt. Hogy aztán meglepetés érje a nézőket
2018. szept. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy tudják mi lesz a könyv befejezése nem azt jelenti, hogy úgy is csinálják meg. Eléggé értelmetlen és pofátlan lenne lerombolni x olvasó élményét valami silány fanfic befejezésével.


A Gyűrűk urát nem olvastam, de a két könyv azért sok mindenben eltér egymástól. A Tűz és Jég dala sokkal természetesebben, naturalistán ábrázol mindent, sokkal merészebb. Tehát pont ugyanolyan szintű történés, pl. Frodóék elhajóznak, nem mérhető azzal, hogy pl. Cat szeme láttára megölik a fiát, stb. szintű események.

A keserédes befejezés George R. R. Martinnál valószínűleg sokkal súlyosabb lesz, ami nem feltétlenül egy karakter halálában teljesül ki. Ez nem a sorozat, ahol a halálokat csak a szenzációhajhászás és a plothole-ok feloldása miatt írják bele.

Ha valaki a könyvekben meghal, akkor az nem feltétlenül az olvasóra lesz szomorkás hatással, hanem fontos szerepe van a történet alakulásában és mások sorsának formálásban.

De nem csak halál lehet.

Keserédes az a befejezés is, amit az egyik előző írt. A Mások nyernek, és az ott élőknek el kell fogadniuk, hogy az otthonukat nem tudják megmenteni és vissza kell költözniük Essosra. Az emberiség túlélte a hosszú éjszakát, de nem győztesként és Westeros is elveszett.

Vagy lehet az, hogy az emberek nyertek, de Westeros a háború miatt teljesen élhetetlenné vált, egy kopár, kietlen, hamuval és hóval borított pusztává, ahol senki sem akar mát élni és az uralkodók szerepe is így értelmetlenné válik. stb. Nem kell hozzá megölni egy POV-ot sem, a karakterek mégis tragédiának fogják megélni. Pl. Dany, aki az egész történeten keresztül azért küzd, hogy ő uralkodhasson Westeros felett.

2018. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szempontból betudják úgy fejezni, mint a könyv lesz, hogy kik maradnak életben és kik nem, de ez sem 100%, mivel maga az író mondta, hogy mikor írja a történetet, akkor többször eszébe jutnak új dolgok, amik addig nem, és elgondolkodik rajta, hogy melyik lehetőséget valósítsa meg. Olyan 1,5 éve nyilatkozta éppen azt, hogy egy teljesen új történetszálat talált ki, ami 4 fontosabb karaktert is érint és ezt fogja a könyvbe tenni. Ilyen változtatásokkal az HBO nem tud mit kezdeni.
2018. szept. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha a sorozatról van szó, akkor szerintem Tyrion, és több main karakter is túléli, mert a HBO több spin-offot is tervez, és nem hiszem, hogy a GoT rossz lezárásával meg akarnák kockáztatni, hogy elijesztik a nézőket a többi szériától. Plusz, a később játszódó sztorikban, így fel is tűnhetnek, öregebb kiadásban...


Ha a könyvekről van szó, akkor szerintem Tyrion meg fog halni, méghozzá egy nyílvesszővel a hasában, mint ahogy az apja, és a nagybátyja is.

2018. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6. A spin off a Stark ház születéséről fog szólni, a jelenlegi sztori előtt több ezer évvel.
2018. szept. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
GRRM azt nyilatkozta a tegnapi Emmyn, hogy az elmúlt szezon nagy rész úgy alakult ahogy azt ő is tervezte a könyvekben. 7. évadról beszélünk. Hoppá. Ezt csak úgy érdekességnek írtam.
2018. szept. 18. 12:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Már hogy alakult volna úgy?

Pont azt mondta, hogy ő sokkal több évadban tudná elképzelni, nem pedig hétben.

2018. szept. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A 7. évadban történt események nagy része úgy alakultak, ahogy ő azt a könyvben tervezi megírni. Ennyi.
2018. szept. 18. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!