Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az hogyha egy nő a...

Miért van az hogyha egy nő a főszereplő, az emberek egyből feminizmust kiáltanak?

Figyelt kérdés
Mostanában sokszor látom, hogyha egy filmben nő a főszereplő, főleg magyarok körében látom hogy sokan írják hogy feminista propaganda, holott semmi köze hozzá, csak éppen nő lett a főszereplő. Vannak filmek amik egyértelműen feminista propagandák, pl az új szellemirtók, de pl az űrdongónál miért mondják, hogy feminista, ha női a főszereplő? Régen is voltak női főszereplők híresebb filmeknél pl: Terminator, Alien, Kill Bill, mégse mondta senki, hogy feminista propaganda.
2018. szept. 26. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Én sem teljesen értem a hisztiket mindig a comment szekcióban. Ma divat ezen felháborodni és akkor sok lájkot kapsz.


Én amúgy azt szeretem, amikor könyvhöz adott egy női író és a főhőse is nő, és akkor ez feminista irodalomnak számít. Pl. az egy regény kategóriája, hogy feminista scifi. xD

Akkor amit férfi ír, az hímsoviniszta scifi? Ilyen mért nincs akkor? :D

2018. szept. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

"Akkor amit férfi ír, az hímsoviniszta scifi? Ilyen mért nincs akkor? :D"


Van ilyen is.

2018. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem azzal van baj, ha nő a főszereplő, sőt. Én külön örülök neki. A baj azzal van, hogy a női főszereplő ezekben a filmekben az esetek nagyon nagy hányadában egy férfit játszik el! Konkrétan figyeljétek meg. Olyan szinten a minimumra vannak szorítva a nőies jegyei, hogy kb jobban hasonlít egy transzszexuális férfire mint nőre.


A Terminátor tökéletes ellenpélda. Sarah Connor egy ízig vérig NŐ. Erős, karakteres de mégis minden cselekedetét az mozgatja, hogy megóvja a gyermeke életét. Simán elhiszem, hiteles, hisz melyik kő nem tenne meg akár mit a gyermeke életéért?

2018. szept. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy írom, hogy nem tudom, mi zajlik a Transformers körül.


Általában nem az a gond, hogy nő a főszereplő, mert hát miért is ne lehetne az?

A gondok ott szoktak kezdődni, amikor a film vagy a köré szőtt marketing kampány másról sem szól.

A Wonder Woman esetében senkit nem zavart a női főszereplő és a film minőségéről is kifejezetten pozitívak a visszhangok, miközben Captain Marvelt meg mindenki ekézi. De ezt az összefüggést sokan valamiért negyon nem bírják felfogni.

2018. szept. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

*melyik nő nem tenne...


bocsi :)

2018. szept. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
A 3-as ugye csak trollkodik? :D
2018. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kicsit sok az általánosítás, ha valóban meg akarod érteni, akkor konkrét dolgot hozz fel, melyik film esetén nem érted a feminista kommenteket?
2018. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!