Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harcában miért hajt...

A Trónok harcában miért hajt mindenki Daenerysre?

Figyelt kérdés
Van egy csomó nő a sorozatban, mégis férfiak többsége őt akarja megszerezni, pedig hisztis és arrogáns, ez miért van így?

2018. okt. 13. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak sárkányai.
2018. okt. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem akarja őt megszerezni, mindenkinek a trón kell.
2018. okt. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy Jaemi is mondta Myrcellának:"Nem mi választjuk meg kit szeretünk."... Meg ugye jó a segge Daenerysnek XD
2018. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem eléggé egyértelműek az okok.

nem elég,hogy van 2 hadserege is,még sárkányai is vannak ami senkinek nincs,tehát elképesztő hatalom birtokosa.

és gyakorlatilag csak a fiatalságának és az ebből fakadó tapasztalatlanságának vagy lassan már inkább butaságának köszönhető,hogy még mindig nem ő az ismert világ ura.

2018. okt. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Én gyűlölöm. Hihetetlenül arrogáns, egyfolytában a származására veri a nemlétező péniszét. Ha valaki nemet mond neki, rögtön elkezd hisztizni, és próbál keménykedni, ráadásul rettentően hiteltelenül, számomra nagyon tenyérbemászó figura.

Ráadásul hazudozik össze-vissza, azt hangoztatja, hogy hozzá mindenki szabad akaratából csatlakozik. Aha... csak ha nem hajtasz neki térdet, rögtön eléget a sárkányaival. Tipikus elkényeztetett p*csa, a neve miatt azt hiszi, hogy mindenhez joga van. Jó embernek állítja be magát, közbe meg nem tűri az ellentmondást. Embereket éget el, feszíttet keresztre. Felsőbbrendűnek tartja magát, és mindenkivel elakarja hitetni, hogy ő egy jó ember, közbe meg egy hataloméhes, ellenmondást nem tűrő, kétszínű és arrogáns hóhér. Ráadásul emellett még állandóan hisztizik is...

2018. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Ja és értékelhető, önálló döntései sincsenek... Gyakorlatilag minden jó döntését másnak köszönheti.
2018. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem arrogáns :D Másrészről nézzük a felhozatalt... Cersei-t mindenki gyűlöli, nem a legjobb a híre, Arya nem éppen a westerosi közeg női ideálját testesíti meg a harciasságával, egyéb "fiús" vonásaival, Brienne szintén. Aztán ott van még Sansa, akire westeroson belül körülbelül olyan fogásként tekintenek, mint Daenerysre annak ellenére, hogy a széria nagy részében egy naiv, buta, vezethető kislány.


Daenerysnek nagy a hatalma - ez a vezető ok, valamint különleges szépségként van kezelve. Aztán, ha azt vesszük alapul, hogy ezeken kívül bármilyen tulajdonságra is fecsérel figyelmet az a réteg, ami hajt rá, akkor meg bátor és jólelkű. Inkább trófeának tekintik a "csodálói" többségben, de ha westerosi fejjel nézzük, akkor egyértelműen ő a legvonzóbb a kínálatból.

2018. nov. 11. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

#7:

Az már ízlés kérdése, hogy kinek mi a legvonzóbb. Számomra egyértelműen Cersei a legszebb nő, de pl. Melisandre is sokkal szebb mint Daenerys, legalábbis véleményem szerint. Én is csak a személyes véleményemet mondtam el, ehhez mindenkinek joga van.

Én csak arra akartam rávilágítani, hogy Daenerys sem szent, aki őt isteníti az ÁLTALÁBAN nagyon felszínes, olyan elvakult, hogy a gonosz tetteit szándékosan el is felejti, csupán azért mert egy szép nő és mert vannak sárkányai (amik egyébként szintén veszélyesek az emberiségre).

És nem mindenki gyűlöli Cerseit. Nekem egyértelműen Cersei és Jaime a két kedvencem. Annak tudatában is, hogy rengeteg rossz cselekedetük volt. Nem a legjóságosabb emberek, de ennek ellenére is szeretem őket, nem csak a külsőségeik miatt, hanem azért mert tudok velük azonosulni.

De ha már jóságosságról beszélünk, akkor például Brienne, Catelyn Stark vagy mondjuk Sansa sokkal jobb emberek mint Daenerys, ők jobban megérdemelnék a népszerűséget mert sokkal jobb emberekről beszélünk, de szerintem még Margaery is jóságosabb nála, bár ő is egy nagy játékos.

Aryát én sem kedvelem, de nem azért mert fiús, hanem azért mert idegesít, mostanra már eléggé nagyra van magával. Én legszívesebben agyoncsapatnám a Heggyel, de ez szintén a személyes kívánságom :)

Szóval ja, számomra egyértelműen Daenerys a legtaszítóbb személyiség mind közül, a gyönyörű külső, és a sárkányai miatt (amikben továbbra sem értem, hogy mit szeretnek az emberek...) sokakat levesz a lábáról, de én sokkal inkább a kétszínű, képmutató, arrogáns, hataloméhes gyilkost látom benne, akinek ugyanúgy nem számít ha embereket kell gyilkolni, hisz a hatalom számára is fontosabb mint az emberi életek. Ő azt az arcát mutatja, amilyen valójában sosem lesz, és sosem volt. A "láncok leverése" nem kompenzálja a rengeteg emberi életet amit elvett, csak ugyebár utóbbit próbálja elhallgatni és jó embernek beállítani magát. Közbe meg egyáltalán nem az, csak egy képmutató hataloméhes mészáros.

Kifejtem, hogy szerintem miért nagyon arrogáns:

Mert felsőbbrendűnek és jogos trónörökösnek tartja magát csupán a felmenőire hivatkozván, állandóan a szépen csengő nevét hangoztatja, pedig a név még nem tesz senkit méltó uralkodóvá, ezt az apja is bebizonyította. A jelenlegi király leszármazottja a törvényes király, tehát nem Daenerys. Ha nem az ő apja a jelenlegi király akkor nem őt illeti a trón a törvény szerint, ha pedig elakarja venni, akkor csak egy trónbitorló, de ha meg trónbitorló, akkor meg ne nevezze már magát jogos trónörökösnek, mert nem az, ő nem a legutóbbi király, azaz Robert Baratheon leszármazottja. Ha Dany megszerzi a trónt, utána a gyerekei már jogos örökösök lesznek (értsd: ha időközben nem veszi el tőle egy másik bitorló a trónt), de Dany nem jogos örökös, ő csak egy trónkövetelő.

Amit mos művel az színtiszta hiszti. Nekem ez a véleményem róla.

Ha egy jó embert kell a trónra ültetni, akkor Daenerysnek sincs ott semmi keresnivalója, annak ellenére se, hogy szép nő, és annak ellenére se, hogy vannak sárkányai, mert ezek egyike sem teszi méltó uralkodóvá. Például egy Sansából sokkal jobb uralkodó lenne, de neki meg valószínűleg északon van a jövője.

Jonból is jó király lenne, mostanra már kellően határozott személyiséggé fejlődött, és a nehéz döntésekért is megtanult felelősséget vállalni, úgy, hogy közben meg is tartotta a becsületét és Ned jóságát. (Tudom, hogy nem Ned az apja, de mégiscsak ő nevelte fel, és miatta lett az az ember, aki.)

Persze én most nem azt mondom, hogy Danyt ne szerethetné aki tud vele azonosulni (én nem tudnék, és nem is akarok), mindenkinek joga van ehhez is, de abban biztos vagyok, hogy nem a személyisége, hanem a külsőségei miatt van ekkora rajongótábora, ez pedig taszító, legalábbis számomra mindenképpen.

5-ös, 6-os vagyok :)

2018. nov. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
# 5 kicsit vicces, hogy mennyire utalsz egy nem is létező személyt
2020. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!